Mida võtta kaasa laevaga suusareisile minnes?

Foto: (CC) Tookapic / Pixabay

Meile lähim lumi jääb laeva- ja autosõidu kaugusele. Põhjas veel seda sajab. Lisaks saab põhja pool sportlikku puhkust suusatades veeta rahulikumalt kui rahvarohketes Alpides. Suund tuleks siis võtta Rootsi, Norra või Soome, sest sealsed suusakeskused pakuvad palju aktiivseid tegevusi igas vanuses pereliikmetele. Loe, mida perega suusareisile minnes kaasa pakkida ja miks võiks valida just laevareisi.

Laevafirma DFDS klienditeenindusjuhi Ave Lombi sõnul on lisaks üldjuhul väiksematele kuludele laevaga reisimise suurim eelis mugavus ja vabadus oma isiklike asjade kaasa võtmiseks sellises ulatuses, nagu auto mahutab. “Eriti oluline on see lastega reisivatele vanematele, kellel tuleb võtta kaasa lisaks enda varustusele ka kõik laste asjad. Samuti kui on soov veeta aktiivset talvist puhkust näiteks suusatades, saab laevaga kogu isikliku suusavarustuse kaasa võtta,” rääkis Lomp. 

Laevaga reisides ei pea muretsema ka auto mõõtude pärast, sest erinevalt lennureisist ei ole laevaga minnes kõrguse ega kaalu piiranguid. Reisile saab kaasa võtta isegi pere lemmikloomad. “Reisijad, kes soovivad sõita koos lemmikloomaga, saavad meie Rootsi liini laeval soetada lemmikloomakajuti. Soome liinil tuleks lemmikloom jätta sõidukisse. Sellisel juhul võimaldame reisi ajal oma lemmiklooma külastada, küll aga tuleb sellest laeva personali teavitada vahetult peale laevale jõudmist,” selgitab Lomp.

Mis varustust kaasa pakkida? 

Eesti Terviserajad SA nõukogu esimehe ja kaupluse A&T Sport juhi Rait Pallo sõnul on eriti algajate suusasõprade jaoks kõige olulisem õige riietumine. "Reisile tasuks kindlasti kaasa haarata vähemalt kaks paari sooja ja pikka pesu. Kui üks komplekt läheb sportides niiskeks või on päeval plaan minna mäele ja õhtul murdmaasuusatamist proovida või niisama jalutada, siis saab vahepeal kuiva komplekti selga panna," soovitab Pallo. Sama kehtib ka mütside, sokkide ja kinnaste kohta. "Neidki tuleks varuda mitu paari, eriti lastele. Kui ühed märjaks või mustaks lähevad, on teine komplekt alati käepärast," lisab Pallo. 

Mäesuusajopede ja pükste valikul tasuks Pallo sõnul tähelepanu pöörata mitte niivõrd nende paksusele, vaid hingavusele ja vetthülgavusele: "Kindlasti peaks jopedel olema lumelukk, et kukkudes jope ja riiete vahele lumi ei satuks. Jopel peaks varrukas olema koht mäepileti jaoks. Murdmaasuusatamist on ebamugav harrastada mäesuusariietega, mistõttu peaks murdmaa riiete komplekt olema õhem ja venivam, aga siiski tuulekindel."

Külma ilmaga on olulisel kohal näomask - seda saab hädapärast teha ka torusallist ehk puffist. Lisaks soovitab Rait, kes on ka ise aktiivne suusasõber, nii murdmaa- kui mäesuusatajatel pista reisikotti ka prillid. Murdmaasuusatamiseks ettenähtud prillid või tavalised päikeseprillid mäesuusatamiseks ei sobi, sest võivad näole tekitada külmakahjustusi.

Kui lennukiga reisijad laenutavad üldjuhul varustuse kohapealt, siis autoga on võimalus võtta Eestist oma varustus kaasa. "Nii tuleb ka odavam ja endale kuuluva varustusega on ikka mugavam sõita. Aga ka need, kel oma varustust pole, võiksid kaaluda selle rentimist Eestist, sest nii mõnedki rendileandjad arvestavad rendihinna sisse ainult reaalseid mäepäevi, mitte kogu reisiperioodi,” lisab Rait Pallo. Nädalase mäevarustuse komplekti rendi maksumus algab 55 eurost ning laenutada saab saapaid, suuski ja kiivreid eraldi olenevalt sellest, mis parasjagu varustusest puudu.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.