Teadlik reisija

Siin lehel leiad artikleid, dokumente ja uudiseid loodava Teadliku Reisija Seltsingu kohta.


Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina: turismil on mitmekülgne mõju Eesti majandusele

Aasta enne ülemaailmset pandeemiat, mis andis turismisektorile ränga löögi, oli Eurostati andmetel Eestis otsene turismi osakaal majanduses loodud kogulisandväärtusest 4,8%. See oli veidi üle Euroopa Liidu keskmise (4,5%) ning sama suur nagu Lätis, kuid kõrgem kui Leedus (2,9%). Kõvasti väiksem oli see aga Euroopa lõunapoolsetest riikidest. Näiteks Horvaatias oli turismi osakaal kogulisandväärtusest 11,3%, Portugalis 8,1% ning Hispaanias ja Itaalias 6–7% piires.

Airbnb tutvustab uusi ikoonilisi öömaju maailma kuulsustelt

Airbnb tutvustas oma uut majutuse kategooriat Ikoonid ehk Icons, mis on mõeldud eriti erakordsete elamuste jaoks, mida korraldavad muusika, filmi, televisiooni, kunsti, spordi ja muude valdkondade suurimad nimed. Icons viib sind maailma, millest oled unistanud. Triivi minema multifilmist Up tuntud lendava majaga, veeda öö Ferrari muuseumis, puhka koos Kevin Hartiga.

Airbnb-s avaldas oma esimesed 11 "Ikooni", kus ööbida, hiljem lisandub veel uusi kogemusi üle kogu maailma.

Kestliku loodusturismi tunnustuse pälvisid üheksa Eesti turismiettevõtjat

Läänemaal Altmõisas toimunud pidulikul tunnustamisüritusel pälvisid üheksa jätkusuutliku turismi põhimõtteid järgivat turismiettevõtjat kestliku loodusturismi kvaliteedimärgise, kirjutab Keskkonnaamet. Sel korral said tunnustuse Vergi sadam & restoran Wirkes', Kuusiku loodustalu, Lainela puhkeküla ja Wesenbeck külalistemaja Lahemaalt, Põnka puhketalu ja Levikivi loodustalu Soomaalt ning Põldotsa talu, Kipperi kodumajutus ja Altmõisa külalistemaja Matsalust.

Rannahooaeg läheneb: vaata, millised on maailma ja Euroopa parimad rannad!

Praia da Falésia. Foto: Alfred Derks, Pixabay

TripAdvisor pani jälle kokku rahva valitud parimate randade edetabeli. Nii maailma mastaabis kui piirkonniti reastati kõrgeima hinde saanud kohad.

Meie külmad ja kõledad rannapiirkonnad küll sinna tavaliselt ei saa, ehkki Läti Jurmala on TOP-i kõrgel kohal isegi olnud, kuid vaatame, milliseks kujunes järjestus sel aastal.

PILDID: Maailma esimene põhjapõdrast suunamudija pakub tasuta suveretki Soome saamide juurde wher2go 06.03.2024 15:48

Kujuta ette, et saad oma järgmise suvepuhkuse veeta koos põhjapõdra ja värske sotsiaalmeedia sensatsiooniga - suunamudijaga, kes juhatab sind läbi Euroopa viimase metsiku maastiku – Soome Lapimaa. Just sellise ainulaadse võimaluse pakub maailma esimene põhjapõdra-suunamudija Vesku, kes on võtnud südameasjaks kutsuda seiklushimulisi rändureid avastama Lapimaa suviseid imesid.

Et salasilm ei seletaks: kuidas leida majutuskohast salakaameraid?

Reisimine ja uutes kohtades peatumine on küll põnev, eriti kui leiad endale soodsa ja eksootilise kodumajutuse või AirBnB öömaja, kuid igaks tasub olla ettevaatlik oma privaatsuse osas. On teada juhtumeid, kus mõnes AirBnB või muus öömaja toas on leitud salakaameraid ja mikrofone, mis võivad salvestada külaliste tegemisi.

Seega on oluline teada, kuidas neid salakaameraid ja mikrofone leida ja oma privaatsust kaitsta.

Masin läks ülekäte: Air Canada pidi vestlusroboti lubadused kliendile osaliselt täitma

Air Canada vestlusrobot eksitas klienti, mille tulemuseks oli raha osaline tagasimaksmine. Nimelt lubas masin seda, mis polnud ettevõtte poliitikas kirjas.

Hiljutine kohtuasi on toonud esile potentsiaalsed ohud, mis kaasnevad klienditeeninduses vestlusrobotidega, kirjutab Ars Technica. Air Canada vestlusrobot jagas nimelt ebatäpset infot lennufirma leinapoliitika kohta, mistõttu kliendiga keelduti broneeritud lennu eest raha tagasi saamast.

Rahvas valis: vaata, millised on TripAdvisori 2024. aasta soovitatud tippsihtkohad!

N-ö Travelers’ Choice Awards on iga-aastane sihtkohtade edetabel, kus hotellid, restoranid ja igasugused põnevad atraktsioonid on saanud Tripadvisori hindajate-kasutajate kogukonnalt kõrgemaid hinnanguid ülevaadet ja arvamusi kokku viimase 12 kuu jooksul. Siin on edetabel nii maailma kui Euroopa kohta.

Vähem kui ühele protsendile Tripadvisori 8 miljonist kirjest antakse hinde järgi parimate auhind, mis tähistab kõrgeimat taset.

Unistuste puhkusereiside loendis võiks seega olla mõni neist sihtkohtadest.

Kuidas reisil kohalikku kultuuri paremini tundma õppida?

Kuidas reisil olles mitte turistilõksudesse pidama jääda ning rohkem kohalikku kultuuri sügavamalt kogeda? Siin on mõned lihtsad soovitused, mida võiksid oma järgmisel retkel teha.

Tõeliselt kohaliku eluga sulanduda ja sellest rohkem osa saada aitavad mõned nipid:

  1. Kohtu kohalikega. Suhtle tänaval inimestega, poodides, hotellides ja söögikohtades. Küsi, mis neile huvi pakub.

Asu Teadlik reisija teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.