[Reisijututoa list] Suvesoojad oktoobrireisid jätkuvad

Reisijututoa uudistelistis on nüüd tekkinud teatud mõttes regulaarsus. Kuu ajaga koguneb sellisel hulgal teateid, et peame need jälle listile laiali saatma, et infouputust ei tekiks. Alustame siis oktoobris toimunust ja lõpetame sellega, mis plaanid lähiajal meeles mõlguvad.

1. Estline – mälestus kogu eluks.

See on lugu, mis sai kaevatud välja vanadest ajalehtedest 1994. aastal. Estonia huku aastapäeval 2008, mil see sündmus juba kaugeks hakkab jääma, olid teated kohapealt, otse hukkumisjärgsest hommikust praegu lugeda hoopis teistmoodi. Vahepeal on palju muutunud. 

2. Matkarada ümber Ülemiste lennujaama.See matkarada on sarjast „veidrad leiud matkamaastikul“. Võtsime ühel tuulisel, ent haruldaselt soojal nädalavahetusel kätte ja ei sõitnudki linnast välja – matkasime hoopis linna piires. Ülemiste lennujaama ümbrus tundus selline avastamata koht, eriti veel, kui kirjanik Ruben oli leidnud sealkandis mitu unustatud objekti, näiteks Mõigu saksa kalmistu. 20 kilomeetrit tuli. Träkk sai ka kaardile. 

3. Reisisoovitus: vanad piirivalvemajad mere ääres.Kuna piirivalve asus müüma väga magusatel kruntidel olevaid piirivalvemaju, mis peale eravaldusse minekut tõenäoliselt matkajale suletuks jäävad, siis on just viimane aeg need poolsaaretipud ja neemed üle vaadata – seni, kuni saab. Kogusime lingid kokku. 

4. Uus Marimetsa rabarada.

Marimetsa matkaraja looja pettus riigiametites ja pani oma hoovist alanud raja alguse kinni. Suvel tehti uus algus ja seda me proovisimegi. Pikem rühkimine nüüd enne rappa jõudmist, kuid see väärib vaeva. Kaardilt uurimiseks on loo lõpus träkk ka.

 

5. Öömajaarvustus: Kullamaa Puhkekeskus.

Kui Marimetsa rabast tulles vaja kuhugi öömajale jääda ja miks mitte ka sauna võtta, siis Kullamaa Puhkekeskus sobib küll. Testisime ära ja kirjutasime sellest „hotelliarvustuste“ rubriigis.

 

6. Silku, körti ja eestlasi.

Veel üks ajastule omane lugu arhiivi kolletanud lehtedelt. Nii avati Tallinna Eesti Maja. Kestab siiamaani ja pakub eestlastele silku ja körti.

 

7. Kuidas saada Hiina viisat?

MTÜ Reisijutud sõidab äridelegatsiooniga Hiinasse, et uurida, kuidas hiinlasi Eestisse reisima meelitada. Lääs ju on finantskriisis, nendele loota ei saa. Paraku on Hiina viisa osas raske infot saada. Avaldasime, mis teada saime.

 

8. Raadiosaatjaga kurepoja lugu.

Tehnika areneb. Nüüd saab päikesepatareidelt toituvaid GPS-e kurgedega kaasa panna, kui nad lõunasse rändavad. See kurb lugu kurepojast näitab, et eksimine pole mitte ainult inimlik, vaid ka linnulik. Eksinud kurepoeg hukkus Saudi-Araabias.

 

9. USAsse biomeetrilise passiga.

Veljo kirjutab ja näitab meile, kuidas biomeetriline pass välja näeb. Sellega saab kuu aja pärast viisavabalt USAsse.

 

10. Matkarada Lauluväljakult Piritale.

Seda matkarada võib ka pidada veidi veidraks, kuid meile meeldis. Kirjanik Ruben leidis uue objekti: Pirita kabeli, mis asub Pirita jõe saarel ja mis lähema uurimise all oli alles aastal 2000. Träkk sai ka salvestatud, aga rada on ise muidugi tähistamata.

 

Niisiis, nagu näha, oleme olnud matkaradade osas üsna linnakesksed. Aga mis teha – praegusel värviliste lehtede ajal on linnapuud palju värvilisemad: vahtrad, kastanid jne. Ilus on. Ja soe ka. Kuid juba homme läheme linnast välja – arvatavasti Läänemaa kanti, uusi radu otsima. Nii et tasub peagi jälle veebi vaadata. Paneme pildid ja teekonnad üles. Kes tahab ühineda, saab veel sel ööl kirjutada: reisilist-ät-reisijutud.com. Seltsis segasem. :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.