Leedu

Hotellibroneering Leedus. Leedu jääb küll kauguselt Läti taha, aga Leedu ilustesse düünidesse ja rannakuurortitesse minekut see ju ei sega.


Leedu autoreis: 9 imelist sihtkohta Eesti puhkajale Trillian 11.08.2023 22:15

Kui plaanid avastada peaaegu naaberriiki Leedut ühe mõõdukalt pika autoreisiga, siis oled õiges kohas. Siin on kümme imelist sihtkohta, mida kindlasti oma reisiplaani lisama peaksid.

  1. Vilnius – Leedu pealinn on segu ajaloost ja kaasajast. Külasta vanalinna kitsaid tänavaid ning imetle arhitektuuripärleid, näiteks Gediminase torni. Sõida Tallinnast Vilniusesse mööda Via Baltica maanteed.

Leedu avanes Eesti turistidele, Lätti saab ka minna ilma mõjuva põhjuseta wher2go 16.06.2021 11:29

Leedu leevendas vastavalt ECDC uusimatele juhistele Eesti turistide sisenemispiiranguid. Alates 14. juunist saavad oranži ja rohelise ohukoodiga riikidest, sealhulgas Eestist pärit reisijad, kelle COVID-19 test on negatiivne või kes on täielikult vaktsineeritud või viirusest paranenud, vabalt Leetu reisida ilma isolatsioonikohustuseta.

Riikliku turismiarendusagentuuri Lithuania Travel esindajad kinnitasid, et Leedu turismiärid on kiirelt käima tõmmatud suvehooajaks valmis ja ootavad rahvusvaheliste turistide vastuvõtmist.

Vilnius seadis linna üles Stargate´i laadse portaali, kust saab teise linna vaadata wher2go 31.05.2021 11:38

Vilnius on ehitanud midagi neile, kes pandeemia reisipiirangutest väsinud ja tahaksid kohtuda uute inimestega teistest riikidest. Vilniuse raudteejaama kõrvale paigaldati portaal, mis näeb välja nagu "Stargate" ulmeseriaalist ja laseb kõigil, kes seda kasutavad, suhelda reaalajas teise linna elanikega läbi kahepoolse sidega ümmarguse ekraani ja üle Interneti.

Leedu 8 minutiga wher2go 14.10.2017 15:07

Looduse Omnibuss käis juulis 2016 esimest korda Leedus. Lühike turistivideo meenutab Leedus käidud kohti.

Lühike sissejuhatus: kuhu planeerida oma Baltimaade autoreisi wher2go 02.08.2017 14:04

Kui veel ilmad lubavad, tasub puhkusele minna kuhugi mitte väga kaugele, näiteks lõunapoolsetesse Balti riikidesse. Sinna saab oma või rendiautoga - jääb vabadus reisi planeerida ja kohti valida.

REISIVIDEO: Leedu 8 minutiga wher2go 08.08.2016 23:28

Leedu tuntud tiir on marsruudil Palanga-Nida-Kaunas-Trakai-Vilnius. Käisime nelja päevaga selle läbi koos Looduse Omnibussiga, mille esimene reis Leetu see oligi.

Ööbisime Palangas ja Vilniuses.

Retke juhtisid Toomas Kümmel ja Andres Adamson.

Downtown Forest - mõnus hipsteripesa Vilniuse kesklinna lähedal wher2go 24.07.2016 01:18

Kuna Reisijutud pole Vilniuses veel sel sajandil käinud, oli igati värskendav võtta Leedu pealinnas ööbimiseks üks stiilne koht suhteliselt kesklinna lähedal - raekoja platsilt on Downtown Forestisse (Paupio tänav 31a) jalutada täpselt 1 km. See on nagu Vilniuse Kalamaja - vanalinn on kohe käeulatuses, kuid kohalik ümbrus kohati kergelt väsinud, samas põnevate ja eksootiliste hoovidega.

Majutusarvustus: väikesed majakesed Kunigiskes, Palangas wher2go 21.07.2016 15:06

Juuli on kõikvõimalike öömajade ja majutuskohtade tippaeg, eriti sellistes kuumades kohtades nagu rannakuurortides.

Nii oli ka Palangas öömajaga suhteliselt keeruline, kui nädal varem otsima hakata. Erinevad broneerimissüsteemid andsid Palanga hotellide täituvuseks 95-99% ja otsingust leidis vaid väga kalleid sviite.

Leedu kutsub Trillian 28.04.2012 00:12

Leedu turismiametist langes Reisijututoa toimetuse postkasti info selle kohta, miks peaks Eesti turist sinna lõunanaabrite juurde sattuma.

„Leedu on atraktiivne turismisihtkoht igal aastaajal ja seda ka eestlaste seas. Leedu riikliku turismiameti andmetel külastas  2011. aastal Leedut 72 000 Eesti turisti, mis on 8 protsenti enam kui 2010. aastal,“ kommenteeris Leedu riikliku turismiameti peaspetsialist Dalius Kontrimavčius. „Eestlaste meelispaigad Leedus on suviti kindlasti Palanga ja Nida, kuid heameelega kutsume eestlasi avastama ka teisi Leedus väga väärtuslikke ja huvitavaid sihtkohti ning üritusi,“ lisas Kontrimavčius.

FlyLAL lubab Tallinnast kõige odavamalt lendama hakata wher2go 30.01.2008 16:14

Leedu lennukompanii FlyLAL (mis tekkis pärast Lithuanian Airi erastamist ja kuulub Leedu investoritele) kutsus täna pressikonverentsi kokku ning lubas, et nemad hakkavad pakkuma kõige soodsamaid lende paljudesse Euroopa sihtkohtadesse.

Asu Leedu teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.