Aastane matkasaapa-test

Aasta sai täis ja selgus, et eelmine sügis Matkaspordist sügis-soodukaga ostetud matkasaapad (Garmont passo GTX) ongi omadega läbi. Vesi tuleb sisse juba kasteses rohus tuterdades, rääkimata tõsisemast mudamatkast. Aastane test lõppes uute matkasaabaste hankimisega - vaatame, kaua need Kaubamajast ostetud (osturalli) Lafuma Kolarid siis vastu ka peavad.

Aga teadmiseks ja meenutuseks Garmontite kasutamisest: käidud sai nendega nädalalõppudel ühe- ja vahest ka kahepäevastel matkadel. Eesti rabad, metsad, võsad, kivised rannikud ja talvel ka lund ja pakast. Mugavad olid. Jalas istusid hästi. Ei hõõrunud, hingasid. Vett pidasid.

Kevadel sai aga see nahkne materjal, mis tegelikult üsna hästi ka vett imas, kuid samas väga kiiresti kuivas, veidi vigastusi. Mingi kivi kriimustas pealmise kihi ära ja siis imas saabas juba nagu käsn. Üldse ei pidanud enam. Ehkki auku lausa sees nagu polnud.

Kevadel selgus veel see ka, et saapaninade juures olev kummiriba on servadest lahti koorunud. Sealt vahelt pääses ka natuke niiskust sisse. Liimimine ei aidanud. Soojade koerakarvaliste sokkidega kannatas muidugi ka märja jalaga matkata, aga pikapeale hakkas ikkagi nahka hõõruma. Nii et nüüd, külmade saabudes, pole enam selle saapaga midagi teha.

Uued saapad aga on paljulubavad ka külmas kandmise osas. Võib-olla Garmontile saigi saatuslikuks talvine külm. Igatahes Lafuma on "Winter trekkingu" jaoks ning alumine kummiosa peaks sobima ka Eesti vesistes metsades ja soodes ukerdamiseks. Esimesed katsed lumes näitavad, et niiskusega probleeme pole. Ka määärdumisega eriti mitte, sest nagu kalossid, saab ka saapad altäärtest kerge vaevaga puhtaks pesta ja kaubanduslik välimus, et kuhugi viisakamasse söögikohta näiteks minna, on jälle olemas. Ka säär on neil kõrgem, mõõdukalt sügavas lumes peaks kah hakkama saama, loodetavasti.

Imelik ainult, et nad matkasaabastele nii hiiglapikad paelad teevad. Kaks sõlme tuleb teha ja siis ka paelaotsad kuhugi vaja ära peita...

Ah jaa, saabastel, nendel Lafuma omadel, oli esimesel korral veidi hõõrumist sääre osas. Aga kui nööre vähem tõmmata ja paelu nõrgemalt siduda, siis sääred enam vatti ei saa.

Aasta pärast siis vahekokkuvõte :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.