India


Reisisiht India

Indiast leiab klassikalisi mereäärseid rannakuurorteid, mis sarnanevad kõigile teistele samasugustele maailmas, kuid kogu selle hiigelriigi iseloomustamiseks need ei kõlba. Seda riiki ühendab kärarikas elu linnades, põhjamaalase jaoks veidi harjumatu räpasus, eksootiline idamaade kultuur ja külalislahkus kaugelt maalt saabunute vastu.

Põhjapoolses Indias kohtab ohtralt massituriste kõige ehedamate turismimagnetite juures: tullakse selliste maagiliste nimede nagu Delhi, Taj Mahal, Gangese ja Agra peale.

Antiturism: maailma 10 saastatuimat paika Trillian 15.09.2007 00:41

Kohad, kuhu turistid parem ei lähekd, on üles loetletud Blacksmithi instituudi värskes uurimuses: maailma 10 kõige enam saastatuimat paika.
Kirjutavad Boingboing ja instituut ise.
Nagu arvata võib, leiab mõned ka endise N Liidu mõõtmatutelt avarustelt.

India, 2007

Maailm on üks imelik koht täis kummalisi inimesi. Ja üks imelikumaid kohti on India. Üks riik on endale vabatahtlikult võtnud ülesande näidata tarbimisühiskonnale, mis juhtub keskkonnaga, kui jääkproduktidega mitte midagi ette võtta, vaid lihtsalt maha visata. Las siis inimkond kaeb ja vangutab pead ning ostab edaspidi kodumaal leiva, mis pole pakitud kilekotti, jätab banaanid eraldi kilekotti panemata ning mõeldes India nälgivatele lastele ja kerjustele, ostab kallimad banaanid, mis kannavad fairtrade märki.
 

India: maa nagu magustoit

Puhkepäev, Äripäev 11.02.2000 Raivo V. Raam

India reis on nagu magustoit ning seda maad tasub külastada siis, kui teil on kõrini Vahemere kuurortidest, mis erinevad üldilmelt üksteisest samavõrd, nagu Lasnamägi Annelinnast. Või siis, kui Pariis, London ja Rooma on ennast teie jaoks ammendanud. India reis peaks kestma vähemalt kolm nädalat, sest esimesel nädalal te vaevalt et saate lahti prügimäe tundest. Pealegi väidab mitteametlik statistika, et 90%-l lääneeurooplastest ja 70%-l idaeurooplastest tuleb reisi algpäevil kõhuhädadega tegemist teha.

Seega on kokkuvõttes kaks võimalust - te kas ei harju ja jäätegi jälestama seda maad, või hakkate nautima teisel-kolmandal nädalal. Väga populaarne on eurooplaste seas ka Indias kuude kaupa seljakotiga rändamine. Ilmselt ainult nii saabki sellest maast killukese mosaiigi kokku panna.

Asu India teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.