Austraalia


Inimvõimed pannakse proovile: Qantas katsetab ülipikki otselende Londonist ja New Yorgist Austraaliasse

Tavaliselt kipuvad Austraalia lennud olema vahepeatustega. Kuid nüüd proovib Qantas oma uute tellitud Boeing 787-9 lennukitega järgi, kui mugav oleks Londonist ja New Yorgist otse Ida-Austraaliasse lennata.

Kuna sihtkohad asuvad praktiliselt teisel pool maakera, siis on need lennud rekordpikad. New Yorgist kestaks lend 18,5 tundi ja Londonist sama kaua, ehkki Londoni ots on 1600 km pikem.

Lonely Planeti lugejate 2013. aasta tippsihtkoht on Bhutan

Bhutanist polnud seni Reisijutud.com-is ühtki lugu, ehkki mõned Reisijututoa tuttavad on maininud, et on Nepaalist ka sinna episoodiliselt sattunud. Ja turisti jaoks on see olnud üsna kallis ettevõtmine. 

Lonely Planeti ligi 3000 hääletajat aga valisid just selle ülieksootilise riigi aasta sihtkohaks. Mis seal ikka, saigi nüüd Reisijutud.com-i lehele esimese loo eksootilisest sihtkohast nimega Bhutan :)

Aga vaatame edetabelit edasi. Euroopa sihtkohad on vanad ja kulunud, need seljakotireisijatele enam eriti põnevust ei paku. Isegi vähekäidud ja metsik Ida-Euroopa pole põnev. Kõige edukam Euroopa riik (kuigi asukoha poolest mitte niiväga Euroopa) on Island - seitsmendal kohal. Ja edasi jälle palju kaugeid riike, kuni tuleb Itaalia 19. kohal.

Austraalia sai viisavabaks

Alates 27. oktoobrist 2008 võivad Eesti kodanikud reisida Austraaliasse viisavabalt. Tööd tegema peab sinna minema endiselt tööviisaga. Aga turismireis on nüüd vaba.

Viisavabalt on 12-kuulise perioodi jooksul võimalik Austraaliasse siseneda mitu korda, iga kord võib riigis viibimise pikkus olla kuni kolm kuud, kirjutab Postimees.

Enne Austraaliasse reisimist soovitatakse enda tulek registreerida veebilehel. Registreerida saab Austraalia immigratsiooni- ja kodakondsusameti kodulehe kaudu.

Kohver: Punasel-rohelisel mandril

Austraalias jookseb vesi kraanikausist alla teistpidi ning liaanid kägistavad puid vastupäeva, kirjutab Reigo Lehtla Eesti Ekspressis. Taevas pole taevakummi külge kinnitatud mitte naelte vaid ristiga ja maa sees on puhast kulda.

Paljud on imestanud, kui vahva riik sellest endisest brittide sunnitöölaagrist on saanud - eks asustati see manner algul ju puhta võllaroogadega, inimkonna jätistega, kellele elu kingiti vaid tänu sellele, et juhtumisi oli olemas tühermaa maailma äärel, kuhu neid välja saata! Nii imestasime ka meie, vaevalt et teist samaväärset üldse ongi.

Kaugel all Austraalias

Geograafia: Kõige väiksem manner, suuruselt kuues riik maailmas, pindala 7,6 miljonit km². Elanikke: 20,4 miljonit, 94% Euroopa päritolu, 4% Aasia päritolu, 1,5% aborigeenid, rahvastiku tihedus 2/ km². Põhjast lõunasse on mandri ulatus 3200 km, läänest itta 4100 km.

Pealinn Canberra. 6 osariiki ja 2 territooriumit. Suurim linn Sydney (4,2 miljonit)
Rahaühik Austraalia dollar (umbes 1$=10 EEK).

Austraalias on kolm erinevat ajavööndit, mis on 7 - 9 tundi Eesti ajast ees.
Ajalugu: Kuigi esimesed inimesed saabusid Indoneesia saartelt siia juba 60 000 aasta eest, oli see kant Vanale Maailmale kuni 17. sajandini tundmatu.

Asu Austraalia teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.