Võrumaa


Matk Karula Rahvuspargis

Mina arvan seda, et maailma kõige ilusam riik ongi Lõuna-Eesti” (Maie Põld)

Septembrikuu viimase laupäeva ennelõunal astuvad kaks sõpra Karula Rahvuspargi keskusehoone trepile. Paraku on uks lukus ning silt ütleb, et infopunkt on avatud ainult tööpäevadel. Rahvuspargi kodulehelt jäi minule küll meelde midagi muud, aga võib-olla kehtis see ainult suvehooaja kohta. Lootsime saada lisainfot vaatamisväärsuste ja matkaradade kohta, kuid mis seal ikka. Eeltöö on ju tehtud, marsruudiplaan paigas, kaardid olemas.

Looduse Omnibussiga Haanjamaal - aastal 2002

Looduse Omnibussiga Haanjamaal"Maalehe" vahel olevast lisalehest "Roheline Värav" leidsin pisikese teate, et omnibuss pidavat linnarahva nädalavahetusel looduse rüppe viima. Registreerisin ka enda ja sõbranna sellele matkale.        
 
Laupäeva varahommikul ärgates, uniselt ja pahurana, mõtlesin, kas see ikka oli hea mõte. Kodust välja astudes kargas pakane ninna ja uni oli nagu viuhti läinud.   

Xdream: 7 tunniga 20 Eesti kõrgeimat tippu

30. jaanuaril kell 10 stardivad Haanjast ekstremistid, kelle ülesandeks on 7 tunni jooksul vallutada võimalikult paljud Eesti 20st kõrgeimast tipust. Võidab see võistkond, kes saab kirja kõige rohkem tippe.

Võistluse, millel nimeks Winter Xdream2005, ülesanne ütleb järgmist:
"On südatalv, õues valitseb krõbe pakane ja kogu Haanjamaa on mattunud paksu lumevaiba alla. Majesteetlikult seisavad seal Eestimaa 20 kõige kõrgemat tippu. Stardijoonele asuvate võistkondade ees seisab ülesanne: vallutada 7 tunni jooksul võimalikult palju mäetippe nende kahekümne seast."

Asu Võrumaa teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.