Taanlased vabameelsuse ja konservatiivsuse vahel

Miski sunnib taanlasi olema alati veidi erinevad, kuid mitte liiga kaugele n.ö normaalsusest kaldudes – kõik proovivad olla omapärased, kuid väga kiivalt jälgitakse, ega keegi ometi sellega liiga kaugele ei lähe. Turistid võivad seda piirilkõndimist rahumeeli kõrvalt vaadata – nii nagu igal pool maailmas, vaadatakse turiste kui väljaspool kohalikke kategooriaid olevaid inimesi, kes võivad olla kui veidrad tahes. Nad on turistid, neil on võõras kultuur, peaasi, et väga häiriv ei ole ja kohalikku turismitööstust toetavad. Kasulik teada

  • http://www.visitdenmark.com/ - üldinfo
  • Reisisihi valik: Taanit külastada on lihtne. Tee näiteks oma järgmine lennureis läbi Kopenhaageni ja enne edasilendu peatu mõned päevad kohapeal. Kopenhaagenis sobib rännata ka kogu perega: Taani enimkülastatud atraktsioon oli 2004. aastal Tivoli, järgnesid Bakkeni lõbustuskeskus ja Legoland. Ajaloohuvilistele sobib sihtkohaks kuningaloss ja ajaloolised väikelinnad Taani erinevatel saartel.
  • Söök: Lõuna ajal süüakse traditsioonilisi suuri nn taani võileibu (smørrebrød), mida saab süüa noa ja kahvliga. Neid võib kaasa osta, kohapeal süüa või rootsi lauas ise komplekteerida. Korralikku pubisse saab sisse 50 Taani krooni eest, see raha arvestatakse tellitava söögi– ja joogikraami hinnast maha.

Katkend reisiraamatust Taanist vaata pikemalt reisiraamatust "Rännates läbi maailma".

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.