Bordeaux ja Valencia valiti 2022. aasta "targaks reisisihtkohaks"

Valencia

Bordeaux (Prantsusmaa) ja Valencia (Hispaania) valiti pärast 26. oktoobril 2021 Brüsselis toimunud Euroopa žürii koosolekut EL 2022. aasta nutika turismi pealinna konkursi võitjalinnadeks. Kaks võitjat saavad ametliku auhinna kätte auhinnatseremoonial, 16. novembril 2021 toimuval Euroopa turismifoorumi pidulikul õhtusöögil, mille korraldab EL Nõukogu eesistujariik Sloveenia koos Euroopa Komisjoniga.

Kokku võistles 30 linna 16 riigist. 7 väljavalitut kutsuti Euroopa žürii ette. Bordeaux ja Valencia avaldasid muljet mitte ainult oma tähelepanuväärsete saavutustega kõigis neljas konkursikategoorias, vaid ka silmapaistvate tegevusprogrammidega, mida nad kavatsevad 2022. aastal ellu viia.

Bordeaux

Euroopa nutika turismi pealinna konkursi eesmärk on aidata kaasa Euroopa kui nutika turismisihtkoha tuntuse tõstmisele ja platvormi loomisele turismivaldkonna parimate tavade jagamiseks Euroopa linnade vahel.

Selles tunnustatakse Euroopa linnade kui turismisihtkohtade erakordseid tulemusi neljas kategoorias: juurdepääsetavus, jätkusuutlikkus, digitaliseerimine ning kultuuripärand ja loovus.

Kaks Euroopa nutika turismi pealinna saavad 2022. aastal kasu kommunikatsiooni- ja kaubamärgitoetusest. See hõlmab reklaamvideot, sihtotstarbeliselt ehitatud skulptuuri nende linnakeskuste jaoks ning eritellimusel reklaamaktsioone, mille eesmärk on tõsta auhinnatud linnade ja suurendada külastajate arvu.

Göteborg ja Málaga olid 2020. aastal, Helsingi ja Lyon aga 2019. aastal Euroopa nutika turismi pealinnad.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.