Reisisiht India

Indiast leiab klassikalisi mereäärseid rannakuurorteid, mis sarnanevad kõigile teistele samasugustele maailmas, kuid kogu selle hiigelriigi iseloomustamiseks need ei kõlba. Seda riiki ühendab kärarikas elu linnades, põhjamaalase jaoks veidi harjumatu räpasus, eksootiline idamaade kultuur ja külalislahkus kaugelt maalt saabunute vastu.

Põhjapoolses Indias kohtab ohtralt massituriste kõige ehedamate turismimagnetite juures: tullakse selliste maagiliste nimede nagu Delhi, Taj Mahal, Gangese ja Agra peale.

Põhja-Indias jõuab loodushuviline Himaalaja servale välja. Kultuurihuviline ei pea ka varem tagasi pöörduma – võimalus on põigata nepaali või miks mitte koguni Tiibetisse, ehkki see viimane on välisturistile juba üsna raske.

Lääne-Indias leiab Lääne kultuuri sisse laskunud Mumbai ja Goa, kus rannaslesijad leiavad endale järjekordsed kuldsed liivad. Samuti on seal ka sadu kilomeetreid kõrbesid.
 

Kesk-India tasandikel, kus voolavad Ganges ja Yamuna, asub ka selle riigi pealinn New Delhi.
 

Lõunas kohtab värvikaid hindu templeid, troopilisi vihmametsasid, palmisaari India ookeanis ja taas liivarandu.
 

Ida-India on põllumajanduslik, selle suurim linn Kolkata on tuntud rikkalike paleede poolest erinevatest ajastutest ja stiilidest. Suured teeistandused asuvad Kirde-Indias, mis on muust maast eraldatud vaid kitsa Indiale kuuluva maaribaga.
 

India on igatpidi üllatuste maa. Takso võib viia sinna, kuhu tegelikult ei tahtnud, rong jätta tulemata või on ta ammu enne õiget aega kihutanud oma teed.
 

Kuid nuriseda pole põhjust – Aasias reisija peab kõigeks selleks juba olema ette valmistunud. Sest hindude elus pole mitte saksa täpsus esikohal, vaid muud väärtused. Mõnikord mahub sinna ka õigel ajal kohaletulek või õigesse kohta turisti mahapanek, aga see ei pruugi alati nii olla. Ehkki see peagi rahvaarvult maailma suurimaks riigiks saav maa ei kannata üldistusi, on üks neist siiski olemas. Vähe on Indias tigedust ja ärritumist. Irooniat ja pahatahtlikkust kohtab veel vähem. Sellepärast, et India rahvas oskab rõõmu tunda ka vähestest asjadest, kui vaja.

India : viisad

Indiasse sisenemiseks vajavad Eesti kodanikud viisat, mis tuleb taotleda India saatkonnast või reisibüroo vahendusel. Vt India saatkonnast Helsingis - http://www.indianembassy.fi/.
 

Mõnedesse piirkondadesse sisenemiseks on vaja taotrleda eriluba. Lähem info http://www.incredibleindia.org/. Eesti konsul New Delhis: http://www.delhi.vm.ee/.
 

India : aeg
 

Eestist 3,5 või 2,5 tundi ees. Talveaega ei kasutata.
 

India : ilm
 

Monsuuniperioodil (maist oktoobrini) esineb tihti üleujutusi ning maalihkeid ning sajab, eriti lääneosas. Idarannikut ründavad tsüklonid ja kirdemonsuunid oktoobrist veebruarini. Aprillist juunini valitseb kuumus, parim aeg riiki külastada on oktoobrist märtsini, millal on poolsaarel „jahe periood”, mis meie mõistes tähendab parajat, ca 25-kraadist suveilma. Kirde-India on üks maailma vihmarikkamaid piirkondi, eriti sajune on seal juulist septembrini.
 

India : vaktsineerimine, tervis
 

Kohustuslikke vaktsineerimisi pole, kuid rangelt soovitatav on teha kaitsesüstid A-hepatiidi, teetanuse, kõhutüüfuse ja meningiidi vastu. Lähem info tervisekaitseametist.
 

