Hongkonglastega Lahemaal

Hinnad on meil juba nagu Soomes, kallimad ka enamusest Kesk-Euroopa riikidest, Ida-Euroopast ärme räägigi. Kvaliteet aga üsna idaeuroopalik, hiinlastele siinsest Hiina köögist ärme räägi. Aga potensiaali on. Vähemalt Hong-Kongist pärit külaliste arvates on siin nende jaoks palju eksootilist.

Esiteks - arhitektuur on hoopis teistsugune (ehkki uuselamurajoonides Viimsi taga hüüatati, et need mõned majad on juba peaaegu nagu Hiinas uusrajoonides). Ja mõned kesklinna pilvelõhkujad on ka nagu Shanghai ja Hong-Kongi magalarajoonides.

Eestlased on hongkonglaste arvates ka väga rikkad. Jaksavad sellist kallist hinda maksta igasuguste asjade ja teenuste eest ning jaksavad osta maad, kuhu ehitada lausa oma pereelamuid. Hongkongis saavad oma maja lubada vaid püstirikkad.

Nii et rikkus on suhteline. Aga siinsete kallite hindade pärast lippavad kauged külalised ruttu edasi - paraku Kuressaarde, kus nad loodavad kaks päeva väikelinnas mööda saata odavamalt, kui pealinnas. Nagu täna lugeda võib, siis asjata loodavad. Leedus olevat öömajad kolm korda odavamad kui Eestis, sellepärast on pikem olemine plaanis hoopis seal. Kuna tegemist on paljureisinud ja -näinud õpetajatega, siis pole eelarvel vähetähtis osa. Ja peale käibemaksu tõstmist see vahe suureneb veel kõvasti Leedu kasuks ning ilmselt hakkab ületama Soome taset, seega Eestile jääb varsti vaid Soomes ööbivate turistide ühepäevase visiidi turism.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti turismi praegune nishsh on rikkad seikluseotsijad, sest siin on suhteliselt kallis, aga siia pole põhjust ka luksust otsima tulla, pigem naturaalsust, ehedust ja ekstreemsust. See tähendab vähem turiste, aga mine tea - äkki ongi hea, kui tuleb vähem, maksavad rohkem ja lepivad naturaalsusega ehk vähemate investeeringutega. Seni, kuni meil ikka loodust veel on...

Nüüd aga piltidega.

w-lahemaa-160708-01.jpg

Jägala juga - kolmapäeva hommikul oli täitsa inimtühi. Miks see vesi nii pruun on, imestati. Eks ikka rabaveest.

w-lahemaa-160708-04.jpg

Viru raba - "nagu Botswanas, seal on samasugused". Üldiselt tundus, et meeldis. Kogu raba oli turiste täis. Rabasse minek on aga turistide jaoks natule vähe tähistatud, eksimisvõimalus on eriti tagasitulles.

w-lahemaa-160708-07.jpg

Hongkonglaste lemmik - Käsmu meremuuseum ja Arne Vaik. Tal oli hiinlastele näidata Eesti meremeeste Hiinast saadetud postkaarte ja ühe hongkonglasest meremehe pildid ja postkaardid, kes Käsmus resideerus.

w-lahemaa-160708-11.jpg

Käsmu õnnekivide hunnik - see on üsna kulunud legend ka mujal maailmas. Igasuguseid kujude suudlemisi, kivide ja müntide viskamisi, õnnekirjade jätmisi on maailmas turistidele jutlustatud tuhandetes erinevates kohtades. Ka Hong-Kongis on mingi õnnetoov post, mille otsa tuleb kott visata ja siis midagi soovida.

Söögikoht: Altja kõrts. Hinnad pisut vähem soolasemad kui Tallinnas ja üsna autentne Eesti köök rahvusvaheliste sugemetega. Jäädi rahule.

w-lahemaa-160708-12.jpg

Sagadi mõis. Muuseumipilet 35 kr, pääses nii peahoonesse kui metsamuuseumi. Kaasa anti ingliskeelne giidiraamat. Sellest mõisatiirust piisas - rohkem oleks juba kordamine.

w-lahemaa-160708-14.jpg

Palmse. Külastuskeskuses on uus ja väga hea väljapanek Lahemaast, tasuta ka veel. Interaktiivne ja seletab hästi kõik ära. Samas on Palmse mõis kõrval vastikult rahamaia olekuga. Imestati, et isegi mõisa ümber ei lastud jalutama, kõik väravad taha aeda olid ka kinni, raha taheti saada 60 kr nägu ka siis, kui mõisa sisse ei tahtnud minna. Väliskülalised arvasid, et piisab aia tagant vaatamisest ja Sagadis sai mõisatest juba ülevaadet küll. Kohalik külapood oli huvitav, nagu mõni deli suures linnas, erinevad kaubad tihedalt väikestes riiulites koos.

w-lahemaa-160708-15.jpg

Nõmmeveski juga. Sel päeval väga hiinapärane - peatusime peale tõelist troopilist sadu, kanjon oli lopsakat rohelust ja dzhunglihääli täis, kanjonis olev elektrijaamavare oli ka müstiline: pragudest voolas vett pahinal alla ja keegi oli üle jõe vedanud naljaka konstruktsiooni, et pangast välja voolavast allikast puhas vesi teisele jõekaldale saada.

w-lahemaa-160708-17.jpg

Ning tagasiteel pöörasime ka Viimsi vahele, et kaasaegset eestlaste elu näidata.

w-lahemaa-160708-20.jpg

Tallinna vana ja uus siluett. Hongkongini on veel areneda - pilvelõhkujate osas. Aga milleks, küsivad hiinlased, kui kogu maa linnast väljas on põhiliselt kaetud metsaga. Minge metsadess,e ostke omale maad, kuni veel jätkub. Aga tundub, et veel jätkub, sest rahvaarv siin väheneb pidevalt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.