Reisijututuba kaardistab matkaradu

Reisijututuba hakkab põhjalikumalt matkaradu träkkima.Nüüd, kui tehnika katsetused on jõudnud lõppjärku, sai uuendatud ära juba ammu olemasolev Reisijututoa träkikogu ja lisatud vaade Google Mapsi kaartidele. Reisijututuba hakkab nüüd põhjalikumalt Eesti matkaradasid kaardistama. Loo lõpust leiad ka kõigi praeguste kaardistatud matkaradade nimekirja.

Mida see träkikogu siis tähendab? Põhiliselt seda, et käime mõne huvitava matkaraja algusest lõpuni läbi, salvestame rajal olevad huvipunktid ja pildistame kenad vaated üles. Tulemuseks on GPS-formaadis träkk ja KML-formaadis fail, esimest saab laadida oma GPS-i (enamlevinud käsi-GPSid toetavad seda formaati) ja teise võib avada Google Earthis. KML-faili lingi leiab vastava matkaraja Google Mapsi lehelt, näiteks siit.

Kuid lisaks tekib iga matkaraja kohta Reisijututoa Võrgu-aasa galeriisse pildialbum ja kunagi hiljem ka sealt matkarajale geotagitud fotod. Mõned fotod on pistetud juba matkaraja Google Mapsi kaardile, nagu näiteks selles Viru raba teekonnas.

Todo listis on veel ka kõigi infotahvlite avaldamine, aga kuna niisama ilma raja rajajalt luba küsimata pole ilus neid publitseerida, siis ilmuvad infotahvlid Internetti siis, kui raja looja on tuvastatud ja temalt nõusolek saadud.

Millist tehnikat kasutame? Praegu pihuarvutit GPSiga ja digipeegelkaamerat. Rada träkib üks või mitu GPS-tarkvara vastavalt olukorrale: GPS Dash 2 tundub kõige ilusam ja mugavam, kuid tal on stabiilsusprobleemid. Träki ehk matkateekonna salvestab korralikult vabavara VisualGPSce. Kuid katsetamisel on veel ka suhteliselt minimaalse disainiga, kuid väga töökindel prantslaste Noni GPSPlot. See salvestab viisakalt nii träkki kui huvipunkte, pole formaatide suhtes pirtsakas ning lisaks pakub ka interaktiivset giidi (näiteks huvipunktidele lähenemisel helifaili käivitamist giidi jutuga). Kuna tulevikuplaanides on ka matkaradade interaktiivse giidi loomine, siis see tarkvara võibki üheks valituks osutuda, sest jookseb ka suhteliselt vähe ressurssi omavatel mobiilidel.

Kust neid träkke leida? Esialgu vaid inglise keeles siit, sest välisturistidele on siinseid träkke kõige rohkem vaja. Eesti matkajad kodumaal tavaliselt nii lihtsalt ära ei eksi, kuid eks neilegi saab varsti eestikeelne leht tekitatud. See ka todo listis.

Kui keegi soovib oma läbitud rada meiega jagada või kommenteerida kaardistatud radu, võib lahkelt oma GPX-faili saata. Kui on tarvidus konverteerida, saab seda teha veebis GPSvisualizeri lehel. Kui on soov kutsuda MTÜ Reisijutud kaardistama, võib samuti kirjutada info ät reisijutud com.

Praeguste matkaradade nimekiri (mis hakkab pidevalt täienema) on siin:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.