Las Vegas - täiskasvanute Disneyland

Värvikirev kasiino otse peatänaval - Stripil.

Äripäev, Puhkepäev, 10. jaanuar 2003

Enne reisi tasub teada

  • USA viisa 1600 kr (viisainfo USA saatkonna lehelt www.usemb.ee )
  • Ajavahe 10 tundi
  • Las Vegase info www.lasvegas.com
  • Transport: Eestist Las Vegasesse ja tagasi läheb
  • lennupilet maksma ca 10-12 tuhat krooni
  • Majutus: Kuna Las Vegase hotellid teenivad peamiselt nende juures asuvate kasiinode pealt, on majutus odav.
  • Keskmine hind algab 50 USA dollarist, sooduspakkumisi võib leida ka alla 25 USD.
  • vaata ka Las Vegase 2002. aasta pildialbumit

Kaido Einama

Ärge võtke seda liiga tõsiselt, mida siin näete, ütleb Las Vegase bussijuht, kui väsinud ja tõsised turistid hotellist südaööl lennuväljale sõidutab. See kõik on Disneyland, ainult et suurtele inimestele.

Las Vegase peatänav ehk Strip ongi kõike muud kui tõsine: kohe tänava alguses kõrgub läbisegi minipilvelõhkujatega Manhattan, keskel vabadussammas, siis paistab suur Eiffeli torn pisut vähendatud mõõtmetes, siis Veneetsia Püha Marcuse kellatorni täpne koopia, Aarete saarest tuntud laev Espanjola on keset kõrbe ehitatud linnas Treasure Islandi hotelli ees ankrusse heitnud ja Stripi lõpetab Stratosphere Tower – täiesti korralik teletorn, aga mitte telesaadete edastamiseks, vaid lõbustuste pakkumiseks. Hotelli Mirage ees purskab veel tehisvulkaan ja Bellagio hotell pakub vaatamiseks purskkaevude muusikamängu.

Stripile jalutama minnes ääristavad kõnniteid tihedalt intiimteenuseid reklaamivate broðüüride pakkujad. Löövad plaksuga ajakirju vastu kätt ja siis ulatavad möödujatele. Tänaval liigub uskumatu välimusega limusiine – näiteks Hummerzine on hiiglapikk väljavenitatud kerega maastikusõiduk Hummer, millest ehitatud limusiinvariant.

Iga hotell pakub loomulikult ka kasiinot. Fuajeesse astudes ei leia turist mitte vastuvõtulauda, vaid koridoridesse ja saalidesse kaduvad mänguautomaadid, kvartalite kaupa “ühekäelisi bandiite”. Õhus on miski imelik pirin, see tekib sadade automaatide väljastatavatest piiksudest, kõllidest ja loomulikult ka mündikõlinast, mis tekib, kui keegi jälle mõne suurema summa on võitnud.

Las Vegases on palju asju, mis on maailma suurimad, võimsamad, paremad, kuulsamad jne. Näiteks on Vegases 18 maailma suurimat hotelli.

Hotell, mille tornist on kõrgeim vaade Las Vegasele.Stratosphere Tower
See Stripi põhjapoolses otsas asuv hotell on näha üle linna, kuna peibutab turiste Las Vegase kõrgeima ehitise Stratosphere Toweriga. Torn on meelelahutuseks ja 16 dollari eest saab lisaks vaateplatvormile nautida kõrgusekartja hirmuunenägu: torni otsa vaateplatvormi kohale on pandud väänlema Ameerika mäed. Rahvas tiirutab neid mööda sajakonna meetri kõrgusel linna kohal. Teine atraktsioon, millega Stratosphere teisi hotelle üle trumpab, on katapult. Nimelt pole platvormikorruselt taevasse kõrguv mast mitte tele- või raadiosaatjate tarvis, vaid seda mööda lennutatakse taeva poole turistid. Katapultist sõidab masti tipuni ja kukub siis vabalt langedes alla tagasi, kus maandumist pehmendatakse.

