Hotelliarvustus: Thames, veidrad pistikud, pangad ja pilvelõhkujad Novotel London Canary Wharfis

Novotel London Canary Wharf. Hotellituba.

Thames, Tower Bridge, Big Ben, Buckoinghami palee, muidugi kahekordsed bussid ja mustad ümarad taksod. Kui oled normaalne inimene, pead neid kõiki Londonis ka saama. Kui oled natule ebanormaalsem, siis kaldud ka neist klišeedest veidi kõrvale ja vaatad kaugemat Londonit. Novotel London Canary Wharf ongi selline hotell, milles ööbides saad kindlasti veidi kõrvale kalduda. Ja sellel on mitu põhjust, miks see nii on.

Esiteks, see hotell asub kesklinnast üsna eemal. Nii oma 5-6 miili. Teiseks, sinna minnes kulged vahepeal läbi tõeliste agulite, mis pole Buckinghami palee aiad. Kuid kolmandaks - kui oled kohale jõudnud, leiad end tõelisest ehitusmöllust, mille äärde jäävad kõigi maailmas tuntud suurpankade ilvelõhkujad, veesilmad, sammastel kihutavad metroorongid ja muidugi pintsaku ja lipsuga tööle ruttavad tegelased. Sealsamas on ka noobel panganduskvartal.

Kellad.

Üllatused jätkuvad hotelli jõudes. See on 40-korruseline pilvelõhkuja, mis esialgu tundub olevat tavaline modernne ärihotell, kuid fuajee jätab hoopis teise mulje. Retseptsioon ripub raudkettidega laest alla, mujalgi on roostes metallplaate ja veidrat tehnikat,  mis võiks kuuluda pigem aurupunkhotelli juurde. 

Kohe retseptsioonist tuleb küsida ka inglise adapterit, kui ei taha just väikest pistikupesa häkki teha europistikute jaoks, samas mobiili pärast muretseda ei maksa, sest hotellitoas on ohtralt USB pistikuid kogu maailma mobiilidele.

Novotel hotelli pistikud.

Numbrituppa sisenedes (kasutusel on mugavad kontaktivabad uksekaardid, millega saab ka liftis õigele korrusele) leiab ees pikliku, kõigi mugavustega tüüpilise hotellitoa. Aga kus on tualett ja dušš? Selgub, et selleks peab kappi minema. Avada tuleb avapildil näha olevad vasakpoolsed uksed.

Novotel

Duširuumis on ka peegli kõrval europistikud habemeajamiseks ning need annavad voolu kümmekond minutit.

Aknast avanevad osadel numbritubadel kaunid vaated Thamesile, kus eemal paistab lähim oluline vaatamisväärsus - Tower Bridge, kuid sinnagi on oma tund aega kõndimist.

Teisele poole aga avanevad umbes sellised vaated:

Novotel

Inglise hotellidele omaselt on olemas teekann vee keetmiseks, valik teesid ja mõni lahustuv kohv, kuuma šokolaadi pulber ja paar küpsist.

Hommikul on traditsiooniline inglise hotellihommikusöök munapudru ja peekoniga 37. korrusel. Siit saab juba Thamesi vaadet kõrgemalt imetleda:

Novotel

Hotelli 40. korrusel kasvatatakse köögivilja ja salatit, kuid hommikusöögil tundusid olevat pigem tavalsied maitsetud poetooted. Võimalik, et hõrgum enda tehtud kraam läheb a´la carte restorani, mis on 37. ja 38. korrusel õhtuti lahti.

Mida teha välja minnes?

Tüüpiline soovitus välja minnes on võtta takso. 10-15 naelaga saab kesklinna tuntud vaatamisväärsuste juurde. Joosta saab kohe hotelli juures Thamesi kallastel kulgevat terviserada pidi. Kui oled rattasõitja, siis ka rattaga on mugav Thamesi kallastel kiriesti kesklinna liikuda.

Lähim tuntud vaatamisväärsus on Tower Pridge (4,5 km) ja Tower Bridge´i juures asub ka keskaegne Toweri kindlus, kus on hoiul kroonijuveelid, kuid kohe hotelli juures mõnesaja meetri kaugusel asuvad Milwalli dokid ja Canary Wharf - pilvelõhkujate piirkond. Canary Wharf on ka lähim metroojaam, kust saab umbes viie euroga kesklinna.

KOKKUVÕTTEKS

Tegemist on igati korraliku, sõbraliku teeninduse ja hea vaatega hotelliga, kuid tavaturisti jaoks jääb see igapäevaselt kesklinna kulgedes natuke kaugeks. Ärireisija jaoks, kui tal on asja Canary Wharfi äriasutustesse, aga sobib ideaalselt. 

PLUSSID

+ Soliidne, korralik ja luksuslik
+ Sõbralik teenindus
+ Vaade Thamesile
+ Palju pistikupesasid
+ Tasuta WiFi

MIINUSED

- Kesklinnast liiga kaugel
- Lähemas ümbruses pole turistil midagi eriti teha
- Hooajati kerkivad hinnad mitmekordseks

HINNAD

Alates 145 eurost (2018), ühene või kahene tuba

Asukoht

51.5011735, -0.0232627

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.