Koobaslinn, kuuma vee allikad, puuvillaloss ja veel mitu kohta, kuhu Türgis kindlasti minna

Türgi.

Sügishooaja lähenedes valivad eestlased puhuse soojal maal. Üheks populaarsemaks sihtkohaks on endiselt Türgi, sest sealne kultuur ja ajalugu sarnaneb kirju mosaiigiga, mis igal sammul üllatab uute värvide ja elamustega.

Reiskorraldaja Kidy Tour partnersuhete juhi Hille Kibitsa väitel on sügis sellel maal puhkamiseks eriti sobiv aeg ning soovitab 5 paika ja tegevust, mida puhkusereisi kavandajal tasub reisikavasse võtta.

1. Värvikirev Antalya vanalinn

Suuruselt viiendat Türgi linna Antalyat hinnatakse tänu selle vanalinnale, kus on ikka veel Rooma ja Osmanite impeeriumi pärandit tunda. Tuhandeaastased müürid, vana sadam, hubased kalarestoranid ja kohvikud, vanad mošeed ning turg – need on kohad, mida tuleks vanalinnas kindlasti külastada, et saada aimu Antalya erilisusest. Kuid see on ka sobiv koht sisseostude tegemiseks: väikestes butiikides pakutakse kvaliteetseid naha- ja juveelitooteid ning traditsioonilisi vaipu, mida Eestist ei leia.

Lõõgastada soovitatakse traditsioonilises Türgi saunas ehk hammamis. Türklased usuvad, et saunarituaal puhastab mitte ainult keha, vaid ka hinge. Hammamis lõõgastutakse ja nauditakse, sest saunarituaali eest kannavad hoolt töötajad. Alguses soojendatakse keha kuuma ja kuiva õhuga kuni nahk muutub pehmeks ja avanevad selle poorid, seejärel hõõrutakse keha spetsiaalse kindaga, tehakse vahu- ja lõõgastusmassaaži õliga. Muide, hammam on ka tõhus viis keha päevitamiseks ette valmistada, et saabuksite puhkuselt kenasti pruunina.

2. Loodusjõud ja koobaslinn Kapadookias

Maaliline Kapadookia piirkond, mida paljud reisijad eelistavad õhupallilt imetleda, on tuntud miljoneid aastaid kestnud kliimamuutuste, vulkaanilise aktiivsuse ja muude loodusjõudude mõjul kujunenud kanjonite, maaliliste kaljude ja vulkaaniliste kraatrite poolest. Sellist maastikku nagu Kapadookias ei leia kusagil mujal maailmas.

Ainulaadseks muudavad Kapadookia ka koobaslinnad, mille uuristasid varakristlikud mungad, kes varjasid end seal imperaator Diocletianuse valitsemise ajal. Hiljem jätkati seal elamist ja ehitati mõned linnad mitmele tasandile ning koguni enam kui kümne meetri sügavusele.

3. Maapealne paradiis – Roheline kanjon

Antalya provintsis Vahemere rannikul asub Roheline kanjon, mis tekkis tammide ehitamisel – kunstjärv asub Alanyast vaid 70 kilomeetri kaugusel. Parim viis kanjoniga tutvumiseks on laevareis, mis annab kena ülevaate ümbrusest, võimaldab nautida päikest ja pakub ka värskendavat suplust smaragdrohelises järves.

Paat.

Kuna see järv on loodud kunstlikult, võib laevaga sõites näha salapärast veemaailma, kus on ikka veel veealuste puude ja majade katuste jäänuseid. Järvevesi on mineraalirikas, väga puhas ja smaragdrohelist värvi. Arusaadavalt on see üks turistide lemmikpaiku, mis tähendab, et külastamiseks tuleks varuda aega. Kuid see on kindlasti seda väärt! Eriti veel, kui järskudel nõlvadel õnnestub näha erinevaid linde ja kaljukitsi.

4. Külalislahkus vanas Ormana mägikülas

Türgi vana maja Ormana külas.

Kui soovite tundma õppida Türgi minevikku, tuleb reisida Tauruse mägedesse vanadesse Ormana asulatesse. Siin näete vana arhitektuuri ja ehitisi, mis rajati Osmani impeeriumi aegadel. Ormana on tuntud ka haaravate mägivaadete ja metsikute hobusekarjade, huvitavate mäekurude ja kohalike elanike sooja külalislahkuse poolest.

Ümbruskonnas on veel üks ainulaadne looduse ime: Rahvuspark Altınbesik Cave ja selle peamine vaatamisväärsus – Türgi suurim maa-alune järv, millel saab ka laevaga sõita. Stalaktiitide ja stalagmiitidega kaunistatud koobas on kokku 2,5 km pikk (kõrgeim koht on 101 meetrit!) ning selle maa-alune veesüsteem moodustab pea 100 km tehes sellest maailma suurima karstisüsteemi. Kuna koopas on temperatuur aastaringselt 16-18 kraadi, siis võiks kaasa võtta pisut soojemad riided.

5. Pamukkale kuumaveeallikad ja looduslikud terrassid

Looduslikud terrassid.

Pamukkale, mis tähendab türgi keeles puuvillalossi, kujutab endast lumivalgeid kaljuterrasse, mis moodustusid aastatuhandete kestel mägedest alla voolava mineraalvee setetest. Juba iidsetest aegadest peetakse Pamukkalet tervistavaks kohaks ja selle 17 kuumaveeallikat kasutatakse tänaseni. Sealsete allikate temperatuurid algavad 35 kraadist ning ulatuvad isegi kuni 100 kraadini. Alates 1988. aastast kuulub see UNESCO maailmapärandisse.

Pamukkale terrasside läheduses kerkivad antiikse Hierapolise linna varemed. Iidse linna üheks peamiseks elatusallikaks oli lugematu arv ravilaid, kuhu saabus inimesi igast ilmakaarest.

Asukoht

36.8968908, 30.7133233

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.