Sahara
50 aasta vanune ja Las Vegase üks vanimatest hotellidest on ehitatud Maroko stiilis. Põhiatraktsioon on Ameerika mäed, mille nimeks Speed (kiirus). Jällegi peadpööritav meelelahutus, mis mõnel juba pealt vaadates südame alt pööritama ajab: sõitjad kihutavad mäest alla tavalistele Ameerika mägedele, teevad surmasõlme ja siis kihutavad täie hooga vertikaalselt hotelli ees seisva masti otsa, kus hoog raugeb.
Sellega aga atraktsioon ei lõpe, vaid algab õõvastavam osa: masti otsast kihutab kogu see hullumeelne rong selg ees tagasi algusse. Kui edasi sõites on reisijad veel üsna vaiksed, siis tagurpidi tagasi tulles on röökimist üle Stripi kuulda.

Maailma suurima tsirkusega hotell.Circus Circus
Väidetavalt maailma suurima tsirkuse ehitanud hotell-kasiino alustab Stripil tasuta meelelahutuse piirkonda teel peatänavat pidi lõunasse. Õhuakrobaadid ja teised tsirkuseartistid pakuvad tasuta meelelahutust mitte ainult hotelli külalistele, vaid kõigile, kes viitsivad tsirkusekompleksist läbi astuda.

Kasiino ja hotell Flamingo Las Vegase peatänava ääres sisaldab väikest loomaparki.Flamingo
Nimi vihjab loomariigile ja nii ka sisse astudes on: see hotellikompleks pakub vaatamiseks loomaaeda.

Treasure Island
Hotelli ees on peatunud keskaegsed laevad. Vasakut kätt tunneb ära Espanjola. Mitu korda õhtu jooksul etendatakse hotelli ees meeletu mereröövlilahing. Mõistagi tasuta.

Mirage
Hotell on puhta vee lasknud torudest otse majaesistele kividele, pannes langema tohutud veejoad ja kosed küngastel laiutavate palmide vahelt. Lisaks on Mirage ehitanud turistilõksuks vulkaani imitatsiooni: vee- ja tulesammastega tekitatakse pärsi tõepärane vulkaani purskamise vaatemäng, saadetuna tohutust mürinast ja tulemöllust. Seni rahulikult alla vulisenud kosed ja joad valgustatakse alt tulipunaseks, mis muudab nad laavajõgedeks. Hotelli lobby baar aga on dekoreeritud dþungliks: vihmametsa jaheduses saab alla libistada mitte just odava hinnaklassi kokteili.

Venetian on seest nagu Veneetsia - kanalite, gondlite ja muu juurdekuuluvaga.Venetia
Väljaspoolt tunneb selle hotellikompleksi juurdeehitistes ära kõik Veneetsia olulisimad ehitised. Sees on aga helesinise taevaimitatsiooni all terve linn, mõistagi kanalitega. Ja nagu Veneetsias ikka, hulbivad neis kanalites gondlid koos paadimeestega, vedades turiste tehismaastikul. Marcuse väljakut ääristavad tänavakohvikud ja itaaliakeelsed tänavamuusikud, ainukesed, kes puudu on, on tuvid, kes päris Veneetsia peaväljakul massiliselt end sisse seadnud on.

Hotell ise on sammaste, laemaalingute ja tohutu luksusega säravam ja puhtam kui ajaloolised vaatamisväärsused oma originaalis.

Peatänava äärde on püstitatud üks korralik Eiffeli torn ja leidub ka muud sinna juurde kuuluvat.Paris
Nagu nimestki aimata võib, on see hotell Pariisi ja Prantsuse koopia. Üle Stripi paistab pimedal ajal heledalt valgustatud Eiffeli torn, millesse ronimist hotell siiski tasuta atraktsioonina ei paku. Torn toetub läbi katuse hiiglasliku fuajee põrandale, millele on ehitatud Pariisi vanalinna vähendatud koopia.

