Reisisiht Kreeka

Kloostrid kaljude otsas.Lõunasse minnes aja kulg aeglustub. Kreeklastel on see samamoodi. Bussid käibad külakeste vahel mõnetunniste hilinemistega, kokkusaamisele hilinetakse samuti üsna tihti. Kuid see on sealkandis loomulik.

Kreeka turismipiirkonnad on tasapisi muutunud nagu kogu maailma kuurortid ühenäoliseks, kus kohalikku elu omapära jääb aina vähemaks. Kuid Kreeka saared ja rannik on piisavalt eraldatud, et sinna sattunud turist ka kohaliku eluga end kurssi saaks viia.

 

Kolm olulisimat vaatamisväärsust Kreekas on Ateena Akropolis, Delfi oraakel ja Olympia varemed, kus süüdatakse olümpiatuli ja kus turistid saavad proovida peaaegu iidset moodi staadionil joosta.

Muudest populaarsetest vaatamisväärsustest tasub veel külastada Korfut, Meteora kloostreid, mis asuvad liivakivist järskudel mäetippudel, Thessalonikit (Bütsantsi kirikud ja Rooma termid), Rhodost (rannapuhkajate paradiis), Santorinit (maaliline laht, ja mererand) ja paljusid teisi kuulsaid kohti.

 

Kreeka : viisad

Euroopa Liidu riigina on Kreeka viisavaba.

Kreeka : aeg

Eestiga sama.

Kreeka : ilm
Ehkki turismiprospektide järgi valitseks Kreekas justkui kogu aeg päikeseline ja soe ilm, pole see tegelikkuses nii. Sisemaal on külmad talved ja väga kuumad suved, Vahemere saartel ja rannikul aga on tõepoolest tavaliselt maist oktoobrini päikeseline ja soe. Novembrist aprillini aga võib olla ka üsna jahedaid päevi ja vihmaseid perioode.
Aprillist juunini ja septembrist oktoobrini on arvatavasti parim aeg Kreeka külastamiseks. Seda nii paraja sooja pärast kui ka selle tõttu, et juuli ja august on Kreekas üsna ülerahvastatud ja enne seda või hiljem on juba tunduvalt rahulikum.

 

Kreeka : vaktsineerimine, tervis

Kohustuslikku vaktsineerimist Kreekale minnes pole. Nakkusoht on minimaalne.

 

Kreeka : transport

Lennukiga pääseb Kreekasse kõige mugavamalt t1sarterreisidega või ümberistumistega. Pidev lennuühendus on Kreeka kuurortide ja Euroopa suuremate linnade vahel. Spatas asub üsna uus Ateena rahvusvaheline lennuväli. Bussiga on sealt kesklinna 45 minutit sõitu.

Olulised turistide maaletoojad on laevad, enamus neist väljub Itaaliast. Auto praamile võtmiseks tuleb eelnevalt koht broneerida, muidu on võimalus sõiduk laevale saada üsna väike.

Bussiliinid (KTEL nime all) katavad kogu maad. Kohalike liinide jaoks on Ateenas mitu bussijaama, seega peab enne valima, millisest sihtkohta kohale jõuab.

Kreeka raudtee (OSE) on üsna aeglane ja liigub kohati harva, see-eest aga väga odav.

 

Kreeka : raha, kaubad

Paremad hotellid ja restoranid aktsepteerivad krediitkaarte, kuid pansionid ja odavamad öömajad mitte. Pangaautomaatides ei pruugi kõigi kaartidega raha kätte saada: mõni pank tunnistab VISA krediitkaarti, mõni Mastercardi, mõni mõlemat.

Kaasa ostetakse ouzot (aniisiviina), Kreeka maiustusi, fetajuustu, oliiviõli, portselani, ehteid. Ostutuhinas maksab meeles pidada, et kella 14-st 16-ni on enamus poode suletud – siesta ehk lõunapuhkuse aeg.

 

Kreeka : hotellid, majutus

Lisaks odavatele hotellidele ja pansionitele on Kreekas hea võimalus ööbida eramajutuses: renditakse välja kortereid või tubasid. Politsei hoiab silma peal nende väljarentimise hindadel. Neid pole vaja broneerida, tavaliselt tullakse eramajutust ise tänaval pakkuma ja hind jääb ca 200 krooni piiresse. Sama hinnaga leiab ka hostelis toa ühiskasutusega ruumis, kus privaatsust nii palju muidugi pole.

Ka hotellid on Kreekas mõistliku hinnaga. Alates 450 kroonist võib leida rannaäärse korraliku toa kahele. A ja B klassi hotellides on eraldi vannituba, C ja D klassi hotellides tavaliselt on vannituba, mõnikord ka ainult dušinurk, D ja E klassi hotellides on tavaliselt vaid dušinurk. E klassi hotellis omaette pesemisvõimalus puudub.

 

Kreeka : toidud, söögikohad

Kreeka tavernad pakuvad iseloomulikku Kreeka kööki, mis sisaldab mereande (kaheksajalad, kalmaarid) ja grillimenüüd (lambaliha, kana ja sealihavardad). Souvlaki on traditsiooniliselt lambapraad, kuid aina enam võib sattuda ka samanimelise seaprae otsa.

Alustatakse Kreeka salatist, mille iseloomulik osa on fetajuust koos salati, tomati ja oliividega. Jätkatakse souvlaki laadse praega või mereandidega (mis on kallim). Korraliku lõunasöögi hind jääb natuke pealepoole 100 krooni.

 

Kreeka : reisilingid

Turismi-info http://www.gnto.gr/

Telli lennureis Bookinghouse´ist

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.