Leedu

Hotellibroneering Leedus. Leedu jääb küll kauguselt Läti taha, aga Leedu ilustesse düünidesse ja rannakuurortitesse minekut see ju ei sega.


Lühike sissejuhatus: kuhu planeerida oma Baltimaade autoreisi wher2go 02.08.2017 14:04

Kui veel ilmad lubavad, tasub puhkusele minna kuhugi mitte väga kaugele, näiteks lõunapoolsetesse Balti riikidesse. Sinna saab oma või rendiautoga - jääb vabadus reisi planeerida ja kohti valida.

REISIVIDEO: Leedu 8 minutiga wher2go 08.08.2016 23:28

Leedu tuntud tiir on marsruudil Palanga-Nida-Kaunas-Trakai-Vilnius. Käisime nelja päevaga selle läbi koos Looduse Omnibussiga, mille esimene reis Leetu see oligi.

Ööbisime Palangas ja Vilniuses.

Retke juhtisid Toomas Kümmel ja Andres Adamson.

Downtown Forest - mõnus hipsteripesa Vilniuse kesklinna lähedal wher2go 24.07.2016 01:18

Kuna Reisijutud pole Vilniuses veel sel sajandil käinud, oli igati värskendav võtta Leedu pealinnas ööbimiseks üks stiilne koht suhteliselt kesklinna lähedal - raekoja platsilt on Downtown Forestisse (Paupio tänav 31a) jalutada täpselt 1 km. See on nagu Vilniuse Kalamaja - vanalinn on kohe käeulatuses, kuid kohalik ümbrus kohati kergelt väsinud, samas põnevate ja eksootiliste hoovidega.

Majutusarvustus: väikesed majakesed Kunigiskes, Palangas wher2go 21.07.2016 15:06

Juuli on kõikvõimalike öömajade ja majutuskohtade tippaeg, eriti sellistes kuumades kohtades nagu rannakuurortides.

Nii oli ka Palangas öömajaga suhteliselt keeruline, kui nädal varem otsima hakata. Erinevad broneerimissüsteemid andsid Palanga hotellide täituvuseks 95-99% ja otsingust leidis vaid väga kalleid sviite.

Leedu kutsub

Leedu turismiametist langes Reisijututoa toimetuse postkasti info selle kohta, miks peaks Eesti turist sinna lõunanaabrite juurde sattuma.

„Leedu on atraktiivne turismisihtkoht igal aastaajal ja seda ka eestlaste seas. Leedu riikliku turismiameti andmetel külastas  2011. aastal Leedut 72 000 Eesti turisti, mis on 8 protsenti enam kui 2010. aastal,“ kommenteeris Leedu riikliku turismiameti peaspetsialist Dalius Kontrimavčius. „Eestlaste meelispaigad Leedus on suviti kindlasti Palanga ja Nida, kuid heameelega kutsume eestlasi avastama ka teisi Leedus väga väärtuslikke ja huvitavaid sihtkohti ning üritusi,“ lisas Kontrimavčius.

FlyLAL lubab Tallinnast kõige odavamalt lendama hakata wher2go 30.01.2008 16:14

Leedu lennukompanii FlyLAL (mis tekkis pärast Lithuanian Airi erastamist ja kuulub Leedu investoritele) kutsus täna pressikonverentsi kokku ning lubas, et nemad hakkavad pakkuma kõige soodsamaid lende paljudesse Euroopa sihtkohtadesse.

Maratonile, reisimaratonile! wher2go 19.06.2007 17:27

15. juunist 1. novembrini toimub Eestit, Lätit ja Leedut ühendav Balti Reisimaraton. Reisijad saavad passid, kuhu koguvad kuni 36 templit ja siis jääb üle vaid auhinnaloosimist oodata, et uuesti reisile pääseda.

Järgneb pressiteate kokkuvõte.

Balti Reisimaratoni idee sündis 2006. a sügisel pärast sarnase enam kui 30 000 osalejaga projekti teostamist Lätis.

Leedu 21 august 2004 Kaits747 23.08.2004 14:05

Leedu 21 august 2004

Paraad Vilniuse tänavatel 5 Leedu võitis Ateena olümpiamängude raames USA koondist 94:90. Peale seda toimus linnas midagi meeletut !

Leedu korvpallivõit USA vastu tõi Vilniuses rahva tänavatele Kaits747 23.08.2004 13:38

Paraad Vilniuse tänavatel 1Kasutades ära pikka nädalavahetust eestis 20 kuni 22 august, sõitsime töökaaslastega Leedu reisile. Meil õnnestus olla tunnistajateks rahvapeole mida ei anna võrrelda sellega mis toimus kui Eesti eurovisiooni võitis. Nimelt just laupäeval toimus olümpiamängude raames mäng Leedu ja USA vahel, mis lõppes Leedu võiduga 94:90.

Esiteks kandsid antud korvpallimängu üle peaaegu kõik kesklinna baarid, kes suuremal kes väiksemal ekraanil. Rahvast jagus kõigile. Inimesed elasid tohutult mängule kaasa röökides, nuttes, skaneerides "Lietuva", kasutusel oli spetsiifiline terminoloogia, millest meie kajuks mitte keeleoskajatena aru ei saanud. Täielikult vilekoori osaliseks said kõige põnevamatele momentidele sokutatud reklaamipausid televisioonis.

Asu Leedu teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.