Sukeldumine

Sukeldumine ja snorkel. Vabasukeldumine.


Kodune rannahooaeg läbi, maailma parimad rannad valitud - Tripadvisori selle aasta edetabel

Igal aastal reastab Tripadvisor edetabelisse maailma parimad rannad. Nüüd, sügisel on hea seda edetabelit vaadata, sest eks parimad on ikka kuskil lõunas soojas meres helesinise vee ja kriitvalge liivaga. 

Selline on edetabel 2018. aastal, mille koostamisele aitasid kaasa Tripadvisori kasutajad ja hindajad.

Proovisukeldumas Pedassaare all

Ükskord tuleb see aeg, kui pinnapealsest tutvusest merega tuleb edasi minna - süviti tutvumisele. See aeg jõudis siinkirjutajale kätte esmaspäeval, kui Mart Reimann kutsus proovisukeldumisele - on neil selline võimalus Valkla rannas avatud merekeskuses.

Tuult oli merel parasjagu ja kitesurfarid ehk lohelaudurid nautisid õhu kiiret liikumist täiega.

Pildid ka.

Merekeskuses, mis tegelikult on siiski miskit enamat kui terrassiga putka rannas, nagu Mart Reimann rõhutab (terve rand ja vaba õhk on toimumiskoht) valitses aga esialgu vaikus, kui välja arvata üksik skuuter, mis rannavees ringi tiirutas. Teised saabujad olid veel Tallinnast teel. Iseenesest oli see ettevõetava retke jaoks ka mõnes mõttes positiivne - tuul vaibus õhtu jõudes ja silmapiiril hakkasid hajuma ka Venemaalt tulnud metsapõlengust tekkinud suitsupilved. Vee all seega võis olla juba selgem ja ilusam.

Maremarki sukeldujad Punast merd avastamas yhuubert 30.12.2003 21:51

Eesti sukeldujad Thistlegormi vraki sõukruvil poseerimasAugusti alguses saabus Maremarki sukeldumisklubist rõõmus teade: novembri keskpaigas on plaanis ühise grupiga järjekordselt Punase mere sügavusi avastama minna.

Kuigi endal oli OWD kursus veel pooleli ning meresukeldumised tegemata, oli mõte soojast mereveest aasta lõpus liiga ahvatlev, et oma jah-sõna reisile ütlemata jätta. Ka aastaid tagasi väikese allveelaevaga Punases meres 50 meetri sügavusel nähtu oli oma kalade, vrakkide, korallseinade ja üksikute sukeldujatega liiga tugeva mulje jätnud, et jätta kasutamata võimalus see seekord ise vees olles järgi proovida.

Augusti alguses saabus Maremarki sukeldumisklubist rõõmus teade: novembri keskpaigas on plaanis ühise grupiga järjekordselt Punase mere sügavusi avastama minna. Kuigi endal oli OWD kursus veel pooleli ning meresukeldumised tegemata, oli mõte soojast mereveest aasta lõpus liiga ahvatlev, et oma jah-sõna reisile ütlemata jätta.

Vene allveelaev viib turistid Titanicule

ÄP Online, 20.12.2000

Kaido Einama

Vene uurumislaev Akademik Keldõsh viib turistid järgmise aasta juulis süvavee miniallveelaevadega uppunud Titanicu vraki juurde kaheteistpäevasele ekspeditsioonile.

Reisi hind algab 35 500 USA dollarist (616 000 krooni) inimese kohta ja selle raha eest saab endale kitsukese koha kolm reisijat mahutavas allveelaevas MIR I või MIR II, kuulata loenguid Titanicu ja süvaveesukeldumise kohta teadlastelt ning näha, kuidas käivad uurimistüüd allveelaevade emalaeva Akademik Keldõshi pardal.

Veealused turistid

Eesti Päevaleht, Magasin, september, 1996.

Kaido Einama

Neoontriipudega ülikondades seltskond kobib valgesse kaatrisse ja tiirutab mõnda aega Lohusalu lahes. Eemal külitab madalikul roostetanud laevakere. Huvitav, milline see vee alt välja näeks?

Allveeturistid sinna aga ei lähe. Neid huvitab hoopis vees hulpiv ankurdatud kanister. Selle üles leidnud, sulpsavad nad sealsamas selg ees vette ja pinnale jäävad vaid kihisevad hoovused.

Asu Sukeldumine teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.