Las Vegas


Pueblo Grande

Pueblo Grande

"Selle paiga taga elavad lohemaod", nii kirjeldasid siinset loodust esimest korda kaardistanud inimesed . Ületada kuiva päikesest põlenud kõrbet tähendas paljudele kindlat surma. Esmaavastajad ei teadnud, kuidas leida vett ja toitu sellisest paigast. Muide Nevadast mitte eriti kaugel läänes asub Surmaorg, mis on kuulus eluvõtja kogu maailmas. Nevadasse tulnud valged võisid õppida punanahkadelt, nii nagu nemad õppisid üht-teist oma anastajatelt.

Hotelliarvustus: Mandalay Bay Las Vegases


Foto: (C) Kaido Einama

Mandalay Bay on hiiglaslik MGM Mirage´ile kuuluv hotell otse Las Vegase peatänava ehk Stripi ääres. 1999. aastal ehitatud kompleks jääb Los Angelese poolt tulijatele ühe esimesena silma, kui nad Stripi hiigelhotellide piirkonda jõuavad. Kohe peale Las Vegase kuulsat linnamärki.

Lennujaamast on Mandalay Baysse ka üsna lühike tee. Taksoga 15 minutit, maksab 12-15 dollarit. Krediitkaardiga maksta tavaliselt ei saa.

Retseptsiooni minnes maksab enne kindlaks teha, kas oled Mandalay Bay põhitorni majutatud või sviitidest koosnevasse torni, mille nimi lihtsalt "The HOTEL". Nende retseptsioonid asuvad kompleksi eri otstes.

Hooveri tamm või USAd läbiv maantee

Kaido Einama

Äripäev, Puhkepäev, 11. juuli 2008

Kui Hooveri tamm oleks jäänud 1930ndatel ehitamata, võinuks kokku hoitud betooniga rajada maantee läbi USA. Nüüd on Ameerikas aga nii kuulus tamm kui ka maanteed.

Las Vegasest kanjonite poole välja sõitmisel on Hooveri tamm kohe esimene turistilõks. Hollywoodi filmides on seda 1935. aastal valminud betoonist kolossi ohtralt kasutatud, nii et vist igaüks tunneks selle kohe ära.

Sügava kaljuoru ette on ehitatud tamm koos ülejooksutornidega, kuskil all sügavustes väljub sellest pärast elektriturbiinide ringiajamist Colorado jõgi. Tammi taga laiub kohati enam kui kümme kilomeetrit lai veehoidla nimega Lake Mead.

Hotelliarvustus: Luxor Resort & Casino Las Vegases

Luxor on Las Vegase lõunaosas Stripi ehk peatänava ääres asuv kasiino-hotell, mis nagu enamus teisigi Vegase peatänava ääres asuvatest maailmakuulsatest majutusasutustest on millegi poolest maailma parim või suurim. Luxori rekorditeks on näiteks maailma suurima aatriumiga hoone ja maailma võimsaim valgussammas.

Broneeri Luxori öömaja siit.

Las Vegases ööbimiseks ei pea rahakotti dollaripakkidest kuigi palju kergendama, sest kogu elu keerleb kasiino ümber ja hotellimomanikudki eeldavad, et pigem saavad nad su raha kätte kasiinos kui numbritoas.

Asu Las Vegas teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.