Suurbritannia

Lugusid Suurbritanniast.


Hotell Thamesi kaldal juhuks, kui tahad aknast (tellingutes) Big Beni vaadata

Londonis ööbimiseks sobiva hotelli valimine on kesklinnas keeruline, sest esiteks on kohad kallid, teiseks tihti ülerahvastatud ja kolmandaks - alati ei tea ju, kas majutus on ikka korralik või mitte vaatamata krõbedale hinnale. Crown Plaza Albert Embankment on vähemalt asukoha poolest ideaalne - Thamesi kaldal, Lambethi silla lähedal ning isegi Big Ben ehk Elisabeth Tower on vaid (paari)kümneminutise jalutuskäigu kaugusel. Koos sellega muidugi ka kõik muud tähtsad kohad: Trafalgar Square, Buckinghami palee, Hyde park jne.

Hotelliarvustus: Thames, veidrad pistikud, pangad ja pilvelõhkujad Novotel London Canary Wharfis

Thames, Tower Bridge, Big Ben, Buckoinghami palee, muidugi kahekordsed bussid ja mustad ümarad taksod. Kui oled normaalne inimene, pead neid kõiki Londonis ka saama. Kui oled natule ebanormaalsem, siis kaldud ka neist klišeedest veidi kõrvale ja vaatad kaugemat Londonit. Novotel London Canary Wharf ongi selline hotell, milles ööbides saad kindlasti veidi kõrvale kalduda. Ja sellel on mitu põhjust, miks see nii on.

Cockington 2009 Leiutaja.com 23.05.2009 10:06

Nuhke rohkem kui rubla eest!

Täna on siis käes see kurb päev, mil Briti valitsus teatas infokanalites, et hakkab avalikult oma kodanike järele nuhkima. Teadupoolest asub ju siin Inglismaal Menwith i mäe otsas Euroopa suurim nuhibaas "Echelon". Ei tea, kas tuli tööpuudus kätte või on terrorismi-hirmul suured silmad. Igatahes vaata sa nüüd ette, mida telefonis või oma e-mailis ütled, sest mine tea, kes seda enne loeb ja kuuleb kui su vana hea sõber... 

Seega palume siis nüüd igati viisakad olla nagu umbes kella 5 ajal Kuningannaga teed juues!!

6. 4. 2009  /  Inglismaa lõunarannikult. 

Lugu valgete munkade kloostrist

Umbes sellel ajal, kui meil Eestis ristirüütlid uksest sisse astusid, kinkis  tollane maadevalitseja ja Inglise kuninga nõuandja William de Brewer, siin Lõuna-Devonis Prantsuse päritolu munkadele maad. Täpsemalt oli aasta 1196 ja rahvasuus hüütud  "valged mungad"  kandsid pikka  inglisekeelset  nimetust  Premonstratensian  Monks.    Nood olid aga rahulikud  vennad, kes asusid peatselt  kloostrit ehitama. Torre Abbey valmis esimese ehitisena siin Torbay lahe ääres ja sellele lisandusid ka mõned kaanon-ehitised lähiümbruses. Maadevalitseja oli lahke ja lubas munkadel kala püüda ning põllundusega tegeleda. Munkade arv piirdus 12-26ni.

Kui kuningas Henry  VIII  tahtis oma naisest lahutada, hakkasid tollased usuisad protestima. Kuid Henry oli nii kange kuningas, et otsustas 1539. a kloostrid rüüstada ...

Torre Abbey Leiutaja.com 13.02.2009 22:05

Päkapikul sugulane Inglismaal - Pixie!

Käes on jälle jõuluaeg ja seega oleks vast kohane rääkida päkapikkudest. Eesti folklooris tuntakse neid pisukesi mehikesi enamasti ikka Jõuluvana abilistena, kes muude tegemiste hulgas tal ka kingitusi pakkida aitavad ning vahel need isegi kohale toimetevad ! Eriti on see vast tavaks viimasel ajal, kuna Jõulutaadil kiire ja igale poole kahjuks ei jõua. Ja nõnda siis leitaksegi kingitused kuuse alt. Veel teame, et päkapikud toovad aknalauale või kaminale asetatud sussi sisse ka maiustusi, kui laps hea on ... 
 
Ka Inglise folklooris on suht sarnased lood. Enamjaolt käivad aga päkapikud siiski läbi korstna ja panevad jõulusoki sisse maiustusi ning väiksemaid kingitusi. 

Cockingtoni kylas, Torquays Leiutaja.com 16.12.2008 00:37
Cockingtoni kylas, Torquays Leiutaja.com 16.12.2008 00:36

Charles Darwini jälgedes

Kuigi Agatha Christie mälestus elab, on Torquay linnakesel Inglismaa lõunarannikul veel midagi enamat pakkuda. Midagi sellist, mille peale isegi meile tuntud evolutsiooniteooria rajaja Charles Darwin otsustas isiklikult kohale sõita.

Kui Francis Powe ostis 1903. aastal maatüki Kentsi koobastega, ei osanud ilmselt temagi ennustada, kuivõrd olulise tähtsusega see Inglise ja Euroopa ajaloos olema saab.

Hilisemad kaevamised näitasid aga suursuguseid tulemusi. Sellest paekivi-koobaste süsteemist leiti mitmeid korallilisi moodustisi, mis viitavad elule meie planeedil juba ammu enne dinosauruseid. Leidude vanuseks arvatakse umbes 385 millionit aastat.

Asu Suurbritannia teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.