[Reisijututoa list] Reisijututoal on juubel - 10 aastat :)

Seekord on siis põhjust jälle sünnipäevast rääkida. Juubelist lausa, kuna Internetiajastul on 10 aastat päris pikk aeg.

Eestisse jõudis Internet 26. märtsil 1992, seega ligi viis aastat enne Reisijututuppa esimese reisiloo lisamist. Täpselt 10 aastat tagasi, 13. veebruaril 1997 sai valmis nädalalehe Pühapäevaleht veebilehe juures üks reisisektsioon, kuhu hakkasid kogunema esimesed reisikirjad. Aadressil www.epl.ee/ppl/reisid ilmusid riikide ja reisistiilide kaupa reisilood ja riikide info.

Praegu on Reisijututoal 1927 registreeritud kasutajat, külastusi päevas keskmiselt 2000, 20 reisipäevikut ehk reisiajaveebi, ligi 800 pilti ja tuhat reisilugu.

Nüüd aga muud uudised ka.

1. Tõlinõmme torn leitud.
Kui eelmise aasta lõpus Reisijututuba oma domeenisünnipäeval Tõlinõmmele matkas, jäi vaatetorn leidmata. Jaanuari lõpus parandasime selle eva. Väikse seltskonnaga sai liigutud läbi raba ja üle kraavide, kuni torn põõsaste vahelt paistma hakkas. Järv oli jääs, kuid veel ei kandnud. meeletu tuisk.

2. Pane oma loodusfotod teele.
Jälle algab iga-aastane Looduse Aasta Foto. Reisijututoastki on pilte seal ära märgitud. Kogu kokku vähemalt 12 Eestis tehtud pilti, pane ümbriku ja teele. Võimalus saada osa 150 000 kroonisest auhinnafondist või kui mitte seda, siis au ja kuulsust või osalemisrõõmu.

3. Tõukekelk on tagasi.
Ehkki külavahel leidub vanu soomekelke veel küllalt, on moodsad matkajad leidnud omale uue harrastuse Soomest ja Rootsist pärit sportlike tõukekelkudega. Nendega korraldatakse matku nii lõunas kui põhjarannikul, Äripäev avaldas loo.

4. Jäämatkad on alanud.
Ehkki veebruari alguses sai kirjutatud, et jäämatkahooaeg on peaaegu alanud, on tegelikult ta täitsa massides juba. Reisijututuba käis väikese seltskonnaga Varbla laidudel matka proovimas. Jää oli sile ja paks, lund vähe, külma parasjagu, et aina uusi jäävälju juurde tekitada. Väinamerel on juba 20-30 cm jääkihti, peagi võib autodele mõni jäätee avatud saada.

5. Algab turismimess.
Tourest 2007 toimub 16.-18. veebruarini - hea võimalus mõni sooduspakkumine oma puhkuse jaoks hankida. Kutse saab ka välja trükkida.

Juubelipidustused aga jätkuvad. Kel huvi ühineda Reisijututoa sünnipäeva jäämatkaga sel või järgmisel laupäeval, vastaku Reply-ga.

Tugevat jääd :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.