ATV reisid

ATVd ehk all terrain vehicle´id on sõidukid, millega, nagu nimigi ütleb, saab liikuda igasugusel maastikul.


ATV-maniakid seda veebilehte muidugi ei loe

Sügisene katsesõit uute ATVdega.Keskkonnaministeerium tegi veebilehe, kus räägitakse ATVdega liiklemisest. Hea lehekülg, kust selgub, et ATV-rallijatele on täiesti olemas avalikud kohad oma massinaga ringi kihutamiseks. Põhiliselt karjäärides ja muudes sellistes kohtades, kus pole nii kahju, kui maapind segi pööratakse.

Leheküljel üleval olevad uudised räägivad peamiselt sigadustest ATVdega. Miks? Kunagi, aastal 2003, kui Reisijututuba V-Matkadega esimest partiid turisti-ATVsid katsetamas käis, selgitati ju hoolikalt, et tegelikult jätab ATV pinnasele väiksema jälje kui inimjalg, sest surve on suurema pinna peale laotunud.

Hõljukimatkad - kahekesi maa ja vee kohal

Kajamaal tehakse hõljukimatku.Veel üks võimalus on kõrvulukustava mootorimüra saatel ringi kimada - hõljukiga.

Hõljukimatkad.ee repertuaari kuulub hõljukiatraktsioon firmade üritustel ja mõnedes kohtades võetakse ka eraisikud jutule. Näiteks Kajamaa viburaja juures. Seal maksab lõbu 600 krooni pooltund. Proovida saab maa ja vee kohal hõljuvaid sõidukeid ka Ihasalu lahel 15. juulil ning Tammemäe karjääris 16. juulil.

Odavaim pakett - 2 hõljukit 2 tundi on üsna krõbeda hinnaga ja ilmselt sobibki rohkem firmadele oma klientide või enda töötajate lõbustamiseks - 4800 krooni.

Amfiib-ATVd ei takista vesi ega mäda maa wher2go 17.02.2006 10:20

Äripäev, Puhkepäev, 17.02.2006
Kaido Einama
Vt ka pilte jääretkest Reisijututoa galeriis

Amfiib-ATVd, mis viimasel ajal on päästnud läänerannikul linde ja aidanud inimesi talvel üle jääsupi Abrukale, on jõudnud ka turismi teenistusse. Näiteks saab nendega ette võtta retke Piirissaarele või Emajõe Suursoosse.

Järjekordne pakaseline hommik võtab meid vastu ühes Tallinna bensiinijaamas. Indrek Hermann Veematkadest vurab parkimisplatsile, kärus üks isemoodi liikur – Argo ATV, mis suudab sõita nii maal kui vees, rääkimata nende kahe vahepeale jäävatest ebamäärastest maastikest.

Reisijututuba käis amfiib-ATVga Piirissaarel

Alustasime hommikul vara. Päike paistis, oli kevadiselt soe ja amfiib-ATV haagisega sabas, asusime reipalt Tartu poole teele. Lõunas valitses aga hämarus ja kogu tee oli ühtlaselt hall taevas.

Veematkade ATV rullisime kärust maha Ahunapalu kandis. Tartus poe parklas peatust tehes moodustus mõne minutiga masina ümber inimsumm, Peipsi rahvas aga isevärki liikurile suurt tähelepanu ei pööranud - niikuinii liigub sealkandis igasuguseid imemasinaid jääl ja vees.

Asu ATV reisid teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.