Reisisiht Saksamaa

Sakslased võivad ju osata inglise keelt päris hästi, kuid ega nad sellepärast inglise keeles ei räägi. Ka turistiga mitte. Hea kontakti saamiseks tuleb põhiväljendid pähe tuupida.

Saksamaa laiub Alpidest Läänemereni ja maa on igast servast mõistagi erinev. Raudteed ja kiirteed on kõik äärmiselt tasemel ja viivadki kiirelt Saksamaa ühest otsast teise. Alpides saab mägironida, suusatada. Merd künda saab põhjarannikul. Õlut juua Münchenis ja Baierimaal, kust tulevad ka BMWd. Porsched ka.

82 miljonit elanikku on Euroopas oluline jõud. Saksakeelseid maid on ümbruses veelgi, seega tuleb sakslastega Euroopas alati arvestada. Turistina on Saksamaal lihtne – kõik on väga korralik ja puhas, turistid saavad korrektse, kuid ehk veidi jaheda kohtlemise. Kuid mitte alati.

 Berliin, Saksamaaa pealinn on koht, kuhu turistid aina rohkem tunglevad. Linn muutub pidevalt – sellest, mis oli Ida-Saksamaa ajal, on saanud moodsa Saksamaa uus pealinn. Kraanad siluetis pole haruldased. Ehitatakse igal pool ja vanad asjad on vuntsitud läikima.

 Üks põnevamaid Saksamaa turismipiirkondi sisemaal on Reini jõe org koos selleäärsete kindluste, losside ja ajalooliste linnadega. Põhjaosa sadamalinnad on endiselt olulised, Kielis, Rostockis ja Hamburgis käib lisaks tihedale kaubavahetusele ka vilgas turismielu.

 Frankfurt on Saksamaa finantskeskus, kus on meile lähim tõeline pilvelõhkujatest koosnev linnasüda, nagu paljudes maailmalinnades.

  

 Saksamaa : viisad

 Euroopa Liidu riigina on Saksamaa viisavaba.

  

 Saksamaa : aeg

 Eestist 1 tund taga.

  

 Saksamaa : ilm

 Parim aeg külastada on mai keskpaigast oktoobri keskpaigani. Juuli on kohati kõige sademeterikkam kuu, nii et suvekuudest maksaks eelistada pigem augustit. Pehmem talv on põhjaosas Läänemere lähedal, Kuumem ja kuivem suvi aga on sisemaal, Saksamaa keskosas.

  

 Saksamaa : vaktsineerimine, tervis

 Kohustuslikku vaktsineerimist Saksamaale minnes pole. Nakkusoht on minimaalne.

  

 Saksamaa : transport

 Lufthansa kodujaam on Frankfurt (Maini ääres), Saksamaa finants- ja transpordikeskus. Sealt lähtuvad ja sinna suunduvad enamus rahvusvahelisi lende üle kogu maailma. Teine oluline Saksamaale saabumise lennuväli on Berliinis. Rahvusvahelised lennujaamad on igal liidumaal. Soomest saab Saksamaale ka praamiliiniga, Tallinnast käivad rahvusvahelised bussiliinid. Kiirteed on Saksamaal enamuse suuremate linnade vahel, paljudel magistraalidel puudub kiirusepiirang. Tasulisi teid pole.

 Kohapealse bussi- ja rongitranspordiga tavaliselt probleeme pole, tegemist on ühe maailma täpseima transpordisüsteemiga, kus hilinemised on harvad. Bahnbusse viib raudteega ühendatud linnadest edasi väiksematesse kohtadesse, kuhu rong ei käi.

 Deutsche Bahniga Saksamaal rännates maksab pilet osta ette, nii saab odavamalt. Internetis on võimalik planeerida oma raudteemarsruut ja kõvasti kokku hoida. Suvel ja suurematel pühadel on võimalik reisida ka autorongidega, kuhu saab oma auto kaasa võtta.

 Berliinis, Hamburgis, Kölnis, Münchenis, Frankfurtis ja Stuttgartis tegutseb metroo.

  

 Saksamaa : raha, kaubad

 Käibel on euro. Krediitkaardiga saab maksta enamuses poodides, mõnedes kauplustes kehtivad ka Eesti deebetkaardid. Ka magnetkaardiga makstes võidakse nõuda PIN-koodi.

 Turistid ostavad Saksamaalt käsitööd, muusikat, maiustusi, õlut, veine, deodoranti.

  

 Saksamaa : hotellid, majutus

 Hotellid vastavad euronormidele arvatavasti kõige täpsemini Euroopa Liidus. Odavamad majutusasutused on pensionid ja külalistemajad. Ka lihtne kodumajutus on huvitav elamus – tavaliselt peavad kodumajutust pensionärid, kes üürivad välja oma maja teise korruse. Selline öömaja võib olla väga soodne, kuid erineva kvaliteediga. Vanemad inimesed on tavaliselt väga kokkuhoidlikud, ka turistide arvelt. Lossides asuvad hotellid on keskmisest tunduvalt kallimad, kuid oma atmosfääriga ja asukohaga (tavaliselt mäe tipus) hinda väärt. Kesklinnas on soodsaim majutus tavaliselt noortehostelites (mitu inimest ühes toas). Hinnad on erinevad, väga üldine keskmine number võiks olla 350 kr kahene tuba üheks ööks hotellis.

  

 Saksamaa : toidud, söögikohad

 Portsud on tavaliselt suured ja toitvad. Menüü on eestlastele tuttav ja sarnaneb tihti vanaema juures valmistatule. Kuulsad on nn. Saksa vorstikesed, mida tarbitakse peamiselt õlle kõrvale või vastupidi. Bratwürste on grillitud, Knackwurst, Bockwurst ja Frankfurter n.ö keeduvorstikesed. Lisaks kartulipannkoogid, rannikualadel ka Läänemere kala, seesama, mida meiegi sööme.
  

 Saksamaa : reisilingid

 Turismi-info: http://www.germany-tourism.de/ 

 Telli lennureis Bookinghouse´ist

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.