Belaggio
Tegemist on Itaalia kõrgklassile omase stiiliga, fuajee on ääristatud luksuskaupade poodide ja meelelahutusasutustega, kõikjal on väljas kunst.. Hotelli tõmbenumber on ka maailma parima meelelahutusprogrammi tiitlit omav teater „O“, mille sarnast pole kuskil mujal: nn. veeteater toimub laval, mis koosneb kuju muutvatest basseinidest ja seal ujuvatest dekoratsioonidest, mitmetunnise etenduse jooksul astuvad lavale akrobaatide grupid ja vahepalana sõuavad ringi pooleldi uppunud maja katusel elavad kaks klouni. Pilet sellele etendusele võib aga maksta kuni 120 dollarit. Ka hotelli ees püütakse publikut veega: maailma suurim veeðõu algab iga 30 minuti tagant, iga kord on see ka erinev. Vee-etendus koosneb tuhandest veejoast ja on arvuti poolt juhitav, kõige parem on seda jälgida Bellagio seest Fontana baarist.

Las Vegase hotell Rooma-aegsete lõbustustega.Caesar´s Palace
Tegemist on uue hotelliga, mille ümber veel kraanad ja buldooserid askeldavad. Valmiva amfiteatri järgi aga võib öelda, et seal saab hakata nägema kõiki Vana-Roomale omaseid meelelahutusüritusi. Vana Vegas on renoveeritud ja saanud täiesti uue kuue.

Natuke New Yorki Las Vegases: hotell New York, New YorkNew York, New York
Maitselagedus, võib öelda stiilitundlik pealtvaataja selle hotelli väljanägemise kohta. Nimelt on Manhattani pilvelõhkujad läbisegi surutud ühte kvartalisse ja siia-sinna lisatud nende vahel kihutavaid Ameerika mägesid, USA sümboleid ja lõbustusasutusi. Tegelikult ongi see meeletu järgitegemine, Disneyland ja arutu meelelahutus ilma sügavama sisuta. Samal ajal jätab turist ka oma raha hotelli mänguautomaatidesse, mille eest selliseid peadpööritavaid meelelahutusimpeeriumi atraktsioone ehitada saabki.

MGM Grand
Meelelahutuse tipuks ehk Stripi lõunaotsa lõpetuseks kõrgub miljardeid dollareid maksev hiigelkompleks MGMG Grand, mida nimetatakse ka meelelahutusimpeeriumiks. Selles hotellis on televisioonitänav, hiigelareen maailmakuulsate popartistide kontsertideks, messikeskus ja maailmakuulsate ööklubide täpsed koopiad, kus saab end tunda ühe õhtuga kogu maailma trendikohtades ümbermaailmareisi teinuna.

Las Vegase vanimad majad ei ületa oma ealt 60 aastat. Keset kõrbe meelelahutusärimeeste poolt ehitatud kasiinotööstus teenib muinasjutulisi summasid ja kasumit ei pista omanikud puhtalt enda tasku. Selle asemel kulutatakse miljardeid hotellikomplekside laiendamiseks ja maailma mastaabis ülivõrdes kirjeldatavate meelelahutuste korraldamiseks. Ümberringi on kõrb, põhja pool asub ka Nellise õhujõudude baas ja kurikuulus suletud territoorium Area 51, mida UFOkütid üritavad avastada vaatamata valitsuse ülirangele keelule.

Las Vegase kohal saab 40 dollari eest tiirutada kopteriga, sõita Boulder Citysse, seal vaadata hiiglaslikku Hooveri tammi ja teha tiir ka maailma grandioosseimas Grand Kanyonis, kus turismifirmad pakuvad kõikvõimalikku meelelahutust alates jalgrattasõidust kaljudel kuni 4-5000 dollarit maksva kopterilaulatuseni Grand Canyoni põhjas, ümber maailma suurim jõeorumoodustis.

Mida rohkem Las Vegase kasiinodes võita, seda rohkem avaneb ka võimalus seda raha kohapeal kulutada. Raha jääb alati Las Vegasesse. Kas kulutad selle mänguautomaatides, kui on halb mänguõnn, või meelelahutusele, silmnähtavalt rikkamana lahkuvad Vegasest vähesed, arvab kohalik bussijuht, kui on selgelt kurnatud turistide kohvrid õhtusele bussile tõstnud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.