Harku


Puhhi vastlad

Saturni vaatamas.Reisijututuba käis teisipäeva õhtul vastlasõitu tegemas Puhhi matkaklubiga (www.puhh.ee), kellest järgmisel päeval ka Postimees kirjutas.
Tegelikult olime käinud Puhhikatega samal marsruudil ka 2003. aasta 2. veebruaril, siis oli ilm hoopis kevadisem, võiks öelda et lausa vesine.
Selleaastane talvematk algas nagu ikka Glehni lossi eest, karge pakase ja selge taevaga. Kukleid ja suppi maitsti tähetorni ees, kus ka vastlasõit toimus ja kuna tornis leidus ka inimhing, siis sai selgest taevast üles otsitud Saturn. Enne küll tuli tööle saada veidi jäätunud kellamehhanism, mis teleskoopi Saturnile järele pööras.

Kuna üks pilt on rohkem kui 1000 sõna, siis edasi vaata Puhhi vastlate pildigaleriist Reisijututoa fotoblogis.

Jalgrattaga Harkust Väänasse

Jalgrattaga harkust Väänasse mööda matkarada, alustasime Paldiski maanteelt...Harku-Vääna-keilaJoa-Kloogaranna vahel on ametlik, tähistatud matkarada. Seekord väntasime selle Väänani jalgratastel läbi.

Olgu öeldud, et mõne aja eest sai sedasama matkarada läbitud umbkaudu Vääna jõe kallastel, siis Vääna-Naage lõigu ja kunagi ammu ka KeilaJoa-Kloogaranna lõigu.

Pühapäeval või tegelikult mistahes muul päeval ka on Paldiski maantee Õismäelt keila poole ja vastupidi tihedalt autosid täis. Kui raudteeni on kuidagi rattaga pääsetud, siis tuleb pöörata paremale, Harku küla poole. Suuremat teed pidi muudkui otse, üle ojakese, kuni tuleb vasakut kätt vastu uus kirik. Sealt tulebki vasakule pöörata, siis (peale asfaldi lõppu) jälle vasakule ja jälgida tee äärde puudele/postidele joonistatud valge-sini-valgeid triipe. need on matkaraja märgid.

Öö Harku metsades

Reisijututuba, 02.02.2002

Trillian Reisijutukast

18:30. Nõmmel Nikolai von Glehni lossi ees seisab hulk autisod. Väljas on küünlad, seest kostab süldipeo muusikat. Autode vahel kakerdavad üksildased koerajalutajad. Kohutavalt libe. Eemalt paistab veelt peegelduv Glehni kalevipoeg, eredalt valgustatuna.
19:00 startis Tartust Urmas, kes ka tahab matkal osaleda. Viimastel teadetel on ta juba bussijaamale lähenemas ja loodab taksoga 15 minutiga Nõmmele jõuda.
21:00. Jarmo Sarnet matkaklubist Puhh surub varem matkal mittekäinutel kätt ja tutvub. Libe on, oht on lohiseda kaldus platsil seisvate autode alla. Liigume Glehni Kalevipoja ja tähetorni juurde, et aega parajaks teha.
21:30 paiku hakkame liikuma. Teeme tiiru veelkord tähetorni juures (millegipärast kipub kõigil tähetorn teletorniga segamini minema, nii tutvustab Jarmogi mitu korda "Glehni teletorni"). Selle küljes ripub tõepoolest satelliiditaldrik, arvatavasti maja praeguste omanike Tehnikaülikooli füüsikute püstitatuna.

Asu Harku teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.