Fotomatkad

Fotojaht, pildistamisretked, fotosafarid. Siia teemasse kuuluvad kõik reisid, mille eesmärk on hea pildi saamine.


Uuring: mida rohkem sõltud nutitelefonidest, seda vähem pagasit reisile võtad

Uuringufirma Ipsos poolt Huawei tellimisel läbiviidud uuringu tulemused näitavad, et enam kui 90% inimestest kasutavad nutitelefoni reisides põhikaamerana ning üle 70% kasutavad seda navigatsiooniseadmena. Need funktsioonid on üsna energiakulukad, mistõttu on pika elueaga aku üks olulisemaid nutitelefoni omadusi 83% kasutajate jaoks.

Müüa mõis! Vaata, millist eksklusiivset mõisakinnisvara aastavahetusel pakutakse

Aastalõpp on lubaduste andmise aeg. Miks mitte lubada endale, et uuel aastal kolin mõisa? Pealegi on mõisade müügipakkumisi praegu väga palju ja ostujõud statistika põhjal väga suurenenud. Pangadki on alles tõmbamas laenupidurit, kuid veel sajaga ei pidurda.

Reisijutud.com uuris natukene, milliseid mõisasid ja natuke odavamaid mõisade abihooneid praegu on saadaval. Tee oma valik ja kirjuta meile, kui mõne ära ostsid. Siis saame lisada uued andmed ja kontaktid mõisade nimekirja, mida Reisijutud.com juba õige palju aastaid on pidanud.

Lottemaast sai Street View vaate

Kui Lottemaa kanti Google´i Street Views´st vaadata, siis praegu on seal näha kunagine lagunenud sõjaväeosa ja ei kuskil jäneste või kassi maja. Kuid Street View panoraame saab nüüd ka igaüks ise pildistada.

Kuidas see siis käib? Iseenesest siin midagi keerulist pole. Vaja on nutitelefoni uusima Androidiga (versioon 4.4) ja ka mudel peab olema selline, et toetab Google Camera app´i. Kõige lihtsam on vaadata Google´i kontoga sisse logides veebist sellelt lingilt, kas sinu telefon (või tahvel) toetab Google Camera rakendust. Kui toetab, vajuta install ja hetke pärast on Google´i kaamerarakendus telefonis olemas.

„Looduse Aasta Foto 2013“ peaauhinnaks on reis Hiinasse

Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts ja Eesti Energia kutsuvad kõiki loodusfotohuvilisi osalema konkursil „Looduse Aasta Foto 2013“. Eesti suurimale loodusfotovõistlusele saab võistlustöid esitada 4. märtsini.  Auhinnasaajad kuulutatakse välja 27. aprillil 2013 Estonia Kontserdisaalis.

“Juba 12 aastat on olnud hea tunne vaadata auhinnagalal sadu ja sadu kauneid pilte  ilusa muusika saatel ning jagada tunnustust mitmetele tublidele fotograafidele,“ räägib konkursi korraldaja, Looduse Omnibussi eestvedaja Jaan Riis. “Suur väärtus on järjepidevus ja võimalus võrrelda igat uut aastat varasematega. Oluline on ka see, et konkursil osalevad koos nii harrastajad kui ka professionaalid, täiskasvanute kõrval noored ja lapsed. Usume, et ka tänavu näeme hulgaliselt toredaid ja väga häid pilte,“ lisab Riis.

Reisijututoa teine Gowalla-reis - Matsalu põhjatornidesse

Matsalu North Towersehk Matsalu põhjatornid on Reisijutud.com-i teine Gowalla reis Eestis, mis tutvustab Matsalu lahe põhjakaldal asuvat kolme linnuvaatlustorni. Miks just kolme, miks just Matsalu põhjakaldal? Aga sellepärast, et Matsalu lõunakallas on üsna populaarne, kuid peaaegu sama põnev (või isegi põnevam) põhjakallas on asjatult unarusse jäänud matkajate poolt. Kolm torni sunnivad peatuma nendes kohtades, kus saab näha kolme erinevat põhjakalda maastikku.

Asu Fotomatkad´u jälgima