Vaja teada: Egiptus

www.visitegypt.gov.eg - turismi-info.

Egiptusse lennata on odav, seal on nii rannapuhkust kui arheoloogia- ja ajaloohuvilistele palju põnevat, lisaks on ka kohapealsed hinnad üsna odavad ja kaubeldavad. Sellepärast ongi Egiptusest saanud üks eestlaste populaarsemaid sihtkohti.

  • Viimase hetke valikuvõimalused: lennureise saab viimaste hetkede pakkumistega juba äärmiselt odavalt, sest Eestis on reisikorraldajaid ja tšarterlendude pakkujaid Egiptusesse juba päris palju
  • Turismi-info: Kairo on moodne ja ajaloolisi ehitisi vähe pakkuv linn. Luxor asub Niiluse kaldal ja on ehitatud vana ajaloolise linna kohale. Nüüd saab seal näha vaaraode monumente. Niilusel tehakse laevaekskursioone. Rannapuhkuse kuurordid aga asuvad Punase mere ääres ja seal saab nautida päikest, vett ja sukeldumist.
  • Ilm, loodustingimused: juunist augustini on Egiptuses talumatult kuum. Talvel on Vahemere ääres aga juba jahedavõitu rannapuhkuseks, napilt jätkub talvel sooja Punase mere äärsetes kuurortides puhkamiseks.
  • Söök: Kosheri on tüüpiline Egiptuse söök, sobib ka taimetoitlastele. Tehtud on ta riisist, pastast ja lisatud paras annus tomatikastet. Bamya on liharoog, Basbusa samuti, Kofta – liha ja sibulad piimas pehmendatud leivaga röstitult, Mombar Mahshy – täidetud vorstike, Swarma – õhuke lihaviil tomati- ja sibulalõikudega jne.
  • Raha, kaubandus, suveniirid: müüa pakutakse alabasterkujukesi, vesipiipusid, beduiini käsitööesemeid, papüüruslehti,
  • Viisa vormistatakse lennuki pardal, maksab 300 krooni (ca). Pass peab kehtima 2 kuud peale reisi lõppu.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.