[Reisijututoa list] Vaata, kus lugu kirjutati

(See kiri saadeti Reisijututoa listi liikmetele)

Reisijututoa list ilmus viimati peaaegu et aasta tagasi. Aga elu läheb sellegipoolest edasi ja Reisijutud.com on selle aasta jooksul ka natuke edasi arenenud.

Et mitte hakata ette lugema kõiki viimase aasta sündmusi, võtame asja lühidalt kokku. Muidu ei jõua seda keegi korraga läbi lugeda. Alustame värskematest asjadest.

1. Nüüd saad näha, kus lugu (või pilt) on tehtud.
Äärmiselt moodne on praegu kõik asukohapõhine. Asukohapõhised sotsiaalvõrgud, asukohapõhised mängud, geotagimine ehk piltidele asukoha lisamine jne. Reisijutud.com oli ka moodne ja lisas asukoha kõigi artiklite, blogipostituste ja piltide lisamise liidesele. Kui nüüd postitad oma loo või pildi, siis alati on võimalik ka selle asukoht kaardil ära märkida. Maailma mastaabis on Google Maps seni kõige mugavam tundunud. Kaardifännid, kellele meeldib vaadata, kuidas mingid kohad, millest juttu tehakse kaardil välja näevad, võivad end tundideks unustada näiteks siia, Reisijutud.com kaardilehele, kus kõik asukohaga märgistatud postitused on erinevate värvidega kaardile kantud. Tegemist on beetaga ehk prooviversiooniga. Seega kõik veel täieneb, kasutajate soovitused on oodatud. Samas jätkub käsitsi asukohtade lisamine, „mulle“ peaks kaardile iga päev jälle juurde tekkima postituste asukohtadega.

2. Asukohapõhised teenused jätkuvad – Eesti esimene Gowalla Trip.
Reisijutud.com on olnud esimene geodashingu punkti külastaja, esimene WherIGo mängu tegija ja nüüd ilmselt ka esimene Gowalla Tripi tegija Eestis. Gowalla Trip on nimelt väga hea asi matkajale või turistile – võimalus teiste kokkupandud radu mööda külastada teemakohaseid või turistilikke kohti. Gowalla Trip sisaldab viis punkti lahemaal, väga turistilikku punkti, seega ei midagi rasket ega keerulist. Kuna Gowalla Trip on tehtud inglise keeles, siis saab seda soovitada nutitelefonide omanikest sõpradele-väliskülalistele.

3. Jaga, jaga ja jaga.
Web 2.0 ja ka Web 3.0 omadus on põimuda erinevate teenustega, ilmuda välja mitmetes (sotsiaal)võrkudes ja levida kasutajalt kasutajale. Jagamise võimalusi on mitmeid. Vahepeal on neid tekkinud ka Reisijutud.com-i. Need leiab artiklite lõpust. Näiteks selle BBC Wildlife´i loo järel on Twitteri nupp (seda vajutades saad lingi postitada oma Twitterivoogu), jutumullis selle nupu järel aga on säutsude arv, mis Twitterimaailmas selle loo viitega on üldse tehtud. Hea vaadata näiteks kommentaare neilt, kes ei viitsi kommenteerida saidis endas. Iga loo all on ka riba Facebooki Like-nupuga – siin saab lihtsalt mõnda endale meeldinud reisilugu Like-nuppu vajutades jagada sõpradele facebookis.
Kuid on ka valge rist oranžis kastis – see on jagamismootor, mille kaudu võib jagada lugu väga erinevatesse keskkondadesse meilile saatmisest Bloggerini välja.

4. veebikaamera roheluses.
Kevadel käis ka Reisijutud.com-i seltskond Soomaal, et üles panna veebikaamera. Üleujutusekaamera oli päris populaarne, selle ees poseerisid tipphetkedel terved kanuutajate hordid. Nüüd aga saab näha mädakuu jõge ja selle madalseisu, roheluse lokkamist ja vaikset kolletuma hakkamist, kanuutajaid endiselt ja aeg-ajalt turiste üle rippsilla Karuskose öömajale suundumas.

Praeguseks jälle kõik. Loodetavasti kohtume juba varem, kui aasta möödudes, nagu viimati läks. Reisijutud.com asub veebi edasi arendama. Kõik soovitused on selle käigus oodatud. Muide, matkaradade träkke on ka vahepeal lisandunud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.