Kosmoseturism

Reisid kosmosesse. Hooaeg on juba alanud.


2021: Disney alustab galaktikatevaheliste puhkusereisidega Star Warsi stiilis Kaido Einama 09.02.2020 11:36

Disney hakkab juba sel aastal müüma broneeringuid oma uue puhkekeskuse Star Wars: Galactic Starcruiser "reisidele". Seda ei saa võtta tavalise hotellimajutusena. Ka teemapargina pole see päris tavaline, sest kohapeal ollakse kaks ööd ning parima elamuse saamiseks võiks sel ajal välismaailma mitte väga külastada.

Tegemist on kolmepäevase "kosmosereisiga" Star Warsi stiilis galaktikatevahelisel kosmoselaeval Galactic Starcruiser. Kõik on tehtud võimalikult ehedaks Star Warsi elamuseks, mille keskel saaksid ise olla.

Kauge kvaliteetreis: NASA pani kokku efektse Kuu kohal lendamise video

Viimase üheksa aastaga on kogunenud Kuu kohta sellisel hulgal kvaliteetseid fotosid, et NASA sai kokku panna efektse Kuu-rännaku video. Vaata ja lenda kaasa meile lähima taevakeha kohal. 

4K video materjal on saadud NASA Lunar Reconnaissance Orbiter´i pardalt. Hõljutakse Kuu nähtaval poolel ja tagaküljel, lõunapoolusel (mis on üks meie päikesesüsteemi külmimaid kohti) ja põhjapoolusel, välja suurendatakse ka muid tähelepanuväärseid ja mõistatuslikke kohti.

Astronoomiahuvilised saavad kokku Palal - juba ülehomme Trillian 08.08.2011 23:31

10.-14. augustini saavad Jõgevamaal palal kokku Eesti astronoomiahuvilised. Kohtutakse Pala koolis. 

Lähem info kava kohta on Astronoomia.ee lehel.

Öösel vaadeldakse kuud ning tähti ja päeval parema puudumisel Päikest ennast. Päeval võib kasutada ka USAs asuvat automaatteleskoopi, et öisel ajal seda üle võrgu juhtides vajalikku kohta uurida.

Regio pakub igapäevast satelliidipilti Eestist - jääminek ja suurvee tulek näha wher2go 25.03.2010 23:51

Regio hakkab igapäevaselt avaldama NASA satelliidipilte Eestist, kattes need Eesti kaardi olulisemate joontega (asulad, teed, loodusobjektid). Kaardirakendust saab näha siit.

Praegu on võimalik vaadata näiteks jää lagunemist Läänemerel. Mohni on juba peaaegu eraldunud mandrist, Aegna on lahkumas jääsidemetest ning avamerel triivivad suured jäälaamad. Peagi peaks satelliidilt olema näha ka suuremaid jää kuhjumisi rannas.

Nii näeb välja üks rutiinne kosmosereis Trillian 04.01.2009 20:08

Alljärgnev Bostoni fotouudisereportaazh Endeavouri kosmosereisist sobib tutvumiseks igale tulevasele kosmoseturistile. Väga detailsed pildid näitavad põhjalikult süstiku ettevalmistusi, starti, kosmosesviibimist ja maandumist. Aga mitte ainult - näiteks tuleb peale idarannikult kosmosesse startimist Atlandilt kokku korjata hüljatud esimese astme kanderaketid ning läänerannikule maandunud süstik tuleb Jumbo-jetiga transportida idarannikule Cape Canaverali kosmodroomile tagasi, et alustada hiigelkallist järgmiseks lennuks ettevalmistust.

Vaata siit.

Kosmosetoit maarotile Trillian 21.10.2008 22:41

Kõik mäletavad "Kosmose" marmelaadi. Maksis 19 kopikat. Kosmonaudid aga mäletavad veel ka Põltsamaa borzhi, kapsasuppi ja muid hõrgutisi, mida sai orbiidil kaalutaolekus nahka panna. Aga seal olid ka oma ohud. Näiteks - nagu juuresolevalt pildilt näha - koorusid tuubilt värvitükid lahti ja kosmonaudid hingaisd neid tükke endale sisse, mis oli eluohtlik.

Ameeriklastel oli ka kosmosetoit. Üks neist oli "soe" jäätis - jäätisematerjal külmutati ja kuivatati, järele jäänud kuiv brikett pakendati suure rõhu all. Ja saigi jäätist ka soojana süüa.

Google Earth kosmoseturistile wher2go 24.08.2007 14:12

Nüüd on midagi Google Earthist kasu ka kosmoseturistile (lisaks sellele, et seni sai vaadata vaid maapealsetele kosmosejaamadele juurdepääsu teid). laadides omale uusima Google Earthi, on selle ülal paremal nupuribal uus nupp, mis viib kaartidel surfaja otse kosmosesse. Koostöös NASAga on kokku pandud kera sisepind, mis pole muud kui meie universum planeedilt maa vaadatuna. Olulisemad objektid on samuti ära tähistatud linkidega veebi. Kosmoseturisti jaoks on nüüd eksimisvõimalusi tunduvalt vähem. Ka tugitooli-kosmoseturisti jaoks...

Kevadel uuendati ka Google Mapsi maailmakaarte, lisandusid muuhulgas kõik Eesti väiksemad asulad ja palju külavaheteid. Oleks ju narr, kui Google´il on täpne ülevaade universumist, aga kaardilt puudub Kapa-Kohila. Kirjutab sellest kõigest Google´i kaardibloog.

Maailma esimene kosmoseturist tagasi Maal wher2go 05.02.2003 11:25

Reisijututuba/ÄP Online, 07. mai 2001

Kaido Einama

Nädalalõpul jõudis maailma ajaloo esimeselt kosmosepuhkuselt tagasi USA miljonär Dennis Tito. Maailma esimene kosmoseturist maandus pühapäeval CNNi teatel Kasahhi steppides.

"Maandumine oli pehme," ütles Tito CNNi korrespondendile pärast planeedile tagasisaabumist vaatamata sellele, et kaks kosmonauti pidid reisilöt saabunud turisti meditsiinitelki talutama, sest ise ta jalgu alla ei võtnud. Tito soovitas kosmoseturismi ka teistele, keda on järjekorras juba mitusada.

Maailma esimene kosmoseturist jõudis täna kosmosejaama wher2go 05.02.2003 11:23

ÄP Online, 30.04.2001

Kaido Einama

Maailma esimene kosmoseturist, USA ärimees Dennis Tito jõudis täna pärast kahepäevast lendu Venemaa kosmoselaeval Sojuz rahvusvahelisse kosmosejaama, teatab CNN.

60-aastane Tito on endine NASA insener ja oma puhkuse veedab ta 6 päeva 385 kilomeetri kõrgusel ümber maa lennates. Ringreis läheb maksma 20 miljonit dollarit.

Koos kahe Vene kosmonaudiga põkkuti edukalt rahvusvahelise uurimisjaamaga. Turist saab nädala mööda saata vaid Vene päritolu moodulis Zvezda, kus on magamisasemed ja laud toidu ettevalmistamiseks kaaluta olekus söömiseks, tualett ja pesemisvõimalus. Peale kaunite kosmosevaadete nautimise kuue päeva jooksul midagi muud erilist ei toimu. Siis järgneb kahepäevane tagasisõit.

Asu Kosmoseturism teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.