Viking Gloryst saab üks keskkonnasõbralikumaid laevu maailmas

Viking Glory.

Aina tähtsamaks saavad nii transpordi- kui ka kõigile muudele ettevõtetele keskkonnaprobleemid ja kliimaneutraalsus. Viking Line´i uus laev Viking Glory püüabki uusimate tehnoloogiliste lahendustega laevareisi võimalikult keskkonnasäästlikuks teha.

Täiustatud lahenduste ja tehniliste uuendustega saab Viking Gloryst üks kõige kliimateadlikumaid reisilaevu maailmas. Hinnanguliselt kulutab laev kuni 10% vähem kütust kui Viking Grace, mis on väiksem ja mida tunnustati seni kui maailma kõige ökonoomsemat laeva.

Viking Glory alustab sõitmist 2021. aastal, laeval on esimesena maailmas Wärtsilä 31DF kahe kütusega mootorid, mis töötavad täielikult väävlivaba veeldatud maagaasiga (LNG). Nagu Viking Grace, nii suudab ka Viking Glory töötada biogaasil, kui see tulevikus alternatiivkütusena kõlblikuks saab.

„Viking Glory hakkab sõitma kuue 31DF mootoriga, mis tagab optimeeritud kütusekulu. Mootorite kütusekulu on väikseim, samas silindrimaht suurim omas segmendis – 550 kW silindri kohta,“ selgitab projektijuht Kari Granberg, kes vastutab Viking Line’is uue laeva ehituse eest.

Lisaks on Viking Glory maailma esimene laev, mis hakkab ära kasutama LNG tarbimisest tulevat jääkkülma, et toetada külmlettide, külmkambrite ja muude eriruumide tööd. „Jääksoojuse ärakasutamine on tänapäeval juba levinud, aga jääkkülma tarvitamine külmutusseadmete tööks on uudne ja väga kliimateadlik lahendus. Viking Line on projekteerinud selle lahenduse koostöös ettevõtetega Wärtsilä, Projektia ja Deltamarin,“ jätkab Granberg.

Lisaks on Viking Glory varustatud Climeoni energia järelkasutuse süsteemiga, mis kogub mootorite jääksoojust ja toodab sellest elektrit. Süsteem suudab genereerida kuni 40% reisijate teenindamiseks vajalikust elektrist. Laevale tuleb ka dünaamiline kliima- ja valgustussüsteem, millel on energiatarbimisele otsene mõju. Süsteemi kontrollib broneerimissüsteem: kui mõni kajut jääb sadamast väljumisel tühjaks, siis seatakse see energiasäästu režiimile, et vähendada kliimasüsteemi- ja küttekulusid.

Samuti on see esimene kord, kui seda tüüpi reisilaevas kasutatakse Azipod´i tõukurtehnoloogiat firmalt ABB, mis säästab manööverdamisel nii aega kui energiat. Süsteem võimaldab laeva sadamas kiiremini pöörata ja annab laevakerele ligikaudu 8% väiksema veetakistuse, kui traditsioonilise tiivikuga süsteemid.

Ülevaade M/S Viking Glory tehnoloogilistest uuendustest

  • Wärtsilä kahekütuselised mootorid võimaldavad kütusekulu paremini optimeerida
  • LNG kasutus kaotab väävliheited ja vähendab süsihappegaasiheiteid, võrreldes diiselkütusega
  • LNG tarbimisest tekkiv jääkkülm kasutatakse ära külmlettides, külmkambrites ja teistes eriruumides
  • Climeoni energia järelkasutuse süsteem genereerib hinnanguliselt kuni 40 protsenti reisijate teenindamiseks vajaminevast soojusenergiast
  • Azipod tiivikusüsteem firmalt ABB säästab laeva manööverdamisel nii aega kui ka kütust. Viking Glory on maailma esimene seda tüüpi tiivikusüsteemi kasutav reisilaev.
  • Dünaamiline kliima- ja valgustussüsteem säästab energiat. Osa ruume on varustatud anduritega: kui ruumid on tühjad, lülitub valgustus automaatselt välja. Sarnaselt väheneb kliimaseadmete töö, kui ruume mõnda aega ei kasutata.

Laeva kohta saab lähemalt lugeda siit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.