Eine Casarabonela külas

Reisijututoale saadetud 18.05.2003

Saatis andalucia.hispaania@mail.ee

Linnakärast väljas, nii umbes tunni jagu autoga Malagast põhja poole leiab Casarabonela külas ühe huvitava söögikoha. Toiduportsjonid on suured ja hind pole ka teab kui kallis. Salat, mida nimetatakse malagueño, sisaldab ühte päris huvitavat remiksi värskest mugulsibulast ja apelsinist, muidugi on seal ka muud värsket ja rohelist.

Laualt ei puudunud ka Andaluciale nii iseloomulik toidukõrvane nagu kausitäis oliive. Vorstikesed,mida serveeritakse, meenutavad väliselt kull eesti verivorsti, kuid maitsevad teisiti.

Põhiroog serveeritakse suurel vaagnal, keskel friikartul ja servades jänese-, kana- ja sealihalõigud. Ja tõesti suur, kolme mehega süüa ja jääb järgi. Kogu toitu saab alla loputada maja viinamarjaveiniga, mis tõsi küll lauale tuuakse 1.5liitrise plastpudeliga. Lõpetuseks kohvi või jäätist. Kogu lõuna maksab 30 eurot (kolme peale kokku), võrdluseks, et Malaga rannikulinnades saab ühes hiina restoranis lõuna (kõige odavama) kätte 5-6 euroga ja hispaania köögi 6-7 euroga. Tegelt on kolmele tellitud toit paras neljale ja nii rikkalikult ikka igas restoranis süüa ei saa.

Casarabonela asub Grejo (1293 m.) mäeküljel 494 meetri kõrgusel merepinnast. Kuigi see piirkond oli asustatud juba epohhiaegadel, olid roomlased esimesed, kes ehitasid kaks kõva kattega teed, uhe Malaga poole ja teise, mis ühendas Rondat Aloraga. Vanu sildu,vesiveskeid ja kindlusi otsimise peale leiab, kuid mis on enamjaolt kahjuks araablaste poolt purustatud, kes 1485 aastal võimule tulid. Külas on paar väikest kirikut, kuid suurim vaatamisvaarsus on siiski küla ise, see, kuidas majad on ehitatud nii järsule mäele.
Teed, mis väikseid külasid sealkandis ühendavad, on üldjuhul asfaltkattega, kuid üsna kurvilised ja paljude tõusude-langustega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.