Kuidas kaitsta nahka päikese eest reisides Eestis ja välismaal?

(CC) Pixabay

(Sisuturundus)

Eestimaa kliima pakub meile päikselist aega kolme kuu vältel terve aasta jooksul. Seetõttu naudivad inimesed päikese käes olemist igal võimalikul hetkel. Päikese kaudu imendub meie organismi naha kaudu eluks vajalik D vitamiin, mistõttu on oluline veeta aega päikese käes. Eriti sellistes maades nagu Eesti, kus suvi on nii üürike. Liigsel päikesevõtul on ka oma pahupool. Nimelt võivad põhjamaa inimesed üpris kergelt saada päikesepõletuse, mis mõjub pikemas perspektiivis nahale kahjustavalt ning tekitab naha enneaegse vananemise.  Just sellel põhjusel, et nahk pole harjunud pideva päikesekiirgusega. Õnneks on välja töötatud mitmed päikesekaitsevahendid, mida on soovitav suve vältel kasutada.  Päikesekaitsevahendeid saab soetada nii suurematest kauplustest kui ka apteekidest. Valik on aga suur ja lai. On olemas nii kreeme, õlisid kui ka spreisid. Alustades tuntumatest brändidest ja lõpetades vähemtuntumatega.
 
Kuidas siis valida enda nahale sobiv kaitsekreem? Alustada tuleks kindlasti enda naha seisukorra hindamisest. Iga inimene tunneb enda keha kõige paremini. Kui su nahk on juba varasemalt päikese käes kiirelt punetama hakanud, siis peaksid kindlasti valima kõrgema SPF sisaldusega kreemi. SPF sisaldus kreemis näitab kui tugevat kaitset see päikesekiirguse eest pakub. Üldjuhul Eesti suvises kliimas piisab kaitsekreemist mille SPF on 20,30 või 50. Viimane on eriti soovitatav tundliku nahaga inimestele.

Kui päike on juba nahale liiga teinud, siis leiab poodidest ka päevitusjärgseid tooteid. Need mõjuvad nahale rahustavalt, niisutades juba ärritunud nahka.

Kuidas aga kaitsta nahka reisides lõunamaa kuuma päikese alla?

Teadupoolest on põhjamaa inimese eesmärk päevitades saada võimalikult pruuniks. Ning paljud on veendumusel, et päikesekaitsekreemi kasutades nad ei päevitu. Ometi ei vasta see tõele. Kaitsekreemide eesmärk on kaitsta nahka liigse UV kiirguse eest ning see ei mõjuta nahapigmendi pruunistumist. Arvestama peaks ka seda, et lõunamaa päikese UV kiirgus on sootuks kõrgem kui Eesti suvises kliimas. Seetõttu peaks eriti hoolsalt kasutama kaitsekreeme. Eriti ajavahemikul kella 10st kuni kella 15ni.
Muidu võib juhtuda nii, et puhkusepäeva esimestel päevadel võetud päike on nahale liiga teinud ning edasine päikese käes viibimine on naha seisukorrale suisa ohtlik. Seetõttu on soovitav võtta päikesereisidele kaasa kaitsekreeme, mille SPF on vähemalt 30. Tundlikuma nahaga inimestele soovitatakse isegi kuni SPF 100.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.