Euroopa reisi planeerimine on veebis lihtsamast lihtsam

Euroopas reisi planeerides ei pea enam atlaste ja reisijuhtidega pikki õhtud veetma ja reisifirmades konsultatsioonil käima. Veebis on igasuguseid vahendeid, millega kõik algusest lõpuni joonde ajada.

Reisijutud.com proovis ühte - GoEuro, mis just Euroopa-reisi aitab planeerida, olgu siis liikumisviisiks maa-, õhu- või veetransport.

Mis võiks selle võimalusi paremini avada kui üks tripp Tallinnast Lissaboni - risti läbi kogu Euroopa. Sisestamegi sihtkoha ja alguskoha, reisijateks kaks täiskasvanut.

Arvutatakse nelja võimalusega - rongi, bussi, lennuki ja autoga. Rongi kuni Rail Baltica tulekuni või kuni vana raudtee kordategemiseni muidugi ei pakuta. Ka bussivõimalusi ei leita - ilmselt jupitades saaks ka bussiga kohale, kuid üsna keeruliselt. Seega jääb kas auto või lennuk.

Lennukiga on Lissaboni jõudmiseks vaja 306 eurot ja põhimõtteliselt ongi reis planeeritud - ostad piletid, võtad takso, sõidad Ülemistele, lendad, sõidad bussi või taksoga lennujaamast Lissaboni. Tallinnast Lissaboni lendab Turkish Airlines ümberistumisega Lissabonis - jabur põige, aga see-eest odavaim. Lennujaama ei leita ühtki sobivat bussiühendust, kuid taksoga jõuab Ülemistele 12 minutiga.

Istanbulis jääb aega tutvuda õhtu- ja ööeluga, öömaja võtmata peab olema varahommikuks tagasi lennujaamas. 7.30 starditase Lissaboni suunas.

Portugali pealinna saab bussiga. Pilet maksab 1,35. Kui on soov mugavamalt taksoga kulgeda, siis läheb see maksma 15 eurot.

Aega kulub kokku kohalejõudmiseks 24 tundi ja 12 minutit.

Autoga on asi huvitavam. Hinnaks tuleb 536 eurot ja ajaks 42 tundi - poole kauem kui lennukiga ja natuke vähem kui poole kallim on autoretk läbi Euroopa. Teepikkus on 4276 km. Sõitmiseks kasutatakse isiklikku autot.

Bussiga saab ka - kui jupikaupa planeerida. Alustame Tallinn-Berliin valikust. Eurolines sõidab 23 tundi 45 minutit ja maksab 203 eurot. Sealt edasi Pariisi 80 eurot ja 14 tundi. Pariisist Lissaboni veel lisaks 203 eurot ja 27 tundi sõitu.

Kes tahab, võib proovida lühemate otsade jaoks ka autot rentida. Tallinnast Lissaboni ei taha keegi rendiautot pakkuda, kuid jupikaupa (väga kallilt) ehk õnnestub ka see.

Kuhu siis jääb rong?

Saab sellega ka, kui valida Euroopa suuremad ja tuntumad hästiühendatud sihtkohad. Näiteks Berliin-Pariis DB-ga 9 tundi ning hinnaks "vaid" 288 eurot. Ümberistumisega Mannheimis.

(test jätkub mõne teise veebiteenusega peagi)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.