[Reisijututoa list] Reisid läbi lume kevade poole

 Ehkki päev on juba piisavalt pikk, et tööle minnes ja töölt tulles juba valget aega näeb, tuleb taevast valget sadu aina rohkem ja kevadiste matkade asemel tuleb aina sügavamas lumes sumbata. Olümpiast innustust saades peaks lumme minnes ka suusad alla panema, sest stereotüüpne ettekujutus eestlasest hakkab piiri taga muutuma kujutuseks just murdmaasuuskadel metsas rühkivast eestlasest. Kuid lisaks lumele aitab kaugemale jõuda ka jää, mis autot kannab. Nüüd aga vahepealsetest uudistest lähemalt ja lõpus tuleb ka üks reisikutse.

1. Amfiib-ATVga Piirissaarel.
Jaanuari lõpuks oli Emajõe Suursoo kaanetunud ligi poolemeetrise jääkihiga, rääkimata peipsist, kus käidi lausa veoautoga kala püüdmas. veematkad kutsus reisijututoa tiimi katsetama uutmoodi liikurit - amfiib-ATVd, millega mööda jõgesid ja järvi Piirissaarde suundusime. Aparaat sõidab nii maal kui vees ja kõigil nende kahe vahepeale jäävatel maastikel, kuid sood pöörama nendega minna pole siiski vaja. Kui aga jää ei kanna, siis saab masinaga kindlale maale tagasi ujuda.

2. Miljoni-dollari-vaade vaid mõne dollari eest.
Viktoria annab hea võimaluse konverteerida dollarid kroonideks ülisoodsa kursiga - kõigest neljakümne krooni eest saab vaate, mis maksab õige mitu miljonid dollarit. Lisaks ka lingid, kus sellist valuutavahetust teha saab, vaata järele.

3. Iseend loov reisiveeb.
Mis võiks olla mõnusam, kui portaal iseend loob ja sisu kogub - vähemalt portaaliärile tundub see küll väa mõnus olevat. Travelicio.us on üks selline, kus sisu sünnib mujalt kokku kogudes. paraku pole sinna eriti Eesti kohta midagi kogunenud, aga pilte vaadata on päris huvitav, vt www.travelicio.us.

4. Reisijututuba kolas Neerutis.
Kui nüüd eelmise kirja lõppu meelde tuletada, siis seal kutsusime me kogu listi reisijututoa matkale. Kuna olud on heitlikud, siis täpselt ei öelnud, kuhu minek, nüüd aga võib öelda, et neeruti mägedes valitses päris ideaalne talveilm ja mõnus matk lõppes korraliku piknikuga päikeselisel järvekaldal. Pilte ka: Tirtsikas annab lingi ja Võrgu-Aasa pildipäevikus on kah miskit üleval.

5. Ellujäämine Endla rabas.
Taimo kutsus mõned meist Endla rappa matkale. Ilm, nagu ikka, oli pakaseline ja päikest oli ka. Karmimad ööbisid telgis, hommikul oli termomeetri näit jäänud pidama -25 kraadi juures. karastas. Pisikud tulid alles ammu hiljem. Pildid ka. Saada ka oma talvematka-lugu.. ;)

6. Omnibussiga Eestit avastamas.
Aeg-ajalt on hea käia ka suurematel massiüritustel, milleks on näiteks Looduseomnibussi retked. Ühte bussi kõik ei mahtnudki, kuna sihtkoht oli kuum - Kesselaid. Jäämatku on Omnibuss varemgi teinud, näiteks Mohnile. Seekord kohtusime ka Discoverestonia matkaselli Markoga, kes ilmus udust välja alles Kesselaiul :)

7. Vali maa, soe maa.
Seekord on üleval ka väike hääletus - millist soojamaakohta eelistad? Eks siin on väike tagamõte ka - teada saada, kuhu praegu kõige rohkem tahetakse reisida ja äkki Reisijututuba koguni käib ära ja vaatab, kuidas mõnes sihtkohas on ja annab siis teada :)

8. Vaja Teada.
Teada on alati vaja, enne kui reisima minna. Teadlik reisija uurib enne, kuhu ta läheb ja mida on seal vaadata või teha. Proovib siis Reisijututubagi selles osas aidata - kohendatud on Argentina, Austria, Egiptuse ja mitme teise riigi sihtkoha-infot.

Nüüd siis alguses lubatud uus värske reis. Ei ütle jälle täpset sihtkohta, vähemalt mitte 100% kindlusega :)
Sest seekord tahame minna üle merejää ja kuna jalgsi on matkatud jääl juba küllalt, siis nüüd proovime autoga. Jää aga on heitlik ja sellepärast ei saa öelda, kas meie reisi sihtkoht on just kindlalt Hiiumaa või hoopis mõni mandrile lähem saar. Igatahes - vasta Reply-ga, kui arvad, et võiks ühineda ühel laupäevasel mereretkel jäätagusele maale. Transport autodega, kohapeal jala.

--
Selle kirja said www.reisijutud.com lehel reisilisti registreerunud kasutajad.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.