Tõukekelkudega Soodlas

Kuna Indrek sai valmis isetehtud tõukekelgu, siis oligi paras aeg minna teisele tõukekelguproovile - esimesest oli juttu siin. Sihtkohaks valisime Soodla.

Kickspark MAX tuli seekord lahti võtta, et kaks kelku autosse ära mahuksid. Lahtivõtmine oli lihtne - esimesed kaks polti Kicksparkil tuleb natuke lahti keerata ja siis lenks alla lasta, sest poldid pole mitte auguga, vaid sälguga lenksust läbi. Seekord aga ei mahtunud tänu kaarjale lenksutorule tavalisse sedaani tõukekelk ikka ära ja nii võtsime ta täitsa lahti - siis mahtus.

Vaata pilte siit.

Indreku isetehtud tõukekelk aga oli kahe Dünamo suusavabriku plastiksuuskadele kruvitud puuraamiga. Sellegi sai kokku pakkida.

Alustasime Soodla veehoidla lähedale jäävalt Piibe maanteelt, veehoidlani viis kerge suusajälje ja lõpuks lumesaanijäljega tee. Esialgu kulgesime natuke vaevaliselt, harjumuse asi. Isetehtud kelk liikus raskemalt - suusad polnud õige määrdega vms. Veehoidla tammini jõudes lippamine natuke paranes, aga edasi Soodla paisjärve taha minna enam ei olnud mõtet - poolemeetrises ülikohevas lumes oleks see olnud lihtsalt üks kelgutassimine.

Kelgud kõrvuti näevad välja sellised:

Kodukootud kelgul sai natuke kõrge lenks, aga seda annab madaldada. Samas on kodukootud kelgule lihtsam oma kotti kinnitdada kui Soome disainkelgule. Lumes on isetehtud kelku raskem lükata, kõvakssõidetud lumega külateel aga on mõlemal peaaegu võrdne minek.

Jätkasime oma teekonda Raudoja veehoidla taga, mis on kohe Soodla veehoidla vastas teiselpool Piibe maanteed ning seal oli ees korralik lumesaanijälg, mis hoidis head tempot mõlemal kelgul. Siis aga, nagu karta võiski, tuli ette võtta kilomeetrine rännak "puudril" ehk puutumata poolemeetrisel lumel. Muidugi ei tulnud tõukamisest midagi välja, kuid kodukootud kelku oli hea nööriga järgi vedada ja Kickspark MAX istus küll õlale kergelt, kuid veel mugavam oli teda enda kõrval lükata - lumme ei vajunudki üleni.

Tagasiteel autoni saime tõelise kinnisõidetud lumega külatee mõnusid proovida - just sellise tee peal saab soome kelguga eelise jalgsikõnni või isegi suusatamise ees - veidi jäisel krobelisel pinnal lendab soome kelk üle 10 km/h tunnikiirusega ning võiks isegi võrrelda edasisaamist rahuliku suvise rattasõidu tempoga.

Kokku tuli teise testi pikkuseks 8 km, sellest 1 km paksus lumes tassimist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.