Egiptus

Broneeri: Cairo hotellid, Sharm el Sheikh - hotellid ja broneerimine, autorent Sharm el Sheikhis.
Vt ka reisi-infot Sharm El-Sheikhi kohta. Egiptuses on iga teine Eesti tšarterlennuturist käinud. Ja läheb veel. Sest vaatamata odavusele ja populaarsusele on Egiptuse puhul tegemist ajaloolise ja huvitava kohaga.


Soovitused: kuidas alustada oma talvise puhkusereisi planeerimist keset sooja suve

Tavaliselt alustavad inimesed oma talvepuhkuse planeerimist juba suve alguses. Kuid loomulikult pole kõik alati nii ettenägelikud. Siiski aina enam puhkajaid hakkab juba pool aastat või aasta varem mõtlema, kuhu reisida.

Reisikorraldajad on märganud, et reisijate harjumused on muutunud: puhkust hakatakse planeerima üha varem, mõnikord lausa 6 kuni 12 kuud enne puhkust, eesmärgiga säästa raha ning garanteerida parim hotell.

Eestlaste lemmikud endiselt Soome ja Egiptus

Eestlastele ei saa ikka Soomest küllalt. Ka kümme aastat hiljem on põhjanaaber lemmiksihtkohaks, võib-olla on igal eestlasel endiselt säilinud üks kodustatud soomlane, kelle juures külas käia.

Statistikaameti andmetel oli 1996. aastal Soome lemmiksihtkohaks 51% eestlastest, 2006. aastal aga vaid 18%, kuid ikkagi on Soome selle tulemusega sihtkoht nr. 1.

10 aastat tagasi oli teisel kohal Rootsi, nüüd muidugi Egiptus, kuhu peaaegu iga teine eestlane on mõne tsharteriga lennanud.

Kirjutab Äripäev.

Egiptus, Hurghada

Egiptus on üks neist paljudest kohtadest, mida PEAB nägema! Mina käisin seal koos oma õega (jaanuar 2006) Eks reisitud on varemgi, kuid kaugele...soojale maale pole ema meid veel üksi lasnud. Mina olin siis 16, õde 18 (nüüd oleme aasta vanemad). Kodus käis meeletu pakkimine...Eestis oli siis nii külm, aga meie pistsime kohvrisse oma kleidikesed, seelikud. Kui ema meid lennukile oli saatnud ja me õhku tõusime....oh seda õnne! Kirjeldamatu vabadus puges hinge.

EGIPTUS, SHARM EL SHEIKH, 2005

Naised on linnud - kes kodukana, kes harakas, kes uulitsavarblane, aga mina olen rändlind. Kui suvi lõpeb hakkavad tiivanukid kihelema, suled sügelema ning rännukihk haarab meeled. Hea meelega paneks seljakoti eluks esmavajalikku täis ja kaoks aastateks, aga kahjuks sattusin sõltuvusse liiga hilja ja nüüd toovad kaks väikest heledapäist ja sinisilmset põhjust mind alati koju tagasi.

Maremarki sukeldujad Punast merd avastamas

Eesti sukeldujad Thistlegormi vraki sõukruvil poseerimasAugusti alguses saabus Maremarki sukeldumisklubist rõõmus teade: novembri keskpaigas on plaanis ühise grupiga järjekordselt Punase mere sügavusi avastama minna.

Kuigi endal oli OWD kursus veel pooleli ning meresukeldumised tegemata, oli mõte soojast mereveest aasta lõpus liiga ahvatlev, et oma jah-sõna reisile ütlemata jätta. Ka aastaid tagasi väikese allveelaevaga Punases meres 50 meetri sügavusel nähtu oli oma kalade, vrakkide, korallseinade ja üksikute sukeldujatega liiga tugeva mulje jätnud, et jätta kasutamata võimalus see seekord ise vees olles järgi proovida.

Augusti alguses saabus Maremarki sukeldumisklubist rõõmus teade: novembri keskpaigas on plaanis ühise grupiga järjekordselt Punase mere sügavusi avastama minna. Kuigi endal oli OWD kursus veel pooleli ning meresukeldumised tegemata, oli mõte soojast mereveest aasta lõpus liiga ahvatlev, et oma jah-sõna reisile ütlemata jätta.

Asu Egiptus teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.