Finnair vähendab veebruarist oma lendude mahtu, kuna haigestumised mõjutavad nii töötajaid kui reisijaid

Finnairi lennuk. Foto: (CC) AI Leino / Pixabay

Koroonaviiruse Omicroni variant ja gripihooaeg on toonud kaasa Finnairi ja partnerite töötajate haiguspuhkuste suurenemise, mis tähendab, et ressursiprobleemidega toimetulemiseks tuleb vähendada Finnairi veebruari lennumahte ligi 20%. Reisijatele pakutakse muid lennuvõimalusi.

„Personali haiguspuhkused mõjutavad nüüd oluliselt Finnairi lende ja lennujaamade tööd nii Soomes kui ka kogu maailmas. Peame lende tühistama, vältida viimase hetke muudatusi. See annab klientidele rohkem aega lennugraafiku muudatusteks valmistumiseks ja vajadusel reisiplaanide korrigeerimiseks,“ ütles Finnairi kommertsdirektor Ole Orvér.

Suurem osa tühistatud lendudest on liinidel, kus Finnair lendab mitu korda päevas, klientidele pakutakse samal päeval alternatiivlendu. Nende sihtkohtade hulka kuuluvad näiteks Stockholm, Oslo, Kopenhaagen, Pariis ja Rooma.

Muudatused toimuvad ka kauglendudel. Finnairi uue Dallase lennu avamine nihkub veebruarist 27. märtsisse ning Nagoya lendude algus ja lisandunud lennud Osakasse nihkuvad samuti 2022. aasta suvehooajale. Finnair vähendada iganädalast lendude sagedust Singapuri kahele lennule nädalas ja Hongkongi kolmele. Finnair võtab lendude tühistamisest mõjutatud klientidega e-posti teel ühendust, et leida neile alternatiivsed lennud. Uued lennuandmed saadetakse samuti e-posti teel ja kliendid saavad neid kontrollida veebis läbi broneeringu haldamise või Finnairi mobiilirakenduse.

Samuti on tühistatud lendudega klientidel võimalus taotleda kasutamata piletite eest raha tagasi.

Kuni 28. veebruarini 2022 saavad kliendid oma reisikuupäevi muuta nii mitu korda, kui vaja ilma täiendava muutmistasuta. Pärast seda aega saavad nad teha ühe täiendava muudatuse. Kliendid on seda võimalust juba ka aktiivselt kasutanud ning muudatuste soovid on tekitanud klienditeeninduses suure koormuse, millega toimetulekuks on värvatud juurde uusi töötajaid. Kliendid saavad muidugi muudatuse teha ise veebis teenindajaga suhtlemata.

Hoolimata reiside koomale tõmbamisest on haiguslehtede või ilmastikuga seotud häirete tõttu siiski võimalikud lendude viimasel hetkel tekkivad muudatused. Lisaks võib Soome ametiühingu Pro poolt 17. jaanuariks välja kuulutatud streik põhjustada ka rohkem häireid ja lendude ärajäämisi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.