Itaalia

Lugusid Itaaliast.


Veneetsia vee all - pildid

Veneetsias uputab - üle poolteise meetri kõrgemal kui nende n.ö "Kroonlinna null" (mis nulli nad seal arvestavad?).

Turistidel on kohati lõbu laialt, kohati muidugi on igasugused mugavused läinud. Mugav vahend on kaks prügikotti - teibiga jalgade ümber ja kahlama. Ettenägelikumad on reisile kalamehesäärikud kaasa võtnud.

Hulk väga häid pilte asub sellel lehel.

Üldse on see The Big Picture piltuudiste lehekülg väga hea - tippklassi pildid ja aktuaalsed uudised. Maksab silm peal hoida.

Itaalia, Itaalia, Itaalia..!

ITAALIA RINGREIS 19.10-30.10.2003

Eesti-Rootsi-Taani-Saksamaa-Prantsusmaa-Sveits-Itaalia-Austria-Tsehhi-Poola-Leedu-Läti-Eesti Osavõtjad:Eha,Reet,Aivar,Kalvi,Veiko,Vahur ja auto Mazda MPV

19.oktoober-Pühapäev

Tankisime Pärnus ja alustasime sõitu kell 15.15 Paldiskisse-õigemini Kloogale,kus meil oli väike vahepeatus sõprade sünnipäeva näol.

Vesuuvi kraatril tunned maa südant

Pühapäevaleht, 1997 Piret Tali Sakiline nagu südame kardiogramm on tee, mida mööda buss Vesuuvile ronib. Pöörded on äkilised ja tee kitsas. Süda isegi hakkab tugevamini lööma- Itaalias on kõik kas liiga suur, liiga kultuurne või ulatab elu loomuliku osana tagasi Kristuse eelsesse aega. Vesuuv kuulub nende liiga suurte asjade hulka. Alla vaadates peatub pilk Napoli lahel, mis on varahommiku puhul rohekasse uduvinesse mattunud -soe päev alles kogub jõudu.Vaja teada:

II osa. Lõuna- Itaalia

Krista Dudarenko

Reisijututoale

Lõuna- Itaalia erineb maa põhjaosast oluliselt- selle veendumuse tekkeks ei kulu kuigi palju aega. Maastikupildis hakkavad silma küpressid ja viinamarjaistandused, seevastu pooleliolevad majad ja üldine korrapäratus annavad tunnistust, et majanduslikult on piirkond maa põhjaosast tunduvalt maha jäänud.

III osa. Itaalia suurlinnad.

Krista Dudarenko

Reisijututoale

Rooma.

Igavese Linna esmaavastajad, külastame hakatuseks küllap iga turisti kohustuslikku programmi kuuluvaid vaatamisväärsusi Colosseum, Foorum, Veneetsia väljak, Traianuse turuhooned ja Kapitoolium.
Piazza Navona on kahtlemata üks Rooma kenamaid väljakuid: ovaalsel platsil seisavad koguni kolm purskkaevu, milledest tähendusrikkaim on vahest keskmine, Jõgede purskkaev. Vetevoogude keskel kehastavad allegoorilised figuurid maailmajagusid ja jõgesid. Just Navona väljakult saame täiendust kodusesse pildigaleriisse- siin müüakse akvarelle saapamaa tuntuimate paikadega ning need momendid pakuvad ohtralt äratundmis- ja meenutamisrõõmu.

Asu Itaalia teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.