Päikesevari, ujumispüksid ja muu, mis on rannas hädavajalik

Rudy & Peter Skitterians / Pixabay

(Sisuturundus)

Vahet pole, kui palju rannas käia, ikka kipub midagi maha ununema või ei taipa isegi mõelda mõnele väga kasulikule asjale, mille võiks kaasa pakkida. Ujumispüksid, rannarätik ja päikesekaitsekreem saavad tavaliselt kenasti kotti aga kuidas on muuga?

Ettevalmistus on pool võitu!

Päevituskreem ja ujumispüksid on, nagu öeldud, asjad mis saavad tavaliselt kindlasti kaasa. Aga kas sa oled kaalunud nende kahe kombineerimist? Spetsiaalsed UV kaitsega ujumispüksid, trikoo ja muud rannariided päästavad pidevast kreemitamisest ning on saadaval nii Hansapost kui Kaup24 e-poodides. Eriti mugavad on sellised rõivad väikeste lastega aga järjest rohkem leiab poest ilusa disainiga päikesekaitsega rõivaid ka täiskasvanutele.

Isegi kui on olemas päikesekaitsega ujumispüksid, ära jäta maha päikesekaitsekreemi ega päevitusjärgset kreemi. Kui päikest sai ikka natuke liiga palju, on hea, kui esmaabi koheselt võtta. Eriti hea on see, kui autos on olemas autokülmik või külmakast ja kreemi-geeli võib seal hoida, et see oleks leevendavalt jahe.

Paki ujumispüksid ja rannakarbid mugavalt kaasa

Võrkkottidel on rannas mitu kasulikku rolli. Ei pea isegi ostma mingeid erilisi rannakotte, kompaktsed puuviljade-juurviljade ostmiseks mõeldud korduvkasutatavad kotid sobivad suurepäraselt! Nendesse saavad rannalised korjata silmatorkavaid kive ja tühje teo- ning merekarpe. Tänu võrkkoti aukudele ei too aga koos kollektsiooniga ka liiva kaasa, vaid see jääb oma kohale. Hea ajaviide rannas ka siis, kui pole soovi ainult vees sulistada ning päikest võtta.

Samamoodi on võrkkotid heaks kohaks, kuhu panna märjad trikood, bikiinid ja ujumispüksid. Erinevalt suvalisest kilekotist, laseb võrkkott õhku läbi ehk ujumisriided saavad juba kuivama hakata. Ka ei pea muretsema selle pärast, et koti enda puhastamine on hiljem keerukas, sest võrkkott kuivab kiiresti ja pole ühtegi nurka, kuhu liiv lõksu jääb.

Ning liivast rääkides, tõeliselt kasulik abivahend on lihtne hari! Ei ole vaja suurt, piisab ka täiesti tavalisest väikesest harjast. Enne kui kogu rannas kasutatud kraam autosse tagasi tõsta, käi see harjaga üle ning võid olla kindel, et kaasatassitava liiva kogus väheneb märkimisväärselt.

Lastega möödapääsmatu!

Liivamänguasju tasub kaasa võtta varuga. Igaks juhuks, kui lapsed leiavad rannast uue sõbra, kes endaga mängima kutsuda või kui ootamatu laine mõned lelud minema viib. Lisaks klassikalisele liivaämber-kühvel-liivavormid komplektile on ka teisi mänguasju, mis võtavad vähe ruumi ja on kerged, aga pakuvad tegevust tundideks: lendav taldrik, sulgpallikomplekt, toigaste ja rõngaste komplekt jne. Ja kuigi Eestis pole troopilisi värvikirevaid kalu, siis snorgeldamiskomplekt, millega veepinna all toimuvat uudistada, võib siiski hitiks kujuneda.

Kindlasti tasub ära päikesevari või mõni muu võimalus varju loomiseks, nagu näiteks spetsiaalne rannatelk või ka tavaline telk! Ideaalis kannaksid kõik rannalised mütsi, ent me teame, kuidas see võib minna. Ja siis on hea, kui on muu võimalus varjus puhkamiseks. Laste varju alla meelitamiseks võta kaasa ka väike täispuhutav bassein, mida tavaliselt kasutame vaid kodus. Rannas on see aga hea lahendus, et lapsed saaksid vees sulistada ka varju all olles.

Ja muidugi turvalisus ehk lastega randa minnes on omal kohal veekindel marker. Sellega saad nende käele kirjutada lapsevanema telefoninumbri või piirkonna rannas, kuhu olete end sisse seadnud. Ka ujumispüksid on sobilikuks variandiks, kuhu vajalik info kirja panna. Kui laps peaks avastusretkele minema ning ära eksima, muudab markeriga tehtud kirje vanemate leidmise kordades lihtsamaks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.