Kahemõõtmeline šveitsi nuga ehk krediitkaardisuurune ellujäämisplaat

Järjekordne ellujäämisvahend Hiinast on natuke väiksem kui krediitkaart ja mahub lahedasti taskusse. Erinevalt šveitsi noast on kõik funktsioonid laiali laotatud roostevabast terasest metallplaadile. Kokku suudab see abivahend teha üksteist asja (või natuke rohkem) ja sarnaneb USA sama tüüpi ellujäämisvahendiga.

Kvaliteet on odavale hiina tootele omaselt mitte just veatu, aga nii lihtsa asjaga ei saa ka midagi täiesti kehvasti olla. Nuga on piisavalt terav, et toitu hakkida, kuid puu lõikamiseks jääb tera liiga järsunurgaliseks. Saag saab hakkama keskmiste sõrmest jämedamate okstega, mida hädapärast jaksaks ka murda, aga sae vajadus ellujäämisel on pigem väätide, nööride või köite läbilõikamisel. Saag on terav, aga lühikese käiguga. Saagides vaata, et terad oleks tõmbe poole kaldu, siis on lihtsam.

Pudeliavajaks sobib see stiilne tööriist ka, vähemalt on stiilne avada. Konserviavaja on natuke nüri, aga jõuga saab konservi kuidagi lahti.

Sisselõigatud mutrivõtme-augud võivad abiks olla ratta parandamisel: kuigi sellised augud ei pruugi mutreid kõige tervislikumalt kohelda ja võib nukid maha keerata, on hädapärase vahendina sellest tööriistast siiski abi. Nurgas on kruvikeeraja laiema piluga kruvide jaoks, vagu sae juures peaks aitama avada liblikpeaga mutreid. Lihtne joonlaud ja asimuudimääraja võivad olla abiks kaardi käsitsemisel.

Üldiselt pole see krediitkaardikujuline multitööriist väga praktiline millegi igapäevase tegemisel, aga selle väärtus tõuseb tohutult, kui häda käes ja ühtki muud tööriista käepärast pole. Siis võib viimases hädas selle asjaga üsna palju ära teha. Küll mitte kõige lihtsamalt ja kiiremini, kuid ikkagi saab midagi teha ja parandada.

Allpool on ära toodud kõik funktsioonid tööriista küljes.

 

1 - konserviavaja

2 - nuga

3 - kruvikeeraja

4 - joonlaud millimeetrimärkidega

5 - pudeliavaja

6 - mutrivõti, 4 suurust

7 - mutrivõti liblikpeaga mutritele

8 - saag

9 - asimuudi määraja

10 - mutrivõti, 2 suurust

11 - võtmerõnga ava

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.