Veiniturism

Jahedates veinikeldrites, kuumadel viinamarjaväljadel, gurmee-farmides ja veinidegusteerimistel.


Bordeaux ja Valencia valiti 2022. aasta "targaks reisisihtkohaks"

Bordeaux (Prantsusmaa) ja Valencia (Hispaania) valiti pärast 26. oktoobril 2021 Brüsselis toimunud Euroopa žürii koosolekut EL 2022. aasta nutika turismi pealinna konkursi võitjalinnadeks. Kaks võitjat saavad ametliku auhinna kätte auhinnatseremoonial, 16. novembril 2021 toimuval Euroopa turismifoorumi pidulikul õhtusöögil, mille korraldab EL Nõukogu eesistujariik Sloveenia koos Euroopa Komisjoniga.

"Kuiv seadus" kääritas Eesti parima veini

Lossivaremed, kus ka hulk kontserte peetud.Regio kaart: Põltsamaa ümbrus

Pühapäevaleht, 1996.

Kaido Einama

Veinimetropol Põltsamaal peidab oma veinikeldrites jooke, mis küll ei võistle Euroopa kvaliteetveinidega, kuid muutuvad iga aastaga aina paremaks. Nagu head eliitveinidki, kuid siin on põhjus teine: iga aastaga täiustatakse kunagi peedikaks nimetatud puuvilja- ja marjaveine, mis nüüd enam ammu nurgataga joomise rüübe pole.

Põltsamaa veinitsehhi maastik on pigem tööstuslik kui ajalooline. Nõukogude-aegsed ruumid ja sisseseade ei meenuta üldse traditsiooniderohket veinitootmist, mida Prantsusmaal püütakse serveerida rohkem kunsti kui tootmisena.

Veinikuningas Eestis

Vaata ka Reisijututoa veinitesti

Pühapäevaleht, 1995 Kaido Einama

MIGUEL A. TORRES on Hispaania ühe kuulsaima veini–impeeriumi juht. Aprilli lõpupäevil oli ta AS Dunker kutsel Tallinnas, et laiendada maailmatasemel veinide levikut ka Eestisse, mis on rohkem tuntud õlle– ja viinamaana. Torrese dünastia on alates 17. sajandist Hispaanias Penedesi mäel kasvatanud erinevaid viinamarjasorte. Torrese veinid on võitnud nn. veinikatsumistel ka Prantsuse punaseid bordooveine.

Rääkivad veinid

Asu Veiniturism teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.