Türgi

Hotellibroneering Ankaras ja teistes Türgi linnades...


Koobaslinn, kuuma vee allikad, puuvillaloss ja veel mitu kohta, kuhu Türgis kindlasti minna

Sügishooaja lähenedes valivad eestlased puhuse soojal maal. Üheks populaarsemaks sihtkohaks on endiselt Türgi, sest sealne kultuur ja ajalugu sarnaneb kirju mosaiigiga, mis igal sammul üllatab uute värvide ja elamustega.

Reiskorraldaja Kidy Tour partnersuhete juhi Hille Kibitsa väitel on sügis sellel maal puhkamiseks eriti sobiv aeg ning soovitab 5 paika ja tegevust, mida puhkusereisi kavandajal tasub reisikavasse võtta.

Finnair avab suvel uued liinid Mallorcale, Tel Avivi ja Antalyasse

Sel ajal, kui Estonian Air jätab kevadest mitmeid lende ära, pakub Finnair Helsingist suvel rohkem võimalusi edasi lennata. Sel suvel avab Finnair kolm uut sihtkohta Euroopas ning lisab täiendavaid lende.

Uuteks liinideks on Türgis asuv Antalya, Tel Aviv Iisraelis ning Palma de Mallorca Hispaanias.

Finnair lisab suvehooajaks veel lende Malagasse, Barcelonasse ja Madridi, suvehooaeg kestab 31. märtsist 26. oktoobrini.

2013. aasta suvel alustab Finnair lendusid uutesse sihtkohtadesse Aasias – 14. juunist algavad lennud Xiani ning 15. juunil Hanoisse, mõlemasse sihtkohta saab lennata kolm korda nädalas.

Türgi

Türgi Jalakest, mille Türgi Euroopa ukse vahele on surunud, kutsutakse Traakiaks. Lõviosa Türgit, mis laiub Aasias, on tuntud Anatooliana.

Türklased on uhked selle üle, et olles pisut Euroopas ja rohkem kui pooleldi Aasias, on neil õigus kuuluda Euroopa Liitu. Tõsi, viimasel ajal on entusiasm kahanenud ning ilmneb isegi vastupidiseid meeleolusid, sest liitumine venib.

Rikkalik ajalugu

Väike-Aasia poolsaar, millel asub enamik tänapäeva Türgist, on üks Euroopa vanimaid asustatud alasid. Just sealt on leitud ühed maailma vanimad inimasustused – Catal Hüyük, Göbekli Tepe ja Mersin.

Türgis ikka veel rahulik

Minu viimaseks eelmise suve suurürituseks sai Türgi külastus. See toimus mul kolmanda reisina, eelnesid Slovakkia ja Horvaatia. Ka esimesed kaks reisi olid meeliülendavad, ometi ületas kolmas kõik mu ootused. Ehk seetõttu, et toimus üllatusena mulle endalegi, ehk ka seetõttu, et oli muljetelt ja ilult vapustav.

Türklased on uhked selle üle, et olles pisut Euroopas ja rohkem kui pooleldi Aasias, on neil õigus kuuluda EÜ-sse. Tõsi viimasel ajal on entusiasm kahanenud ja ilmneb isegi vastupidiseid meeleolusid, sest liitumine venib. Türgi asub väikese jalaga, nimetatud Traakiaks, Euroopas. Suurem laiem osa jalast asub Aasias ja on tuntud Anatooliana. Väike Aasia poolsaar, millel asub enamik tänapäeva Türgist, on üks Euroopa vanimaid asustatud alasid. Just sealt on leitud ühed maailma vanimad inimasustused nagu näiteks Çatalhöyük, Göbekli Tepe ja Mersin.

Türgi, Kemer 2001

Inimese jaoks, kes pole kunagi reisil käinud Lätist ja Soomest kaugemal, on juba lennujaam hirmus põnev koht. Saabuvatelt lennukitelt maha tulijate jälgimine – üks lennukitäis pintsaklipslasi ja poolkõrgeid kontsi ja klassikalisi kostüüme, teine lennukitäis näost kõrbenud, plätudes ja lühikestes pükstes turiste, kellel võõramaa imed veel silmis säramas ning Eesti Ilmast ja Asjast pole enam õhkõrna aimugi.

Türgi - minna või mitte minna?

Avaldatud lühendatult "Päevaleht Plussis" 17.04.1999
Raivo V. Raam
Kusadasi-Tallinn

Kui Juhan (Jaan, Mari või Pekka) Türgisse jõudis, oli Öcalani-nimeline turismihooaeg seal juba alanud... Äsja oli aasta tähtsaima püha Kurban Bairamõ raames toimunud tõeline "lõikuspidu" - 2,5 miljonil lambal lõigatakse Türgis igal aastal ohvripüha auks kõri läbi.

Valuutakonverter: Türgis kehtivate valuutade kursid täna

Hinnad: - Praad pluss klaas õlut või veini kohalikus stiilis restoranis maksab alates 40 kroonist - Poes maksab pudel õlut 8-12 krooni, odav lauavein14 krooni, paremad 50-80 krooni, 0,7-liitrine rahvuslik brändi Truva suveniirkarbis 80 krooni - Väikeauto (Fiat Uno) üür alates 60 DEM-ist päev, kõrghooajal 80-100 DEM-i - Türgi saun hamam alates 200 kroonist

Asu Türgi teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.