2023. aasta Euroopa nutika turismi pealinnad on...

Paphos. Foto: (CC) Dimitris Vetsikas, Pixabay

Euroopa Liit kuulutas välja kaks 2023. aasta Euroopa aruka turismi pealinna nende turismisihtkohtadena juurdepääsetavuse, kestlikkuse, digiteerimise taseme ning kultuuripärandi ja loovuse valdkonnas.

Pafos (Küpros) ja Sevilla (Hispaania) valiti pärast 9. novembril 2022 Brüsselis toimunud Euroopa žürii kohtumist EL-i 2023. aasta aruka turismi pealinna konkursi võitjateks.

Kokku võistles 29 linna 13 riigist, seitse väljavalitud linna kutsuti oma kandidatuure Euroopa žürii ette esitama. Pafos ja Sevilla avaldasid Euroopa žüriile muljet mitte ainult oma märkimisväärsete saavutustega konkursi kõigis neljas kategoorias, vaid ka silmapaistvate tegevuskavadega, mida nad kavatsevad 2023. aasta jooksul ellu viia. Samuti paistsid nad silma oma võimega olla eeskujuks teistele linnadele.

Sevilla. Foto: (CC) JAIME PF, Pixabay

Kaks Euroopa aruka turismi pealinna saavad oma linnakeskustesse spetsiaalselt ehitatud skulptuuri, mida eksponeeritakse silmapaistvalt kogu aasta jooksul Euroopa aruka turismi pealinnana. Lisaks saavad võitnud linnad müügiedendustoetust ja saavad osaks Euroopa kasvavast arukate turismilinnade võrgustikust.

Võrgustik lihtsustab teadmiste jagamist ja parimate tavade vahetamist seminaride sarja ja parimate tavade juhendi kaudu. Euroopa aruka turismi pealinnad saavad osaks Euroopa turismitööstuse COVIDi-järgse taastumise programmist, mis sisaldab uuenduslike turismimeetmete toetamist ning neist loova turismi eeskujud.

Aruka turismi pealinn on EL-i algatus, mille eesmärk on edendada arukat turismi Euroopas, premeerides linnu arukate turismilahenduste eest juurdepääsetavuse, digiteerimise, jätkusuutlikkuse, kultuuripärandi ja loovuse valdkonnas.

Vaata lähemalt https://smarttourismcapital.eu.

Asukoht

34.77268722, 32.4330106

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.