Rongireisid

Rong - aina kiirem ja mugavam sõiduvahend alternatiivina lennukile. Sõitmised kiirrongiga, diiselrongiga, elektrirongiga, magnetrelss-, hammaslatt- ja trossrongidega ka. Ehk siis kõiksugused rongireisid (ja vahest ka rongipiletid) leiad siit rubriigist.


Matkateekond Vasalemmast Kloogale wher2go 09.10.2017 00:22

Vasalemma-Klooga matkaraja logistikat on lihtne korraldada elektrirongiga. Tallinnast Vasalemma rongiga hommikul kohale, jalgsi 17 km Kloogale ja sealt õhtul elektrirongiga tagasi. Ühe korra pilet (üks ots) maksis mõlemal reisil 1,8 eurot (2011).

Teekond viib mööda Loode-Eesti väikesi kruusateid ühest külast teise, teele jääb asustust ja metsi. Rajale jääb ka üks trahter, kus keha kinnitada ja mitu poodi toidutagavarade täiendamiseks.

Pilt: Edelaraudtee vanad rongid on saanud uue kuue ja sõidavad Tadžikimaale wher2go 25.07.2016 12:37

Järjekordsed ülevärvitud Edelaraudtee rongid suunduvad uutele väljakutsetele. Täna võis Tallinn-Väikses näha ootamas graffitist vabanenud, värskest värvist kiiskavaid ja uute tadžikikeelsete kirjadega vaguneid, mis lahkuvad meie karmist kliimast kaugele lõunasse.

Euroopa reisi planeerimine on veebis lihtsamast lihtsam

Euroopas reisi planeerides ei pea enam atlaste ja reisijuhtidega pikki õhtud veetma ja reisifirmades konsultatsioonil käima. Veebis on igasuguseid vahendeid, millega kõik algusest lõpuni joonde ajada.

Reisijutud.com proovis ühte - GoEuro, mis just Euroopa-reisi aitab planeerida, olgu siis liikumisviisiks maa-, õhu- või veetransport.

Mis võiks selle võimalusi paremini avada kui üks tripp Tallinnast Lissaboni - risti läbi kogu Euroopa. Sisestamegi sihtkoha ja alguskoha, reisijateks kaks täiskasvanut.

Reisijal on õigused

Reisijal, eriti aga Euroopa Liidu reisijal on õigused, mille kohta on avatud reisijaõiguste eestikeelne veebilehekülg. Näiteks selgub sealt, et ärajäänud reisi eest võib olla õigus saada 125-600 euro suurust hüvitist ning pagasi puhul kuni 1220 eurot.

See lehekülg räägib näiteks lennureisija õigustest järgmiselt.

Kui reisijaid ei lubata pardale, peavad lennufirmad kõigepealt otsima vabatahtlikke, kes oleksid teatud hüvitiste eest nõus loobuma oma broneeringutest. Lennufirma peab laskma vabatahtlikel valida, kas nad soovivad saada tagasi kogu tasutud raha või kasutada muud marsruuti.

Lennureisi ja esinenud viivituste pikkusest sõltuvalt võib teil olla õigus 125–600 euro suurusele hüvitisele. Kui vabatahtlikud otsustavad kasutada teist marsruuti, peab lennufirma vajaduse korral pakkuma abi, näiteks toitu, telefoni kasutamise võimalust, vajaduse korral majutust üheks või enamaks ööks ning transporti lennujaama ja majutuskoha vahel.

Hea on ka teada, et kui pagas läheb kaduma, saab kahjustada või hilineb, võib reisijal olla õigus saada hüvitist kuni 1220 eurot.

Rongiga pühapäevaks maale

Elektriraudtee teeb seda jälle - juulis ja augustis saab pühapäeviti elektrirongiga matkale sõita.

Üritustesarjaga „Pühapäevaks maale!“ tutvustatakse igal nädalal erinevaid sihtkohti Harjumaal. Sarja esimene üritus toimub Niitvälja Golfikeskuses 4. juulil.

Niitvälja Golfikeskus asub Niitvälja peatuse vahetus läheduses. Niitvälja golfiväljak avati üheksa raja ja avarate harjutusväljakutega 1993. aastal ning täismõõtmeline golfiväljak valmis 1994. aastal. Alates 2000. aasta sügisest on väljakut pidevalt uuendatud.

Elektrirongimatkale rohelusse - ka sel aastal

Ka sel aastal viib Elektriraudtee rohelusse. Selleks viivad kohale tasuta elektrirongid ja juhendavad tasuta asjatundjad.

Kavas on suvematkad Harjumaal rongide lõpp-peatuste lähedal: 

Sakura jäi hiljaks, Shinkansen saabus minutipealt wher2go 12.06.2005 19:32

Jüri Toomel, Estravel
Pildikesi Jaapani-reisilt

Kiirronge tihedamalt kui Tallinnas tramme

Ronge Tokyost läbi Kyoto Shin-Osakasse väljub tihedamini kui Tallinnas tramme - iga 5-7 minuti järel – ning nädalavahetusel sama tihedalt kui tööpäevitigi.

Ühe peatusega kiireim superrong, nimega Nozomi, jõuaks 480 km kaugusele Kyotosse 2 tunni ja 20 minutiga.

Meie valime sõiduks Hikari, mis Tokyost Kyotoni teeb 4 vahepeatust ja kulutab 15 minutit rohkem.

Marimaa ehe elu wher2go 18.04.2003 20:36

Äripäev, Puhkepäev, 1. detsember 2000

Tõnu Tender, Tartu Ülikool

Kuidas Marimaale pääseda?

Marimaale sõitmise hind jääb alla kolme tuhande krooni. Hinna sisse mahub viisa, tervisekindlustus, sõit bussi ja rongiga edasi-tagasi, ööbimised hotellides ning söömised kolm korda päevas nii Marimaal kui Vana-Irboskas. Marimaale sõitmiseks on vaja esmalt jõuda Moskvasse. Sealt edasi lähevad rongid Joðkar-Olasse.

Venemaale sõitmisel tuleb arvestada, et ühed hinnad on Venemaa kodanikele, teised, kümme korda kõrgemad, välismaalastele. On hea, kui sealpool leidub sõpru-tuttavaid, kelle abil saab sõidu hinda allapoole suruda (st Venemaa kodanikele mõeldud teenuseid kasutada).

Shotimaa: jalgpall, viski ja seelikud

Pühapäevaleht, 1996. Urve Repp

Londonist võib Ðotimaa pealinna Edinburghi sõita kiirrongiga, mis jõuab kohale umbes nelja ja poole tunniga. Öörong väljub Eustoni vaksalist pisut enne südaööd.

Öö ratastel saadetakse mööda kaheinimese-kupees ja pärale jõutakse juba varavalges. Kaheinimese-kupeed ei hiilga ruumikuse poolest. Euroopas on raudteed kitsamad kui meil ja ka rong on seetõttu kitsam.

Vahekäigus võib kellegagi kohtumisel oma kupeesse tagasi minna, sest vastasel juhul tuleb kõht kõvasti sisse tõmmata, et mööduja sama meetodit kasutades kuidagi edasi pääseks. Kõht-sisse nõksu läheb vaja ka kupees, kus on ruumi just nii palju, et saab ennast vaevalt ringi keerata.

Asu Rongireisid teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.