Andaluusia

Reisijuttu ja pilte Andaluusiast ning päikeserannikult ehk Costa del Sol-ist. Hotellibroneeringud: Sevilla - Malaga - Cordoba - Granada - Almeria.


Reisibroneerijate lemmik 2007 - Marbella

Marbella - kunagine Euroopa rikaste lemmikasula oma suvila rajamiseks on Eestis tuntud hoopis teistsuguse seltskonna elupaigana.

Mida muud teha ühel vihmasel ja külmal septembri pühapäeval, kui kokku lüüa statistikat. Seda me toimetuses seekord tegimegi ja Travelnow pakutav statistika hotellibroneeringute ning lennupiletite edasimüüjale andis Reisijutud.com järgmise tulemuse, kui vaadata vaid kehtivaid hotellibroneeringuid meie lehelt:
 

Andaluusiast

Andaluusia koosneb kaheksast provintsist:

  • pealinn Sevilla 750 000 elanikku
  • Malaga 528 000 elanikku
  • Cordoba 316 000 elanikku
  • Granada 242 000 elanikku
  • Almeria 165 000 elanikku
  • Cadiz 146 000 elanikku
  • Huelva 140 000 elanikku
  • Jaen 108 000 elanikku

Marbella

Marbella -- kunagine Euroopa rikaste lemmikasula oma suvila rajamiseks on Eestis tuntud hoopis teistsuguse seltskonna elupaigana.

Eine Casarabonela külas

Reisijututoale saadetud 18.05.2003

Saatis andalucia.hispaania@mail.ee

Linnakärast väljas, nii umbes tunni jagu autoga Malagast põhja poole leiab Casarabonela külas ühe huvitava söögikoha. Toiduportsjonid on suured ja hind pole ka teab kui kallis. Salat, mida nimetatakse malagueño, sisaldab ühte päris huvitavat remiksi värskest mugulsibulast ja apelsinist, muidugi on seal ka muud värsket ja rohelist.

Päikeserannikul suve pikendamas

Reisijututoale, oktoober 2000
Krista Dudarenko

Ühtäkki avastame endid niiskest ja pimedast õhtust, taamal aimumas ehtsad palmid ja kuusirp taevavõlvil kummuli… Seda siis pärast võrratut lennusõitu üle Euroopa ja kuldset päikeseloojagut Püreneede kohal ning kannatamatult kaua kestnud maandumist üle mägede Málagas. Vaevu mallanud end sisse seada Torremolinoses hotellitoas, kui juba kibeleme tagasi õue ilma ja õhustikku nuhutama. Kõik näib kuidagi pehme ja mingi sooja udu sees: kliima, hääled ja helid, isegi omaenda sammud. Mööda 126 trepiastet alla randa, kus vahused lained näivad kõrvulukustava mürinaga kaldale paiskuvat. Jahedus, mis hilisõhtu süvenedes merelt tulvab…

 

Päikeseranniku kannapööre — oliivid turistide vastu

Marbella -- kunagine Euroopa rikaste lemmikasula oma suvila rajamiseks on Eestis tuntud hoopis teistsuguse seltskonna elupaigana.Pühapäevaleht, november 1996.
Kaido Einama

Hispaania lõunarannikul Costa del Sol–is kasvasid 30 aastat tagasi vaid oliivid ja mägedes uitasid kitsed. Siis aga tulid esimesed turistid. Lõid vaiad maasse ja ehitasid rannikule, kus vihmaseid ilmu on vaid 35 päeva aastas, esimese hotelli. Praegu on Päikeserannik miljonite turistide puhkepaik. 30 aastat hiljem maandus Malaga lennuväljal eestlaste esimene tšarterlennuk Wris Toursi turistidega.

Asu Andaluusia teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.