Aegna idapoolne matkarada

Aegna on Tallinna kesklinn, kuhu pääseb laevaga. 2011. aastal väljus reisilaev Juku Kalasadama juurest. Igal kevadel tasub üle kontrollida, kus on selle hooaja stardikoht. 

Aegnale sõidab laev Linnahalli juurest alla tunniga. Mahutatakse 48 reisijat. See tähendab, et mõnel ilusamal nädalavahetusel võib isegi maha jääda. Seega nädala sees on kindlam. Nii tegime meiegi. Edasi-tagasi täispilet maksis 6,05 eurot. 

Saarele jõudes tuleb pöörata paremale, kus kalda äärt pidi hakkab kulgema ka rada, mis oli meil 7,5 km pikk, aga saab ka lühemalt või pikemalt. Saareelaniku sõnul pole tal üle 3,5 tunni lihtsalt läbimiseks kulunud. Sadama lähedal asub Captain Morgani sadamakõrts, mis on küll kallim kui lihtsalt mõni maakõrts, aga kesklinnale kohaselt polegi hinnad nii väga ümmargused ja kõrged: kohv linnale kohasel hinnatasemel 1,5 eurot näiteks.

Matkarada kulgeb kallast mööda ja siis eemaldub sisemaale, viies üle kunagise taluaseme otse saare kalmistule. Sealkandis asuvad ka hiigelrahnud - ühe otsas hoiti kunagi märgutuld, et laevad sadamakohta juhatada.

Kräsuli ja Aegna vahel asub ka mugav liivarand rannapuhkuseks, samas on riietuskabiinid, DC ja paar piknikulaudade komplekti koos ette valmistatud lõkkekohtadega (mujal lõket teha ei tohi, maastikukaitseala).

Idapoolse matkaraja keskel asub loodusmaja, kus paistab olevat ka ööbimisvõimalus majakestes. Seda me lähemalt ei uurinud. Edasi viib rada läbi nõukogude armee mahajäetud varemete, peale neid peitub kuskil tee ääres kivilabürint ja avamererandu pidi saab tagasi saare lääneraja kokkupuutepunkti, kus asuvad patareid, ohvitseride kasiino ja pikk tee sirgelt tagasi otse sadamasse.

Vaata videot:

Vaata kaarti:

Vaata Google Mapsis Aegna idarada, 25.08.2011

Asukoht

59.57338, 24.761735000000044

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.