5 põhjust, miks osta kasutatud Škoda

Foto: Martin Katler, Unsplash

(Sisuturundus)

Škoda juhtmoto “Lihtsalt nupukas” (inglise keeles “Simply Clever”) on Škoda autosid iseloomustanud juba enam kui 20 aastat alates Škoda Superbi turule toomisest aastal 2001.   

Škodale iseloomulikud väikesed, ent samas äärmiselt nutikad lahendused on mõeldud Škoda omanike igapäevaelu mugavamaks muutmiseks. 

Need lahendused või detailid on oma lihtsuses täiesti geniaalsed: näiteks lihtne pesa juhiukse sees vihmavarju või lumeharja hoiustamiseks; aknapesuvedeliku mahuti kork, mis avades muutub lehtriks; või siis näiteks ukse avamisel mehaaniliselt ukse välisservale välja hüppav plastikust kaitseliist, mis takistab parklas teiste autode ustele kriimustuste tekitamist. 

Need kolm on vaid mõned näited neist geniaalsetest sähvatustest. Kokku on Škoda 20 aasta jooksul reaalsuseks muutnud ja automanikeni toonud üle poolesaja taolise nutika idee. 

Škoda omamine on märk, et oled ka ise inimene, kes teeb nupukaid otsuseid. Kui päris tutika masina ostmine käib üle jõu, pole hullu - ka kasutatud Škoda on igati asjalik ja väärt investeering. 

Taskukohane auto

Škoda on soodne. Võrreldes oma konkurentidega saab Škodat soetades alati oma raha eest veidi rohkem. 

Škoda varustustase võrreldavas segmendis ja hinnaklassis konkurentidega on alati grammikese võrra parem. Nii mitmedki konkurentide mudelitel lisavarustuse nimekirjas olevad mugavused on Škodal põhivarustuses.

Hea mahutavus

Škoda on ruumikas. Eriti hästi on seda tunda Škoda Superbi tagaistmel. Ega asjata pole mitmed taksofirmad ja Eesti politsei Superbi oma autopargis põhiliseks sõiduvahendiks valinud. 

Ka Škoda ülejäänud mudelid eesotsas Octavia, Scala ja Kodiaqiga on teiste markide rivaalidega võrreldes reisijatele ruumi andmisel tsipakene lahkemad.

Ökonoomne sõiduvahend

Škoda on kütusesäästlik. Pole vahet kas kapoti all tuksub bensiini-, diisel-, või CNG gaasi tarvitav sisepõlemismootor, ühtviisi eeskujuliku kütusekuluga on kõik. 

Mootorid on hästi balanseeritud ja nendes on piisavalt võimsust igasuguste ilma- ja teeoludega toimetulekuks, seejuures ilma üleliigse draama ja toretsemiseta, mis tihtipeale iseloomustab veidi sportlikumale imidžile rõhuvaid konkurente. 

Tänu heale dünaamikale on Škodad jõulised täpselt seal, kus vajalik, ja ülejäänud hetkedel hoiavad masinad oma kapoti all varjul olevad hobujõud kenasti taltsad ja säästlikud.

Kestab hästi

Škoda on vastupidav. Need ajad, mil Škoda kestlikkusele sai vaadata mõningase muige ja üleolekuga, on jäänud aastakümnete taha. 

Alates hetkest, mil Škodast sai Volkswagen Audi Grupi (VAG) osa, on Škodade kvaliteet ja vastupidavus teinud läbi tohutu arengu. Saksa autotootja majasisene oskusteave ja tarneahelad on kaasaegsete Škoda mudelite väljatöötamisel selgelt tunda. Sisuliselt jagab Škoda platvormi ja detaile oma sõsarmarkide Volkswageni ja Seatiga ning Volkswagenite legendaarne vastupidavus on seeläbi otseselt üle kandunud ka Škodadele. Muretu kasutus pikkadeks aastateks on garanteeritud.

Mugav ja soodne pidada

Škoda hooldamine ja korrashoid on lihtne. Nagu eelpool mainitud, siis VAG kontserni osana jagab Škoda enamikku oma detailidest teiste samasse gruppi kuuluvate markidega. Suure tootmismahu tõttu on varuosade kättesaadavus väga hea ja hinnad mõistlikud. 

Kuna varuosade hinnad pole kosmilised, vahetab suurem osa autoomanikke oma Škoda kuluosad välja kohe vajaduse tekkides ega hakka erinevalt mõne eksootilise ja kallima automargi omanikest varuosade arvelt säästma. 

Seetõttu võib ka veidi õhema rahakotiga autoostja võtta julgelt oma valikusse just Škoda kasutatud autod, sest enamasti on neid masinaid heaperemehelikult hoitud ja hooldatud ning kui ka tekib vajadus mõne osa asendamiseks või remondiks, siis ei tähenda see Škoda puhul pere-eelarvele laastavat väljaminekut.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.