Kindlustusmaakler: iga reisikindlustuse kahju on üksikjuhtum

IIZI Kindlustusmaakler AS õigusvaldkonna juht Kaido Tropp.

Meedias on aktuaalsete kriisiteemade kõrval levinud ka mitmed kaheldava sisuga artiklid reisikindlustuse osas. Kõik reisimise ja kindlustamisega seonduv on hetkel keeruline ja vajab individuaalset lähenemist ning kindlasti ei ole mõistlik pandeemiaga seotud kahjunõudeid esitamata jätta lihtsalt seepärast, et kuskil keegi midagi ütles või kirjutas. Nõu annab IIZI Kindlustusmaakler AS õigusvaldkonna juht Kaido Tropp.

Praeguses segaduses on mitmed kindlustusandjad teavitanud, et pandeemia on kindlustustingimustes välistus, mistõttu on tekkinud klientidel segadus reisikindlustuse juhtumite hüvitistega. „Oluline on arvestada, et iga kahjujuhtum vaadatakse eraldi üle ning ka keeldumine peab olema kindlustusandja poolt põhjendatud,“ kommenteerib IIZI õigusvaldkonna juht Kaido Tropp.

Kuigi pressiteadetes ja ka suuliselt kliente nõustades on teavitatud, et pandeemia väljakuulutamisega seonduvaid reisikindlustuse kahjusid ei hüvitata, siis on mõistlik kahjuavaldus siiski esitada. „Hoolimata meedias levivatest artiklitest, soovitame kahjujuhtumi korral kindlustusandjale esitada kirjaliku kahjuteate,“ rõhutab Kaido Tropp.

Soovitused kehtiva kindlustusega

Juhul, kui Sul on kehtiv kindlustus, kuid reisikorraldaja tühistab reisi või sihtkoht on suletud ja karantiinis, siis soovitame esmalt pöörduda lennufirma või hotelli poole hüvitise saamiseks või alternatiivse lahenduse leidmiseks, pakettreisi puhul pöördu teenusepakkuja poole.

Kui Sa ei saa mingil põhjusel abi või vastust teenusepakkujalt või reisikorraldajalt, siis on oluline kindlustusandjale esitada kirjalik kahjuavaldus, kes vaatab kõik juhtumid eraldi üle, soovitab IIZI õigusvaldkonna juht.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.