India : transport
 

Peamine viis Indiasse turistina saabuda on lennukiga New Delhi või Mumbai kaudu. Euroopast saabuvad lennud ka Kolkatasse ja Chennaisse, mis on ka head kohad Ida-Aasia lendudele ümberistumiseks.
 

Kohalikel lendudel võib raskusi tekkida vabade kohtadega kõrghooajal (septembrist märtsini), seetõttu on vajalik varane broneerimine.
 

Bussid ühendavad kõiki olulisemaid keskusi ja on täienduseks raudteeliiklusele. Pagas kinnitatakse tavaliselt katusele.
 

Parim viis Indias liikuda on rongiga. See on odav ja mugav. Reserveerida saab esimese klassi (1st Class, AC1) pileteid ette minimaalselt 1 kuu, teise klassi (2st Class, AC2) pileteid 3 kuud. Ja maksimaalselt pool aastat varem. Esimeses klassis sõitmine maksab ligikaudu 50 senti kilomeeter, teises klassis 20 senti kilomeeter. Second Class (2S) on reisimiseks mittesoovitav ja võib segi minna konditsioneeritud AC2 klassiga, 2S nimelt sisaldab puuistmetega vaguneid ja istekohta seal tõenäoliselt ei saa, sest pileteid müüakse vagunisse nii palju, kui soovitakse, kohtade arvu ei piirata.
 

Autoga omapäi Indias reisida on kogenematul välismaalasel peaaegu võimatu. Rentida tuleb auto koos juhiga, mis polegi väga kallis.
 

Linnas ringisõitmiseks on kõige mugavam variant kohalik rikša. Neid on kolme tüüpi: kolmerattaline jalgratta-tüüpi, kolmerattaline motoriseeritud ja lükatav rikša, mida kohtab veel Kolkatas.
 

 
 

India : raha, kaubad
 

Raha: India ruupia. Valuutat vahetades tuleb säilitada tšekid, sest toll võib nõuda neid, et tõestada legaalset rahavahetust. Vahetatakse tavaliselt USA dollareid, eurosid ja inglise naelu, lennujaamades ka muid valuutasid. Kulutusteks võib arvestada normaalselt ja mitte eriti luksuslikult elades alla saja krooni päevas.
 

Hinna üle võib tingida, ka riiklikes poodides. Tavaliselt saab kaubelda hinna kuni kolm korda odavamaks, alustada tasub veerandi hinna pealt.
 

Turistid ostavad Indiast tavaliselt kaasa puunikerdusi, riideid (siidi), kivist (elevandi-)kujukesi, marmorkujusid, juveele, ehteid.
 

 
 

India : hotellid, majutus
 

Suurtes India linnades õnnestub leida odavat öömaja hotellides ka ligi 100 krooniga, külalistemajades pole haruldane isegi 40-50 kroonine majutus. Delhis on muidugi ka rahvusvahelisi hotellikette hinnaga üle 1000 krooni öö, pakkudes lääne turistidele tuttavat luksust.
 

 
 

India : toidud, söögikohad
 

India toitu saab maitsta juba enne Indiasse minekut mõnes kodukoha lähedases India söögikohas. Kohapeal on muidugi kõik mitu korda ehedam ja tavaliselt ka vürtsikam.
 

Taimetootlastele sobib enam Lõuna-India köök, mis on taimekesksem ja mahedam. Kõik põhineb siiski riisil. Seda serveeritakse läätsedega, piprasupiga, köögiviljadega, mitmesuguste kastmetega.
 

Magustoidud põhinevad peamiselt piimatoodetel. Piimakoogid tehakse kas ehtsast lehmapiimast või siis kookosepiimast. Süüakse ka kätega, kuid ainult paremaga.
 

Praad (nt thali, riis kastmetega) maksab alates ca 8 kr.
 

 
 

India : reisilingid
 

Turismi-info: http://www.tourismofindia.com/
 

Osta lennureis Bookinghouse´ist
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.