Reisisiht Poola

Hel linnakePoola läbimise kiirus pole enam see, mis vanasti ehk siis nüüd saab selles riigis liikuda tunduvalt kiiremini. Euroopa Liit on teedeehituse käima pannud ja maanteed laienevad.

Siiski on peateedelt kõrvale sattudes vaja arvestada, et üks küla on teises kinni ja enamasti tuleb liikuda asulasisese kiirusega.

Turismipiirkonnad on nii Läänemere rannikul kui lõunapiiri lähedal. Lõunas kohtab ka mägikuurorteid, kus saab talvel mäesuusatamist harrastada. Põhjarannikul aga peab turismiobjekte otsima tööstuspiirkondade vahelt, kuigi ka tööstusmaastikud võivad reisil huvitavad olla.

Kõrvalistes kohtades inglise keelega hakkama ei saa. Ka vene keelega on lood kehvad – vanema generatsiooni inimestega saab küll teatud vastumeelsust kohates asjad aetud.

Pealinn on see-eest üsna metropoliks kujunenud ja moodsate pilvelõhkujate vahel sagivad urbaniseerunud poolakad valdavad inglise keelt peaaegu alati. Saksa keelt muidugi ka.

Poola pealinn Varssavi hävis II Maailmasõjas 80% ulatuses, kuid sotsialismiajal kerkinud magalarajoonidele lisaks areneb linn jõudsalt pilvedesse uute kõrghoonetega. Paljud firmad on Varssavisse rajanud Ida-Euroopa esindused, kust tihti juhitakse ka baltimaade harukontoreid. Poola pesupulbrireklaamid on heaks näiteks – siin loetakse vaid tekst peale, klipid aga on tehtud lootes tabada kogu regiooni maitset.

Poolakad on head restauraatorid, seda mäletame me juba nõukogude ajast. Aitasid nad ju Tallinna vanalinnagi kõpitseda enne olümpiamänge. Eriti palju oli neil taastamist aga kodumaal, kui peale II maailmasõda asuti hävinud linnu üles ehitama. Sealt ka nende hea kogemus. Vanalinn Varssavis on korda tehtud, seal asub ka Poola kuningate kroonimise katedraal. Vanalinnas asub ka kuulus Barbakani värav. Vistula mäele ronib enamust turiste samuti - seal asub restaureeritud Kuninglik Kindlus Poola rahvusreliikviatega.

Lõuna-Poolas on palju kenasid kuurorteid, mis enamasti orienteeritud Saksa turistidele. Selle pärast on ehk ka hinnad kallimad, kuid hotellid hoolitsetumad ja linnaparkides kohtab isegi palme, mis talveks muidugi ära viiakse.

Poola on ka piisavalt suur, et sealgi löeiduks metsikuid metsi ja puutumatut loodust, see pole ainult Eesti monopol. Bialowieza Rahvuspark riigi idaotsas kujutabki endast pakse metsi, kus elab veel isegi Euroopa piison. Mazuria jõed-järved on kuulus kanuutamise ja süstamatkade piirkond. 
Poola transport
Hea maanteeühendus on Saksamaaga ja riigi lõunaosaga. Varssavi rahvusvaheliselt lennuväljalt on kesklinna 8 km, transport takso või liinibussiga. Lisaks pealinnale on rahvusvahelised lennujaamad veel Krakowis ja Gdanskis.
Rongiühendus on hea Berliiniga. Otseühendus käib ka Viini ja paljudesse Ida-Euroopa pealinnadesse. Laevaga saab Taanist ja Rootsist kohale.

Poola majutus

Telkimiseks on kõige kenamad kohad lõunapiiri lähedal Tatra mägedes. Maanteede ääres pakuvad suhteliselt korralikku ja hea hinnaga ööbimist zajazd-nimelised teehotellid, tipphooajal (südasuvel või suusapiirkondades talvel) on hotellid üsna tihedalt täis ja vaja on varakult ette broneerida. Erakätesse läinud hotellikett Orbis pakub majutust paljudes suuremates linnades uuendatud hotellides, hinnad võivad alata 250st kroonist, kuid jäävad suuremates kohtades siiski 500-900 krooni piiridesse.

Broneeri hotell siit.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.