Rongireisid

Rong - aina kiirem ja mugavam sõiduvahend alternatiivina lennukile. Sõitmised kiirrongiga, diiselrongiga, elektrirongiga, magnetrelss-, hammaslatt- ja trossrongidega ka. Ehk siis kõiksugused rongireisid (ja vahest ka rongipiletid) leiad siit rubriigist.


Lühike väljasõit: kuidas sisustada pool päeva Aegviidus

Kui on aega pool päeva ja ei ole viitsimist pikalt metsa matkama minna või tahad laste/välismaalastega kiirelt ühe põike linnast välja teha, siis siin on üks võimalus - veeta pool päeva Aegviidus ilma autota.

Selleks alusta Tallinnast Aegviidu suunal ja istu mõnesse elektrirongi - neid käib nädalavahetustel ja ka nädala sees Aegviitu päris tihti. Praegu võib alustada juba ka pealelõunal - ilmad lähevad jaanuari lõpus valgemaks ning rongi pealt maha tulles on just paras aeg enne pimedat üks paarikilomeetrine metsamatk ette võtta, et pärast jaamas lõuna- või õhtusöök teha.

Vasalemma-Klooga, 09.09.2011 wher2go 10.10.2017 23:59

Rongiga Vasalemma. Vasalemmast Kloogale jalgsi. Kloogalt rongiga Tallinna. Ca 12 km.

Matkateekond Vasalemmast Kloogale wher2go 09.10.2017 00:22

Vasalemma-Klooga matkaraja logistikat on lihtne korraldada elektrirongiga. Tallinnast Vasalemma rongiga hommikul kohale, jalgsi 17 km Kloogale ja sealt õhtul elektrirongiga tagasi. Ühe korra pilet (üks ots) maksis mõlemal reisil 1,8 eurot (2011).

Teekond viib mööda Loode-Eesti väikesi kruusateid ühest külast teise, teele jääb asustust ja metsi. Rajale jääb ka üks trahter, kus keha kinnitada ja mitu poodi toidutagavarade täiendamiseks.

Euroopa reisi planeerimine on veebis lihtsamast lihtsam wher2go 06.02.2016 22:49

Euroopas reisi planeerides ei pea enam atlaste ja reisijuhtidega pikki õhtud veetma ja reisifirmades konsultatsioonil käima. Veebis on igasuguseid vahendeid, millega kõik algusest lõpuni joonde ajada.

Reisijutud.com proovis ühte - GoEuro, mis just Euroopa-reisi aitab planeerida, olgu siis liikumisviisiks maa-, õhu- või veetransport.

Mis võiks selle võimalusi paremini avada kui üks tripp Tallinnast Lissaboni - risti läbi kogu Euroopa. Sisestamegi sihtkoha ja alguskoha, reisijateks kaks täiskasvanut.

Reisijal on õigused

Reisijal, eriti aga Euroopa Liidu reisijal on õigused, mille kohta on avatud reisijaõiguste eestikeelne veebilehekülg. Näiteks selgub sealt, et ärajäänud reisi eest võib olla õigus saada 125-600 euro suurust hüvitist ning pagasi puhul kuni 1220 eurot.

See lehekülg räägib näiteks lennureisija õigustest järgmiselt.

Kui reisijaid ei lubata pardale, peavad lennufirmad kõigepealt otsima vabatahtlikke, kes oleksid teatud hüvitiste eest nõus loobuma oma broneeringutest. Lennufirma peab laskma vabatahtlikel valida, kas nad soovivad saada tagasi kogu tasutud raha või kasutada muud marsruuti.

Lennureisi ja esinenud viivituste pikkusest sõltuvalt võib teil olla õigus 125–600 euro suurusele hüvitisele. Kui vabatahtlikud otsustavad kasutada teist marsruuti, peab lennufirma vajaduse korral pakkuma abi, näiteks toitu, telefoni kasutamise võimalust, vajaduse korral majutust üheks või enamaks ööks ning transporti lennujaama ja majutuskoha vahel.

Hea on ka teada, et kui pagas läheb kaduma, saab kahjustada või hilineb, võib reisijal olla õigus saada hüvitist kuni 1220 eurot.

Rongiga pühapäevaks maale wher2go 29.06.2010 14:50

Elektriraudtee teeb seda jälle - juulis ja augustis saab pühapäeviti elektrirongiga matkale sõita.

Üritustesarjaga „Pühapäevaks maale!“ tutvustatakse igal nädalal erinevaid sihtkohti Harjumaal. Sarja esimene üritus toimub Niitvälja Golfikeskuses 4. juulil.

Niitvälja Golfikeskus asub Niitvälja peatuse vahetus läheduses. Niitvälja golfiväljak avati üheksa raja ja avarate harjutusväljakutega 1993. aastal ning täismõõtmeline golfiväljak valmis 1994. aastal. Alates 2000. aasta sügisest on väljakut pidevalt uuendatud.

Elektrirongimatkale rohelusse - ka sel aastal

Ka sel aastal viib Elektriraudtee rohelusse. Selleks viivad kohale tasuta elektrirongid ja juhendavad tasuta asjatundjad.

Kavas on suvematkad Harjumaal rongide lõpp-peatuste lähedal: 

Sakura jäi hiljaks, Shinkansen saabus minutipealt wher2go 12.06.2005 19:32

Jüri Toomel, Estravel
Pildikesi Jaapani-reisilt

Kiirronge tihedamalt kui Tallinnas tramme

Ronge Tokyost läbi Kyoto Shin-Osakasse väljub tihedamini kui Tallinnas tramme - iga 5-7 minuti järel – ning nädalavahetusel sama tihedalt kui tööpäevitigi.

Ühe peatusega kiireim superrong, nimega Nozomi, jõuaks 480 km kaugusele Kyotosse 2 tunni ja 20 minutiga.

Meie valime sõiduks Hikari, mis Tokyost Kyotoni teeb 4 vahepeatust ja kulutab 15 minutit rohkem.

Marimaa ehe elu wher2go 18.04.2003 20:36

Äripäev, Puhkepäev, 1. detsember 2000

Tõnu Tender, Tartu Ülikool

Kuidas Marimaale pääseda?

Marimaale sõitmise hind jääb alla kolme tuhande krooni. Hinna sisse mahub viisa, tervisekindlustus, sõit bussi ja rongiga edasi-tagasi, ööbimised hotellides ning söömised kolm korda päevas nii Marimaal kui Vana-Irboskas. Marimaale sõitmiseks on vaja esmalt jõuda Moskvasse. Sealt edasi lähevad rongid Joðkar-Olasse.

Venemaale sõitmisel tuleb arvestada, et ühed hinnad on Venemaa kodanikele, teised, kümme korda kõrgemad, välismaalastele. On hea, kui sealpool leidub sõpru-tuttavaid, kelle abil saab sõidu hinda allapoole suruda (st Venemaa kodanikele mõeldud teenuseid kasutada).

Asu Rongireisid teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.