Poola


Reisisiht Poola

Hel linnakePoola läbimise kiirus pole enam see, mis vanasti ehk siis nüüd saab selles riigis liikuda tunduvalt kiiremini. Euroopa Liit on teedeehituse käima pannud ja maanteed laienevad.

Siiski on peateedelt kõrvale sattudes vaja arvestada, et üks küla on teises kinni ja enamasti tuleb liikuda asulasisese kiirusega.

Turismipiirkonnad on nii Läänemere rannikul kui lõunapiiri lähedal. Lõunas kohtab ka mägikuurorteid, kus saab talvel mäesuusatamist harrastada. Põhjarannikul aga peab turismiobjekte otsima tööstuspiirkondade vahelt, kuigi ka tööstusmaastikud võivad reisil huvitavad olla.

ZAKOPANE CYRHLA

Marianie klooster-puhkekeskus oli rajatud 1995. aastal. Keskus sai populaarseks puhkuse, palvetamise ning endassesüüvimise kohaks nii Poolas kui ka välismaal. Selle eeliseks on ümbritsevate mägede ilu, puhas õhk ja rahu. Keskus on avatud aastaringselt.

Poola Tatry

Poola Tatrad pakkuvad fantastilist puhkust ja naudingut nii kehale kui hingele. Siin asuvad rajad on eripikkusega ning erineva ettevalmistusega "jalutajate" jaoks. Need rajad Tatra mägedes moodustuvad võrgustikku, mis on kokku umbes 10000 kilomeetri pikkune. Kõik rajad on märgistatud, nii et ei ole võimalik ära eksida nautides seda kaunidust.

Poola - kohustuslik turismimaa

Poola-Leedu piiril.Linke:

Olulist:
- Varssavi rahvusvaheliselt lennuväljalt on kesklinna 8 km, transport takso või liinibussiga
- lubatud kiirused asulates 60 kmh, maanteel 90 kmh, kiirteel 110 kmh
- riiklikud puhkepäevad: Uus Aasta, Lihavõtted (2 päeva), Corpus Christi, 22. juuli - rahvuspüha, 1. november - hingedepüha, Jõulud
- Turisti-info Varssavis: pl. Zamkowy 113, tel. 270 000

Pühapäevaleht, 16.12.1995

122 tunniga Itaaliasse ja tagasi

Kõik on kümneid kordi läbi mõeldud, nimekiri vajaminevast ja pakitu kordi kontrollitud, ometi on rännaku alustaja kaaslasteks ootus ja ebalus. Tutavlik olukord, mis?.
Kahtluste leevendamiseks on mitmeid retsepte. Üheks aritmeetika.
Peale pika nägemisenijätutseremoonia tuleb kaua sõita läbi tuttavate paikade. Igav. Uudset impulssi saamata ragistab aju vana kallal. Ikka see vana laul: “Kas kõik sai kaasa!”
Andke enesele uus ülesanne, rehkendage kui palju on “juba” sõidetud. Kui kogu reisi pikkus peaks olema 6000 km, siis 60 km on üks sajandik, 100 km üks kuuekümnendik jne. Alguses on peamurdmist küllaga ent kummituslikud kõhklused maha unustatud inventarist kaovad ja sõit sujub.

Asu Poola teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.